trofeu liga 2
Video Liga 2, play-off. S-a încheiat etapa a treia. Rezultate surprinzătoare și clasamentul
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-AJ AUXERRE 1-0,CUPA UEFA INTERTOTO(22.07.2006)
Foto Gheorghe Ștefan nu a uitat de fotbal: meciul la care a fost surprins și cum arată la aproape 71 de ani
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (19.04.2024)
Video Hagi, în extaz: ”Trebuia să marcăm 10 goluri, scuzați-ne! CFR să meargă acasă și să se gândească”

• 90+1 | OcaziiGaz Metan
    Același Golubovic primește liber, în mijocul careului, dar reia slab cu capul, iar portarul Buchta prinde
  • 90+1 | Faze meciGaz Metan
    Golubovic șutează din nu în zid, dintr-o lovitură liberă de la marginea careului, zonă centrală
  • 90 | Faze meci
    De la margine se arată trei minute de prelungire
  • 88 | Faze meciGaz Metan
    Golubovic a trimis periculos cu capul, la colțul scurt, dar a fost semnalizat în offside
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Markovic
  • 84 | Schimbări
    Schimbare la gazde: iese Florin Dan și intră Avram
  • 83 | OcaziiGaz Metan
    Ocazie pentru Gaz Metan! Llullaku a combinat frumos cu Todea, a reprimit în careu, dar șutul său din apropiere a fost blocat de portarul Jovic
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Ichim
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Todea încasează un cartonaș galben
  • 79 | OcaziiGaz Metan
    Bară pentru Gaz Metan! Llullaku pătrunde în careu pe stânga, se întoarce pe dreptul și șutează către colțul lung, dar mingea izbește transversala și iese în aut de poartă
  • 73 | OcaziiGaz Metan
    Ocazie pentru Ceahlăul! Nemțenii au executat un corner, au prelungit de la colțul scurt, iar Rusu a reluat de la bara a doua, dar prea slab și portarul Buchta a prins
  • 72 | Schimbări
    Schimbare la Gaz Metan Mediaș: iese Cristian Bud și intră Jordan Robertson
  • 70 | Goluri
    GOOOOL Gaz Metan Mediaș! Tahar duce scorul la 3-1 cu un lob superb, din întoarcere, la capătul unei pase de 40 de metri
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Portarul Buchta încasează un cartonaș galben după ce a întârziat să repună mingea în joc la un aut de poartă, stând să își lege mănușile, în loc să degajeze
  • 68 | Schimbări
    Modificare și la Gaz Metan: iese Alex Muntean și intră Llullaku
  • 65 | Schimbări
    Schimbare la Ceahlăul: iese Emil Jula și intră Lucas Garcia
  • 60 | OcaziiGaz Metan
    Bud șutează pe jos, de la marginea careului, însă pe direcția portarului Jovic, care prinde fără probleme

• 42 | Goluri
    GOOOL GAZ METAN! Todea își face o minge pe piciorul stâng și șutează excelent de la 22 de metri
  • 39 | Ocazii
    Jovic intervine senzațional la șutul lui Bud din afara careului, scoțând în corner
  • 37 | Ocazii
    Marc își răscumpără greșeala de la gol, blocându-l bine pe Bud
  • 27 | Ocazii
    Golubovic reușește să reia spre poartă printr-o foarfecă laterală din afara careului de 16 metri!
  • 21 | Faze meci
    Golubovic este semnalizat greșit în poziție de ofsaid la o fază la care atacantul reușise să înscrie
  • 18 | Goluri
    GOOOL GAZ METAN! Florin Dan egalează din șapte metri după o pasă greșită în spate a lui Marc
  • 13 | Goluri
    GOOOL CEAHLĂUL! Golgheterul oaspeților, Golubovic, marchează cu genunchiul din apropierea porții!
  • 9 | Faze meci
    Florin Dan trimite spre poartă dintr-o lovitură liberă de la peste 30 de metri, reține Jovic

VIDEO Gaz Metan - Ceahlăul 3-1! Medieșenii urcă pe locul al cincilea în Liga 1

Gaz Metan Mediaș a ajuns la 10 meciuri fără înfrângere, după victoria cu 3-1 de sâmbătă, contra Ceahlăului Piatra Neamț.

Golurile au fost marcate de Florin Dan (18), Cristian Todea (42) și Tahar (70), respectiv Bojan Golubovic (13).

Oaspeții au început bine și chiar au deschis scorul după 13 minute, prin Golubovic, care a finalizat cu genunchiul. Avantajul nemțenilor a durat doar cinci minute, iar Florin Dan a egalat după o greșeală a lui Marc. Ocaziile au fost împărțite până pe final de repriză, portarul Ceahlăului fiind serios pus la încercare de Bud (39), în timp ce pe Buchta l-a salvat imprecizia reluării aceluiași Golubovic (27). Todea i-a adus pe medieșeni în avantaj cu trei minute înainte de pauză, cu un șut de senzație, din afara careului, la care Jovic nu a avut replică.

După un șut slab al lui Bud (60), Tahar a majorat diferența în favoarea echipei lui Cristian Dulca, după o fază spectacol, cu o pasă de 40 de metri și o reluare din prima, din întoarcere, cu care l-a lobat pe goalkeeper-ul Ceahlăului (70).

Buchta a fost atent la trei minute distanță, când Rusu (intrat la pauză) putea reduce din nou avantajul gazdelor, care au revenit în atac prin Llullaku (intrat în repriza secundă), al cărui șut a izbit bara transversală (79). Golubovic a mai avut trei mingi prin care putea să îi apropie pe nemțeni pe tabelă, însă execuțiile sale nu au fost ideale (88, 90+1, 90+2), iar diferența de două goluri a rămas în favoarea lui Gaz Metan, care a ajuns la 10 meciuri fără înfrângere (nouă în campionat, unul în Cupă).

Cu acest succes, medieșenii urcă pe locul al cincilea în clasamentul Ligii 1, cu 19 puncte (golaveraj 16-13), la egalitate cu FC Botoșani (golaveraj 13-15), care a pierdut, tot sâmbătă, în fața ploieștenilor de la Petrolul (DETALII AICI). De partea cealaltă, nemțenii rămân cu 17 puncte (golaveraj 15-11), pe locul al șaptelea, dar poate fi depășită de CFR Cluj sau ACS Poli Timișoara.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Ce a spus Gică Hagi despre Constantin...