Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

• 90+8 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI. ASA TÂRGU MUREȘ s-a impus la limită în fața celor de la CSU Craiova, scor 2-1.
  • 90+6 | OcaziiASA Târgu Mureș
    OLTENII AU CERUT IAR PENALTY. Ivan a intrat în careu, flancat de Feussi, fundașul camerunez a respins cu piciorul, olteanul a căzut, dar Hațegan a lăsat jocul să continue.
  • 90+5 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Contraatac trei contra trei, mingea a ajuns la N’Doye, care a șutat, dar Bălgrădean a reținut.
  • 90+3 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Nuno Rocha a luat o fază pe cont propriu din afara careului, a pătruns în careu după care de la colțul careului mic a șutat pe colțul scurt, dar Stăncioiu a respins.
  • 90 | Faze meci
    S-au arătat de la margine șase minute de prelungiri
  • 90 | Goluri
    GOOOOOL CSU CRAIOVA: 2-1, HERGHELEGIU. Jucătorul intrat după pauză a marcat cu latul, de pe linia careului de șase metri, după o centrare a lui Ivan
  • 89 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Acțiune prelungită de atac a celor de la ASA, până la urmă mingea a ajuns la Voiculeț, dar șutul ultimului a fost anemic și a poposit în brațele lui Bălgrădean
  • 85 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA ASA. A ieșit Goga, a intrat SZEKELY
  • 83 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA CRAIOVA. A ieșit Madson, a intrat HERGHELEGIU
  • 81 | OcaziiASA Târgu Mureș
    N’Doye a șutat din afara careului, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.
  • 79 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Manolov a ieșit bine dintre trei fundași olteni, după care a centrat în careu, acolo unde se afla Feussi, dar camerunezul a luftat
  • 72 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA CRAIOVA. A ieșit Bawab, a intrat IVAN
  • 67 | Goluri
    GOOOOOL ASA TÂRGU MUREȘ: 2-0, N’DOYE. Abia intrat pe teren, senegalezul a marcat cu capul, din interioul careului, după o centrare a lui Gorobsov, care a executat o lovitură liberă.
  • 66 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Pe lângă Achim și Madson va lipsi etapa viitoare din echipa Craiovei în meciul cu Dinamo
  • 60 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Stăncioiu acuză dureri. Este a doua oară în repriza a doua când cere îngrijiri medicale. Viciu, scos urgent la încălzire.
  • 58 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Hora i-a pasat pe dreapta lui Goga, după care acesta din urmă a centrat, dar direct în brațele lui Bălgrădean
  • 57 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA ASA: A ieșit Bumba, a intrat Hora
  • 54 | OcaziiASA Târgu Mureș
    OCAZIE CRAIOVA. Tîrnăcop a șutat și el de la 30 de metri, pe colțul lung, dar Stăncioiu a scos de lângă bară, printr-un plonjon de senzație.
  • 51 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Bumba a șutat la poartă, mingea a fost respinsă, după care Gonzalez a reluat și el, dar peste poartă.
  • 48 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Voiculeț a primit o pasă de la Zicu după care a încercat să repete faza de la gol, numai că execuția lui Voiculeț a fost extrem de slabă. Mingea s-a dus în peluză
  • 47 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Voiculeț a centrat bine în careu, dar Bălgrădean a ieșit bine și a reținut.
    A început repriza a doua
    PRIMA SCHIMBARE CSU CRAIOVA. A ieșit Băluță, a intrat BRICEAG
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+1 | Goluri
    GOOOOOL ASA TÂRGU MUREȘ: 1-0, ZICU. Mijlocașul mureșenilor a primit o pasă, în apropierea mijlocului terenului, după care a expediat un șut de la peste 30 de metri, în dreapta lui Bălgrădean, la semiînălțime
  • 39 | Faze meciASA Târgu Mureș
    ACHIM va fi astfel suspendat pentru meciul oltenilor din etapa viitoare, contra celor de la Dinamo, duminică, 19 aprilie, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    ACHIM pentru un fault comis asupra lui Gorobsov
    Brandan a executat o lovitură liberă direct în brațele lui Stăncioiu
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    GOROBSOV pentru că l-a tras de două ori de tricou, în aceeași fază, pe Nuno Rocha
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    IZVORANU a fost avertizat, deși se afla pe banca de rezerve, cel mai probabil pentru proteste la adresa lui Hațegan
  • 33 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Gorobsov a executat o lovitură liberă, indirectă, dar centrarea sa a ajuns direct în brațele lui Bălgrădean.
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    BEJAN pentru un fault la Mateiu
  • 26 | Faze meciASA Târgu Mureș
    OLTENII AU CERUT PENALTY. Brandan a executat o lovitură liberă, de pe stânga, mingea a ajuns în careu, l-a atins pe Bawab, după care pericolul a fost îndepărtat, dar oltenii au cerut penalty la contactul dintre Voiculeț și Madson
  • 21 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Tîrnăcop a încercat un șut de la distanță, dar a lovit un adversar.
  • 15 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Fază prelungită de atac a mureșenilor, mingea a ajuns la Zicu, în interiorul careului, a centrat dar direct în brațele lui Bălgrădean.
  • 14 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Bumba, excelent lansat la marginea careului de Goga, după o pasă cu Zicu, a preluat după care a șutat dar Bălgrădean a reținut.
  • 13 | Faze meciASA Târgu Mureș
    MUREȘENII AU CERUT PENALTY. Manolov a fost bine lansat în careu, flancat de Frăsinescu, a căzut, dar n-a fost vorba de penalty
  • 7 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Primul șut la poartă le-a aparținut oltenilor. Bawab a șutat de la peste 30 de metri, dar destul de slab, și Stăncioiu a reținut fără probleme.
Emil SăndoiCS U Craiova

