FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-PETROLUL PLOIESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (1.04.2024)
Reacția lui Grozav după ce s-a stat 9 minute înainte să se dea penalty în min. 90+13: ”Credeam că n-o să mai dea”
FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (08.03.2024)
Câți copii o vor susține pe Dinamo în meciul cu Petrolul Ploiești
CRISTIANO BERGODI NERVOS (14)
Video Întrebarea care l-a făcut pe Bergodi să-și iasă din minți. Imagini fără precedent cu antrenorul italian

• 89 | OcaziiPetrolul
    Ocazie imensă de egalare pentru Petrolul: Prestia a şutat din voleu, de la 8 metri, dar mingea a trecut peste poartă.
  • 77 | OcaziiPetrolul
    Pablo De Lucas l-a lăsat pe Tănase singur cu portarul, după o "rabona", acesta l-a driblat pe Cobrea, dar a aşteptat prea mult şi a şutat în bară.
  • 73 | OcaziiPetrolul
    Gavrilă execută o lovitură liberă de la distanţă, dar Pecanha e la post şi prinde.
  • 70 | Schimbări
    Hodorogea intră în locul lui Rusu.
  • 65 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOL PETROLUL!!!! GOOOOOL PAOLUCCI!!! Atacantul gazdelor l-a învins pe Pecanha, chiar dacă acesta a ghicit colţul.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Goulon primeşte cartonaşul galben.
  • 63 | Penalty-uriPetrolul
    Penalty pentru gazde. Goulon opreşte mingea cu mâna la un şut al lui Zoubir.
  • 61 | Goluri
    GOOOOOOOL VIITORUL!!!! GOOOOOL GANEA!!!!! Fundaşul oaspeţilor a şutat din unghi, din interiorul careului, la colţul lung şi l-a învins pe Cobrea.
  • 61 | Schimbări
    Tănase a intrat în locul lui Marin.
  • 59 | Schimbări
    Ziani intră în locul lui Guerriero
  • 59 | Goluri
    GOOOOOOOL VIITORUL!!!!! GOOOOOL DE LUCAS!!!!!! Fostul jucător al Petrolului a primit o minge peste apărarea gazdelor şi l-a învins pe Cobrea cu un şut plasat.
  • 55 | OcaziiPetrolul
    Vlad Rusu reia cu capul din câţiva metri, dar balonul trece paralel cu poarta gazdelor.
  • 53 | OcaziiPetrolul
    Mişelăricu şutează puternic, din prima, de la 22 de metri, dar Pecanha prinde în doi timpi.
  • 44 | OcaziiPetrolul
    Cobrea are o intervenţie salvatoare şi în faţa lui Chiţu, tot în poziţie de unu contra unu.
  • 40 | OcaziiPetrolul
    Vlad Rusu pătrunde în careul gazdelor, dar este blocat de portarul Cobrea, ieşit să închidă unghiul.
  • 32 | OcaziiPetrolul
    Pablo De Lucas a fost la un pas să marcheze împotriva fostei echipe, dar reluarea cu capul a trecut puţin pe lângă poarta lui Cobrea
  • 24 | OcaziiPetrolul

Viitorul a marcat, dar golul a fost anulat eronat pe motiv de ofsaid. Marin a şutat periculos de la marginea careului, Cobrea a respins în faţă, iar Chiţu a reluat în poartă, din poziţie regulamentară. Asistentul Marchidanu a ridicat însă fanionul.

• 19 | Cartonaşe Galbene
    Bucşa este avertizat.
  • 18 | OcaziiPetrolul
    Benzar e aproape de un super gol, dar execuţia lui în diagonală, de la marginea careului, ocoleşte poarta gazdelor.
  • 10 | Faze meci
    În tur, Viitorul s-a impus la limită, cu 1-0, singurul gol fiind marcat de Răzvan Marin.
Gică HagiViitorul

Petrolul - Viitorul 1-2. 6 minute nebune la Ploieşti. 7 meciuri consecutive fără eşec, în deplasare

Viitorul şi-a revenit după eşecul cu CSMS Iaşi şi a făcut spectacol pe "Ilie Oană", cu Petrolul. Chiţu a marcat primul, în minutul 24, însă arbitrul i-a anulat eronat golul pe motiv de ofsaid.

Acelaşi Chițu a mai ratat o ocazie în minutul 44. Fostul jucător al Petrolului, Pablo De Lucas, a deschis scorul în minutul 59. Cristi Ganea i-a urmat exemplul două minute mai târziu. A fost a treia reuşită pentru el din acest sezon.

Unicul gol al Petrolului a venit după o greşeală a oaspeţilor. Goulon a făcut henţ la un şut al lui Zoubir, iar italianul Paolucci a marcat fără probleme în minutul 65. Şi fostul dinamovist, Bogdan Gavrilă, l-a testat pe Pecanha în minutul 73, însă tabela a rămas neschimbată.

4 minute mai târziu, Ganea nu a profitat de o pasă excepţională a lui DE Lucas şi s-a precipitat în faţa portarului, şutând în bară. Prestia putea egala în minutul 89, dar a şutat peste poartă, din apropiere.

S-a terminat 2-1 şi Petrolul a suferit a şasea înfrângere consecutivă în Liga 1, în timp ce Viitorul este neînvinsă în deplasare de şapte meciuri.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...