Ofertă de ȘASE milioane de euro! Gigi Becali a dat răspunsul pe loc: ”Cu Dumnezeu nu negociezi”

Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Faze meci
Schimbări
  • 90+4 | Final repriza 2
    Final de meci la Cluj! Universitatea ratează victoria şi este tot mai aproape de liga a doua. De cealaltă parte, Şumudică rămâne neînvins pe banca Astrei, dar înregistrează prima partidă fără victorie.
  • 90+3 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Ocazie U Cluj! Şansă uriaşă pentru gazde, la o lovitură de cap a lui Cristian Munteanu. Portarul Astrei a prins cu emoţii, în doi timpi.
  • 84 | Schimbări
    Ultima schimbare şi la Astra. Nuno Pinto a intrat în locul lui Tembo.
  • 83 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Ocazie Astra! De Amorim s-a descurcat bine la marginea careului şi a tras pe jos, la colţul scurt, dar Dolha a prins fără probleme.
  • 79 | Schimbări
    Ultima schimbare la U Cluj. A ieşit Raul Costin şi a intrat Lemnaru.
  • 76 | Schimbări
    Schimbare la Astra. A intrat Iulian Roşu în locul lui Alibec.
  • 71 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Ocazie Astra! Alibec a încercat să-l surprindă pe Dolha cu un şut la colţul scurt, dar portarul gazdelor a fost atent şi a blocat.
  • 70 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Ocazie Astra! Abia intrat pe teren, Spătaru a fost aproape de gol, dar şutul său a fost blocat de Dolha.
  • 68 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Fatai a fost înlocuit de Spătaru.
  • 61 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Ocazie U Cluj! Morar putea marca pentru gazde, dar lovitura sa de cap a trecut pe lângă poarta lui Gavrilaş.
  • 58 | Faze meciUniversitatea Cluj
    Alibec a fost blocat în ultimul moment, la o fază ce putea deveni periculoasă pentru poarta lui Dolha.
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Mengolo, în urma unui fault comis asupra lui Laban.
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    Alibec a primit cartonaşul galben, pentru proteste.
  • 48 | Schimbări
    Modificare forţată la U Cluj. Veselovsky, accidentat, i-a lăsat locul lui Dolha.
  • 46 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului. Mengolo a intrat în locul lui Castillion.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Cluj! Universitatea şi Astra sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză în care gazdele au avut ocaziile mai clare.
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Castillion a fost avertizat de Cristi Balaj.
  • 26 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Ocazie U Cluj! Morar, din nou aproape de deschiderea scorului. Jucătorul clujenilor s-a descurcat excelent pe partea stângă şi a tras din apropiere la colţul scurt, dar Gavrilaş a reuşit să scoată.
  • 25 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Ocazie U Cluj! Viveiros a tras puţin pe lângă poartă din marginea careului, la capătul unui contraatac foarte bun al clujenilor.
  • 22 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Ocazie U Cluj! Morar a trimis puţin pe lângă poartă, la capătul unei acţiuni superbe, la care au mai participat Bambara şi Viveiros.
  • 18 | Faze meciUniversitatea Cluj
    Fază controversată în careul gazdelor. Fatai a pătruns şi a căzut după un duel cu Skvorc. Jucătorii Astrei au solicitat penalty, dar Cristi Balaj a acordat doar corner.
  • 17 | Faze meciUniversitatea Cluj
    Alibec a executat direct o lovitură liberă de la distanţă, dar mingea s-a dus pe centru, iar Veselovsky a prins fără probleme.
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Viveiros, în urma faultului asupra lui Laban.
  • 8 | Cartonaşe Galbene
    Fatai a primit cartonaşul galben, după un fault asupra lui Cristian Munteanu.
  • 6 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Ocazie U Cluj! Ciupe a centrat excelent de pe partea dreaptă, iar Morar a reluat cu capul, dar mingea a trecut pe lângă poartă.
  • 5 | Faze meciUniversitatea Cluj
    Contraatac foarte bun al oaspeţilor, dar Fatai a fost blocat în momentul şutului.
Marius ȘumudicăAstra Giurgiu

VIDEO U Cluj - Astra Giurgiu 0-0. Clujenii ratează victoria şi sunt și mai aproape de Liga 2

U Cluj şi Astra au făcut un egal fără goluri care nu ajută pe nimeni. "Şepcile roşii" au rămas la retrogradare, în timp ce echipa lui Şumudică a ratat şansa de a urca pe podium.

Universitatea şi Astra s-au întâlnit pe Cluj Arena din posturi diferite. Gazdele aveau nevoie de victorie în tentativa de a evita retrogradarea, în timp ce giurgiuvenii puteau urca pe podium, în cazul unui succes.

Clujenii au ratat cele mai mari ocazii din prima repriză - Morar în două rânduri şi Nuno Viveiros i-au dat emoţii lui Gavrilaş, înlocuitorul lui Silviu Lung jr.

Cu doar cinci goluri marcate în retur, clujenii s-au lovit de lipsa de concentrare în faţa porţii şi în repriza a doua. Tot Morar s-a aflat la finalizare, însă n-a nimerit ţinta.

Elevii lui Şumudică au încercat să lovească abia pe final. Intrat în locul accidentatului Veselovsky, Dolha şi-a salvat colegii la trei ocazii mari ale Astrei, ratate de Dan Spătaru, Alibec şi De Amorim.

În prelungiri, Gavrilaş le-a dat emoţii coechipierilor, la lovitura de cap a lui Cristian Munteanu, dar, până la urmă, s-a terminat 0-0 şi ambele echipe mai au două meciuri pentru a-şi atinge obiectivele.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...