VIDEO Târgu Mureș - CSU Craiova 2-1. Ardelenii, la un punct de Steaua. Au oprit și seria invincibilă a oltenilor

Seria de 19 etape de invincibilitate ale Craiovei a fost întrerupă la Târgu Mureş. ASA a câştigat cu 2-1 şi s-a apropiat şi mai mult de liderul Steaua.

După 13 minute, gazdele au cerut penalty când Manolov a scăpat singur în careul oltenilor şi a fost incomodat de Frăsinescu. Bumba a avut prima mare ocazie a lui ASA, dar Bălgrădean l-a blocat bine pe mijlocaşul de 21 de ani. Şi oaspeţii au cerut un penalty în minutul 26, după un duel între Voiculeţ şi Madson. Prima parte s-a terminat prost pentru echipa lui Cârţu şi Săndoi. Zicu a marcat în prelungiri cu o super execuţie de la 30 de metri.

După reluare, Târnăcop a încercat şi el un şut de la distanţă, dar Stăncioiu a respins cu un polnjon de senzaţie. Intrat în locul primului marcator, Zicu, Ousmane N'Doye a dublat avantajul gazdelor la prima atingere. În ultimul minut al timpului regulamentar, Herghelegiu a redus din diferenţă. Oltenii au alergat după egalare în prelungiri, dar Nuno Rocha a fost blocat de Stăncioiu.

Ultima fază a meciului a fost din nou contestată de olteni. Craiova a cerut penalty când Feussi a respins din faţa lui Herghelegiu. S-a terminat 2 la 1 pentru gazde, iar ASA se apropie la un singur punct de Steaua, înaintea meciului campioanei de pe terenul Astrei.

În tur, CS Universitatea a învins-o pe ASA cu 1-0. ASA nu a mai pierdut de 11 partide (e neînvinsă acasă în campionat), în care a reuşit nouă victorii şi două egaluri. Ultimul eşec datează din 23 noiembrie, 0-2 cu Petrolul.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...