Berlin, Germany. 05th Oct, 2021. Trophy, cup, trophy, object recording, overview interior, illuminated, illuminated, stadium interior. Stadium overview, UEFA EURO 2024 Logo and Brand Launch at Olympiastadion on October 05, 2021 in Berlin, Germany. Pool ph
Nu s-a mai întâmplat niciodată în fotbalul european! Premieră la EURO 2024, chiar în grupa României

Ceahlăul Piatra Neamț Ceahlăul Piatra Neamț
Gol din Penalty
    Fluier final. Pandurii Târgu Jiu - Ceahlăul Piatra Neamț 1-1
  • 90+3 | Faze meciPandurii Târgu Jiu
    Pandurii presează și pe finalul meciului, dar nu găsesc drumul spre gol. Ciucur șutează peste poartă, de la circa 20 de metri
  • 90 | Faze meci
    De la margine se arată patru minute de prelungire
  • 86 | Schimbări
    Schimbare la Ceahlăul: iese Garcia și intră Cazan
  • 83 | Faze meciPandurii Târgu Jiu
    Pandurii continuă să domine pe acest final de meci, însă elevii lui Pustai nu reușesc să găsească spații pentru a ajunge la poarta lui Calancea
  • 79 | Schimbări
    Schimbare la Ceahlăul: iese Popadiuc și intră Ștefănescu
  • 77 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Ocazie pentru Ceahlăul! Constantinescu a centrat de pe stânga, iar Achim a reluat cu capul, din șase metri, însă a trimis defectuos, iar balonul a lovit pământul și a ieșit în aut de poartă
  • 72 | Gol din Penalty
    GOOOOL Pandurii! Gazdele egalează prin Alex Dos Santos, care a trimis sigur, lângă bara din stânga porții nemțene
  • 71 | Penalty-uriPandurii Târgu Jiu
    Penalty pentru Pandurii! Nicoară cade în careu, după o ținere a lui Marc, iar arbitrul Ovidiu Hațegan arată punctul cu var
  • 71 | Schimbări
    Schimbare la Ceahlăuyl: iese Chitoșcă și intră Ntambue
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Popadiuc
  • 67 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Ocazie și pentru Ceahlăul! Nemțenii au pătruns în careu prin Chitoșcă, iar acesta a întors pentru șutul lui Constantinescu, care a fost deviat în corner
  • 65 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde: iese Bud și intră Ciucur
  • 65 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Ocazie pentru Pandurii! Ungurușan centrează de pe dreapta, iar mingea ajunge cu noroc la Nicoară, care driblează bine în colțul careului mic și șutează, dar trimite peste poartă
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Ungurușan, după un fault comis în tușă asupra lui Chitoșcă
  • 58 | Faze meciPandurii Târgu Jiu
    Nicoară urcă frumos pe stânga și scoate pentru Nistor, la 20 de metri, dar execuția pretențioasă a acestuia nu prinde spațiul porții
  • 54 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Oaspeții au un atac rapid, pe care Garcia îl finalizează cu un șut pe jos, din afara careului, dar fără probleme pentru Stanca
  • 53 | Faze meciPandurii Târgu Jiu
    Momente bune pentru gazde, care stau de minute bune în preajma careului nemțean. Buleică șutează și el peste poartă
  • 50 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Nistor își încearcă și el șutul de la distanță și trage cu stângul, dar portarul oaspeților este din nou atent și reușește să rețină fără emoții
  • 48 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Ocazie pentru Pandurii! Bud combină frumos cu Dos Santos și ajunge în poziție excelentă de șut, dar trimite peste poartă cu o execuție frumoasă, cu exteriorul
    A doua modificare făcută de gorjeni la pauză: iese Distefano - accidentat - și intră Buleică
    Schimbare la Pandurii: iese și intră Alex Dos Santos
    Începutul reprizei secunde
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Târgu Jiu, acolo unde gazdele de la Pandurii sunt conduse cu 0-1 în meciul cu Ceahlăul Piatra Neamț
  • 45+2 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Ocazie pentru Pandurii! Nicoară șutează din interiorul careului, dar portarul Calancea a reușit să respingă peste bară, acordând ultimul corner al reprizei. Centrarea din lovitura de colț a fost respinsă din careu de oaspeți
  • 45+1 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Gazdele șutează de două ori periculos, în urma loviturii libere care a rezultat la faultul anterior, dar Ichim a respins de fiecare dată
  • 45+1 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben încasat de Marc
  • 41 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Paraskevas este aproape să înscrie un autogol spectaculos, însă degajarea sa greșită cade în corner, trecând pe lângă bara porții apărate de Răzvan Stanca
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaș galben al meciului este încasat de Nicandro Breeveld
  • 33 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Ceahlăul atacă rapid, iar Garcia urcă pe dreapta, își întoarce adversarul direct și șutează cu stângul, dar Stanca reține mingea trimisă pe jos
  • 31 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Distefano încearcă să îl surprindă pe Calancea cu un șut din afara careului, de pe dreapta, dar portarul Ceahlăului este atent și prinde cu siguranță
  • 30 | Faze meciPandurii Târgu Jiu
    Vicecampioana menține posesia și a mutat jocul în jumătatea de teren a oaspeților, însă fără a reuși să se apropie periculos de buturile nemțene
  • 23 | Faze meciPandurii Târgu Jiu
    Șut de la distanță trimis de Breeveld, dar mingea este deviată în corner de apărătorii nemțenilor
  • 19 | Faze meciPandurii Târgu Jiu
    Nicoară centrează periculos de pe stânga, dar puțin prea înalt pentru Bud, care a sărit pe sub minge, în marginea careului de 6 metri
  • 14 | Faze meciPandurii Târgu Jiu
    Gazdele încearcă să revină rapid, însă nu reușesc să găsească o cale către poarta nemțenilor, care se apără foarte bine în acest început de meci
  • 9 | Goluri
    GOOOOL Ceahlăul! Alin Chitoșcă deschide scorul la Târgu Jiu, după o serie de greșeli în apărarea gazdelor. Garcia a recuperat din picioarele fundașilor gorjeni și a pătruns în careu, de unde Chitoșcă i-a "furat" mingea din picior și a trimis-o în poarta părăsită de Stanca, ieșit la blocaj la 16 metri
  • 6 | Faze meciPandurii Târgu Jiu
    Nicoară trimite un șut-centrare în careul oaspeților, dar niciun coechipier nu poate ajunge balonul, care iese în aut de poartă
  • 3 | Faze meciPandurii Târgu Jiu
    Gazdele încep bine și păstrează posesia în aceste prime minute. Se joacă așezat, deocamdată, pe o ploaie care incomodează jocul de pase
    Începutul meciului dintre Pandurii Târgu Jiu și Ceahlăul Piatra Neamț, din etapa a 21-a a Ligii 1

