FOTBAL:RAPID BUCURESTI-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (6.04.2024)
Video Anghel Iordănescu, acid la adresa Rapidului! Ce a pus despre elevii lui Cristiano Bergodi
Video Anghel Iordănescu, discurs dur despre fotbalul românesc!
Madrid, Spain, 9th April 2024. A view of the official match balls during the UEFA Champions League match at the Santiago
Exclusiv Surprinzător! A văzut cine s-a calificat în semifinalele UCL și a spus ce echipă va câștiga trofeul

RomâniaRomânia
1 - 0
Sioni BolnisiSioni Bolnisi
10.02.2015, ora 19:00
România România
Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi
    Final de meci. Golul lui Andrei Dumitraş a adus selecţionatei divizionare a României victoria în meciul cu Sioni Bolnisi. Raul Rusescu, intrat pe teren după o oră de joc, a fost cel mai bun jucător al "tricolorilor".
  • 83 | OcaziiRomânia
    Lovitură liberă de pe partea stângă, excelent executată de Raul Rusescu. Stelistul a avut însă ghinion, mingea trimisă puternic lovind ambele bare ale porţii lui Sioni Bolnisi.
  • 80 | OcaziiRomânia
    Ocazie mare pentru România, care îşi putea dubla avantajul prin Keşeru. Golgheterul Stelei a ratat însă de două ori în aceeaşi fază.
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Florin Tănase a primit un cartonaş galben, după ce şi-a lovit un adversar în săritură.
  • 70 | Schimbări
    Prepeliţă i-a luat locul lui Anton.
  • 65 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL ROMÂNIA!!! Dumitraş deschide scorul cu o lovitură de cap, după un corner executat foarte bine de Rusescu.
  • 61 | OcaziiRomânia
    Ocazie bună ratată de echipa României, prin Bejan, după o pasă primită de la noul intrat Rusescu.
  • 60 | Schimbări
    Rusescu a intrat în locul lui Hora.
    Keşeru l-a înlocuit pe Mihai Roman.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Bejan, după un fault foarte dur.
    Creţu i-a lăsat locul lui Pintilii.
    A ieşit Lazăr şi a intrat Bumba.
    Florin Tănase a intrat în locul lui Budescu.
    Finalul primei reprize. România se află la egalitate cu Sioni Bolnisi, scor 0-0, după o repriză în care a avut ocaziile mai importante.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Anton.
  • 41 | OcaziiRomânia
    Primul şut pe poartă al echipei din Georgia i-a aparţinut brazilianului Araujo. Bălgrădean a reţinut.
  • 37 | OcaziiRomânia
    Şut bun de la distanţă al lui Vătăjelu, respins în faţă de portarul advers.
  • 36 | OcaziiRomânia
    Mihai Roman s-a complicat după ce a primit mingea într-o poziţie foarte bună, iar şutul său a trecut pe lângă.
  • 35 | OcaziiRomânia
    Hora a avut o nouă oportunitate de a înscrie. Şutul său din interiorul careului a fost deviat în corner.
  • 33 | OcaziiRomânia
    O primă şansă şi pentru Sioni. Medina nu a ajuns însă la o centrare bună din partea dreaptă.
  • 32 | Faze meciRomânia
    O nouă lovitură liberă din poziţie bună, pe care Budescu o trimite peste poartă.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Gureshidze.
  • 29 | Faze meciRomânia
    O nouă încercare de şut de la distanţă pentru echipa României. Mingea trimisă de Anton a trecut însă pe lângă poartă.
  • 25 | Faze meciRomânia
    Elevii lui Anghel Iordănescu controlează ostilităţile, dar, exceptând ocazia lui Hora, nu au ameninţat serios poarta adversarilor.
  • 18 | Faze meciRomânia
    Budescu trage de la distanţă, puţin peste poartă.
  • 16 | OcaziiRomânia
    Ocazie pentru România. Hora a ajuns în poziţie excelentă, după un contraatac foarte bun, dar şutul său a fost respins de portarul lui Sioni.
  • 7 | Faze meciRomânia
    Lovitură liberă pentru România de la marginea careului. Budescu a trimis peste poartă.
  • 6 | Cartonaşe Galbene
    Primul galben al meciului îl primeşte Tskhadaia.
Vladimir BurduliSioni Bolnisi

VIDEO România - Sioni Bolnisi 1-0. "Tricolorii" obţin prima victorie în Antalya, prin golul lui Dumitraş

România s-a impus cu 1-0 în faţa echipei de pe locul 14 din Georgia, Sioni Bolnisi. Andrei Dumitraş a marcat unicul gol al partidei, din centrarea lui Raul Rusescu.

Fără stelişti în primul 11, selecţionata divizionară a României a învins greu o echipă care primise şapte goluri în amicalul precedent.

În prima repriză, Hora şi Vătăjelu au fost autorii singurelor şuturi periculoase la poarta georgienilor. Replica adversarilor a venit în minutul 41, dar Bălgrădean a reţinut fără emoţii.

Jocul României s-a schimbat în minutul 60, când Raul Rusescu a fost trimis pe teren. Atacantul a centrat foarte bine în faţa porţii din lovitură liberă, dar Bejan a irosit cea mai mare ocazie a "tricolorilor" până în acel moment.

Stelistul a mai reuşit o centrare bună, din care Dumitraş a deschis scorul, în minutul 65.

Atacurile s-au intensificat la poarta georgienilor pe final. Keşeru a ratat de două ori la aceeaşi fază, iar Rusescu a luat la ţintă ambele bare, din lovitură liberă.

S-a terminat 1-0 pentru România, care mai are de jucat un amical, cu naţionala Moldovei, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, sâmbătă, de la ora 17:00.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

Victor Angelescu și Dan Șucu / Foto: Sport Pictures

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • 10:00 Stirile Digi Sport
  • 10:15 Euro Fotbal
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

UEFA a decis: o echipă de tradiție din Europa, suspendată 3 ani din toate competițiile europene!

Football - UEFA Champions League 2016/17 Group Stage Group G FC Porto v Leicester Estadio Do Dragao, Oporto, Portugal - 07 Dec 2016

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”