Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

• 84 | Goluri
    GOOOOOOOOL PANDURII!!!!!! GOOOOOOL MRZLJAK! Mijlocaşul oaspeţilor a marcat după o greşeală mare făcută de Pecanha.
  • 82 | OcaziiViitorul
    Gazdele au cerut penalty după un duel între Nicoliţă şi Grecu, dar arbitrul Cojocaru nu a dictat punctul cu var.
  • 80 | Schimbări
    Rusu intră în locul lui Chiţu.
  • 77 | Goluri
    GOOOOOOOOL VIITORUL!!!!!! GOOOOOOL TĂNASE!!!!!!! Atacantul gazdelor a redus din handicap cu o lovitură de cap superbă, după un corner al gazdelor.
  • 75 | Goluri
    GOOOOOOOL PANDURII!!!!!!! GOOOOOOOL ROPOTAN!!!!!! Mijlocaşul oaspeţilor a majorat scorul după o greşeală imensă a lui Nedelcu.
  • 61 | OcaziiViitorul
    Stanca şi Vasco nu se înţeleg în careul mic, după o centrare în forţă a lui Nicoliţă, dar nu e niciun jucător al Viitorului care să profite.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Nicoliţă este avertizat după o intrare întârziată.
  • 57 | Schimbări
    Ciucur intră în locul lui Nicoară.
  • 55 | OcaziiViitorul
    Hagi centrează perfect şi Boli reia puternic cu capul, dar Stanca respinge superb în corner.
  • 48 | Goluri
    GOOOOOOOL PANDURII!!!!!! GOOOOOOL HORA!!!!! Nicoară îi pasează golgheterului gorjenilor, pe culoar, şi acesta înscrie cu o execuţie elegantă, la colţul lung.
    A început actul secund.
    S-a terminat prima repriză.
  • 45 | OcaziiViitorul
    Nedelcu semnează cea mai mare ocazie de gol a primei reprize: reia cu capul după o centrare perfectă a lui Hagi, dar nu prinde cadrul porţii.
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    Nicoară este avertizat.
  • 27 | Faze meci
    Aceasta este a opta întâlnire dintre cele două echipe, în Liga 1: s-au înregistrat două victorii ale Viitorului, trei succese ale Pandurilor şi două remize.
  • 19 | Faze meci
    În tur, Pandurii s-a impus cu 1-0, în urma autogolului semnat de Achim.
  • 12 | OcaziiViitorul
    Nicoliţă finalizează cu un şut în forţă, la colţul scurt, o acţiune de atac prelungită a gazdelor, dar Stanca respinge.

Viitorul - Pandurii 1-3. Gorjenii au terminat sezonul regulat pe locul 3

Ultimul meci din sezonul regulat i-a adus lui Hagi un nou eşec acasă, al treilea la rând, în faţa Pandurilor. Şi totuşi Viitorul a început mai bine, dar Nicoliţă nu l-a putut învinge pe Stanca.

Chiar înainte de pauză, Nedelcu n-a prins poarta cu o lovitură de cap, iar ocazia s-a răzbunat imediat după reluare - golgheterul Ligii 1, Hora, a ajuns la 13 reuşite. Cu un sfert de oră înainte de final, Ropotan a profitat de eroarea lui Nedelcu şi a marcat primul gol de la venirea la Pandurii.

Imediat a venit şi replica Viitorului - Florin Tănase a redus spectaculos din diferenţă, însă n-a fost de ajuns - Mrzljak a rispit orice emoţii în minutul 84. Viitorul - Pandurii s-a încheiat 1-3, iar duelul dintre cele două echipe se va repeta încă din etapa secundă a play-off-ului.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...