VIDEO Pandurii - Ceahlăul 1-1. Vicecampioana rămâne cu un singur punct în 2014

Vicecampioana sezonului trecut nu se regăsește în 2014. Duminică, în etapa a 21-a din Liga 1, Pandurii Târgu Jiu a remizat pe teren propriu, 1-1 cu Ceahlăul Piatra Neamț, după ce a fost condusă mai bine de o oră.

Posesia a fost de partea gazdelor încă de la început, iar nemțenii au preferat să aștepte și să încerce să lovească pe contraatac. Golul a picat rapid, după o serie de greșeli comise de apărarea gorjenilor, iar Garcia a reușit să profite de mingea ricoșată din piciorul lui Erico și de luftul lui Ungurușan și a pătruns în careu. Chitoșcă i-a "furat" golul, venind în viteză și trimițând în poarta rămasă goală (9).

Elevii lui Cristian Pustai și-au intensificat dominarea, dar nemțenii s-au închis foarte bine și au lăsat puține spații către poarta lui Calancea, care a avut de lucru numai la șuturile de la distanță trimise de Breeveld (23) și Distefano (31). Deși au dominat jocul, gazdele nu au scăpat de emoții. Garcia l-a pus la încercare pe Stanca (33), apoi Paraskevas a fost aproape să înscrie un autogol spectaculos, dar respingerea sa nefericită s-a dus în corner (41). Gorjenii au încheiat repriza în atac, dar nu au reușit să egaleze nici la faza aglomerată din prelungiri.

A doua parte a început cu gazdele parcă și mai hotărâte, iar șuturile au început să curgă către poarta lui Calancea. Bud a trimis superb peste poartă (48), Nistor a trimis în brațele portarului (50), iar Buleică a ratat și el ținta (53). Oaspeții au încercat să lovească pe contraatac, dar Stanca l-a blocat pe Garcia (54). Nicoară a avut una dintre cele mai mari ocazii ale meciului în minutul 65, când a șutat peste poartă din marginea careului, mic, după un dribling frumos. Pericolul s-a mutat în suprafața de pedeapsă a gazdelor, unde Constantinescu a fost blocat în ultimul moment (67).

Alex Dos Santos - intrat la pauză - a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj dintr-un penalty obținut de Nicoară (72), iar gorjenii au continuat să domine autoritar. Cu toate acestea, nu au mai reușit să amenințe serios poarta lui Calancea până la final, iar vicecampioana din sezonul trecut rămâne cu un singur punct în 2014. De partea cealaltă, Ceahlăul este la al doilea 1-1 consecutiv, după cel din etapa a 20-a, cu Universitatea Cluj (REZUMATUL VIDEO și DETALII AICI).

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano