trofeu liga 2
Video Liga 2, play-off. S-a încheiat etapa a treia. Rezultate surprinzătoare și clasamentul
FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023
Reacție vehementă, după ce Florinel Coman a ales să plece de la FCSB în Qatar: ”Mi se pare strigător la cer!”

• 90+4 | Ocazii
    Ocazie mare pentru gazde, după ce Rubio n-a reușit să împingă mingea în poartă din plonjon
  • 90+2 | Faze meci
    Călin Cristea trimite peste poartă din afara careului
  • 88 | Schimbări
    Vitinho este schimbat cu Llullaku
  • 87 | Goluri
    GOOOL PANDURII! Buleică înscrie din partea dreaptă a careului după o fază creată de Eric
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Vitinho pentru fault din spate
  • 83 | Faze meci
    Faza de atac pe stânga a oaspeților de încheie cu o centrare în careu, unde Mingote scapă mingea în spate
  • 59 | Ocazii
    Buchta respinge în corner printr-un reflex senzațional lovitura de cap a lui Paraskevas
  • 58 | Schimbări
    Ciucur intră în locul lui Nicoară
  • 57 | Ocazii
    Deschis central, Rubio este blocat la marginea careului de Buchta, iar apoi un fundaș respinge în corner. Ocazie mare pentru gazde
  • 42 | Goluri
    GOOOL GAZ METAN! Robertson majorează scorul în favoarea medieșenilor după o mare eroare a lui Mingote!
  • 17 | Ocazii
    Ocazie mare pentru oaspeți! Muth trece pe lângă majorarea scorului din 2 metri, după o centrare a lui Petre
  • 13 | Auto Goluri

GOOOL GAZ METAN! Paraskevas deviază cu capul în propria poartă după o minge aruncată în careu de oaspeți din lovitură liberă

Cristi DulcaGaz Metan

VIDEO Pandurii - Gaz Metan 1-2. Pustai, învins de fosta sa echipă, după două gafe mari

Pandurii pierde teren în Liga I, unde a ajuns la două etape consecutive fără victorie. De partea cealaltă, Gaz Metan leagă trei victorii într-o serie ciudată: a început sezonul cu trei eşecuri, au urmat trei remize, iar acum al treilea succes la rând!

În minutul 14 al partidei cu Gaz Metan, fosta echipă a lui Pustai, Eric şi Breveld, cipriotul Paraskevas a deviat nefericit, în propria poartă, centrarea lui Buzean.

Aproape imediat, în minutul 17 putea veni desprinderea, dar Muth a trimis cu capul peste poartă, din doi metri. Cu trei minute înainte de finalul reprizei, englezul Jordan Robertson a marcat al treilea său gol în Liga I după o greşeală uriaşă a lui Mingote.

După o oră de joc, Buchta a avut un reflex salvator în minutul 60 la lovitura de cap a lui Paraskevas. Buzean (64) a tras bine din lovitură liberă, dar nu l-a putut învinge pe Mingote. În minutul 87, Eric a creat faza din care Buleică a reaprins speranţele gorjenilor.

Gazdele puteau egala în prelungiri, dar Călin Cristea (92) şi Rubio au trecut pe lângă gol. Pandurii - Gaz Metan s-a terminat 1-2, iar ardelenii au bifat a treia victorie consecutivă în campionat şi primul succes din istorie la Târgu-Jiu.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Ce a spus Gică Hagi despre Constantin...