FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)
Live Video&Text FC Botoșani - Dinamo 2-1, ACUM pe Digi Sport 1. Moldovenii dau lovitura în prelungirile partidei

• 90+3 | Goluri
    GOOOOL Viitorul! Cârstocea înscrie cu un șut senzațional, din afara careului, imparabil pentru portarul Veselovski
  • 90+1 | Goluri
    GOOOOL Universitatea Cluj! Valentin Borza duce scorul la 3-0. A fost lansat cu o pasă lungă și a plecat din propria jumătate, nu a preluat ideal, dar l-a fentat foarte bine pe Nikolov, apoi l-a executat pe Buzbuchi cu un șut din marginea careului
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Benzar încasează și el un cartonaș galben
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Bucșa, căpitanul gazdelor
  • 84 | Cartonaşe Roşii
    Eliminare la Viitorul! Ionuț Șerban a primit direct cartonașul roșu, după o intrare cu talpa pe glezna lui Balde. 12 minute a stat pe teren Șerban, care îl înlocuise pe Daminuță
  • 82 | Faze meciUniversitatea Cluj
    Lemnaru primește o pasă cu călcâiul și pătrunde în careu, dar este deposedat excelent
  • 61 | Faze meciUniversitatea Cluj
    Șut periculos trimis de Axente, din apropiere, dar Veselovski se opune, apoi apărătorii Universității îndepărtează balonul
  • 60 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Bară pentru Viitorul! Oaspeții pătrund în careu, iar Băluță își face mingea pe stângul și trimite la colțul lung. Mingea izbește bara și sare în brațele portarului, care o prinde cu siguranță
  • 57 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Emoții pentru Buzbuchi, care a fost la un pas să comită o gafă ce l-ar fi costat primirea celui de-al treilea gol. Portarul oaspeților a părut să aibă sub control o minge centrată cu exterirul de Tîrnăcop, dar a scăpat-o din brațe și a prins-o chiar înainte să intre în poartă. Clujenii cer gol, dar balonul nu a depășit linia
  • 55 | Faze meciUniversitatea Cluj
    Nikolov e deschis pe dreapta și trimite în șase metri, pentru venirea la colțul scurt a lui Axente, dar clujenii se apără bine și portarul Veselovski reține, în cele din urmă
  • 54 | Faze meci
    Joc echilibrat în acest început de repriză. Clujenii par să aibă inițiativa, la adăpostul celor două goluri, dar oaspeții rămân periculoși, încercând acțiuni rapide
  • 53 | Schimbări
    Prima schimbare la Universitatea Cluj: iese Cristocea - accidentat - și intră Lungu
  • 45 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Nicolae Dică trimite periculos dintr-o lovitură liberă de lângă careu, dar portarul Veselovski plonjează și respinge șutul care a trecut peste zid
  • 39 | Faze meciUniversitatea Cluj
    Rilke primește în careu, trece mingea pe lângă Mitrea, dar și-o prelungește prea mult, iar apărătorul advers protejează pentru ieșirea dintre buturi a portarului Buzbuchi
  • 38 | Faze meciUniversitatea Cluj
    Oaspeții centrează repetat în careul clujean, dar apărarea Universității rezistă
  • 30 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Ocazie pentru Universitatea Cluj! Lemnaru a reluat spectaculos, din foarfecă, o minge venită de pe stânga, dar a trimis alături de stâlpul drept al porții apărate de Buzbuchi
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaș galben al meciului este încasat de Thiago Araujo, după o simulare evidentă
  • 23 | Goluri
    GOOOOL Universitatea Cluj! Valentin Lemnaru reușește dubla, marcând din nou din vole, de această dată din stânga careului. Bucșa i-a așezat
  • 20 | Faze meciUniversitatea Cluj
    După primirea golului, Viitorul a împins jocul în jumătatea de teren a gazdelor, care în aceste momente mai ies doar pe contraatacuri
  • 13 | Goluri
    GOOOOL Universitatea Cluj! Valentin Lemnaru deschide scorul. Fază superbă creată de jucătorii gazdelor, încheiată cu pasa perfectă a lui Borza, care i-a așezat lui Lemnaru pentru voleul la colțul lung
  • 8 | Faze meciUniversitatea Cluj
    Rilke centrează bine de pe dreapta, dar Borza nu reușește să se poziționeze prea bine la 11 metri și reia peste poartă cu capul, din plonjon
  • 7 | Faze meciUniversitatea Cluj
    Șut peste poartă expediat de Rilke, dintr-o lovitură liberă din apropierea careului
  • 3 | Faze meciUniversitatea Cluj
    Cârstocea primește pe stânga, după o ezitare a lui Rilke, pătrunde în careu și trage la colțul scurt, dar trimite în plasa laterală
    Fluier de start al meciului dintre Universitatea Cluj și Viitorul, din etapa a 13-a a Ligii 1
Bogdan VintilăFC Viitorul

VIDEO "U" Cluj - Viitorul 3-1. Victorie pe teren propriu după 6 luni pentru ardeleni

Universitatea Cluj a câștigat după o jumătate de an pe teren propriu și pentru prima dată în acest sezon, administrându-i Viitorului un 3-1 decis de execuțiile superbe ale lui Valentin Lemnaru (13, 23) și Valentin Borza (90+1). Reușita oaspeților a fost semnată de Cârstocea (90+3).

După 13 minute, Lemnaru puncta din marginea careului, cu un vole din pasa excelentă pe care i-a trimis-o Borza. Peste alte 10 minute, nouarul clujenilor avea să recidiveze și să finalizeze o nouă fază superbă reușită de elevii lui Mihai Teja. Cristocea a centrat dintr-o lovitură liberă de la distanță, un fundaș al Viitorului a prelungit pe spate cu capul, până la Bucșa, care i-a așezat perfect mingea lui Lemnaru, pentru un nou vole ca la carte, finalizarea unei faze la care mingea a stat doar în aer. Atacantul gazdelor i-a amenințat pe elevii lui Bogdan Vintilă și cu o execuție din foarfecă, însă a trimis alături (30), iar scorul a fost 2-0 la pauză, după ce Veselovski a respins un șut din lovitură liberă trimis de Nicolae Dică (45).

Jocul a fost echilibrat în mitanul secund. Buzbuchi a avut emoții la o minge trimisă de Tîrnăcop în careu (57), apoi Viitorul a trimis mingea în bară, prin Băluță (60), care a intrat la pauză în locul lui Thiago. Oaspeții au încheiat în 10 oameni, după ce Ionuț Șerban a încasat direct cartonașul roșu, la 12 minute de la intrarea pe teren. Borza a punctat pe contraatac pentru 3-0 (90+1), iar Benzar a închis tabela cu un șut care a propulsat mingea în vinclul porții apărate de Veselovski.

Cu golurile de luni, Lemnaru a ajuns la cota 3 în topul marcatorilor, devenind golgheterul Universității Cluj în acest sezon.

Ardelenii au obținut prima victorie din actualul sezon și au adunat 7 puncte (golaveraj 10-25), părăsind ultimul loc al clasamentului. Noua "lanternă roșie" a Ligii 1 este Corona Brașov (6 puncte, golaveraj 8-20).

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Live Video&Text FC Botoșani - Dinamo 2-1, ACUM pe Digi...

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”