becali
Starul pentru care Gigi Becali a oferit 1.500.000€ a fost făcut ”praf”: ”Joacă două meciuri pe an!”

ViitorulViitorul
1 - 0
CSM Poli IașiCSM Poli Iași
29.11.2016, 20:30, Digi Sport 1
Viitorul Viitorul
CSM Poli Iași CSM Poli Iași
    Final de meci la Ovidiu. Viitorul se impune și vine la un punct de Steaua.
  • 84 | Schimbări

Schimbare la Viitorul! Iese Nimely și intră Purece.

Schimbare la Iași! Iese Ciucă și intră Cristea.
  • 83 | OcaziiViitorul
    Coman șutează periculos din interiorul careului de 16 metri, mingea se duce însă puțin pe lângă poarta lui Grahovac.
  • 77 | OcaziiViitorul
    Ocazie uriașă pentru Viitorul! Iancu bate excelent o lovitură liberă de la marginea careului de 16 metri, mingea lovește transversala și cade pe linia porții, după care revine în teren.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Frăsinescu vede cartonașul galben.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la ieșeni! Iese Boiciuc și intră Moldovan.
    Schimbare la Viitorul! Iese Chițu și intră Carp.
  • 73 | Goluri
    Goooooolllll Viitorul!!! Goooooollll Nimely!!! Atacantul îl învinge pe Grahovac cu un șut din interiorul careului de 16 metri.
  • 72 | OcaziiViitorul
    Iancu șutează excelent de la marginea careului de 16 metri, însă Grahovac este la post și respinge în corner.
  • 69 | OcaziiViitorul
    Ganea șutează de la marginea careului de 16 metri, mingea se duce însă pe lângă poarta ieșenilor.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare la Iași! Iese Ciucur și intră Țigănașu.
  • 63 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul! Iese Lopez și intră Iancu.
  • 57 | OcaziiViitorul
    Prima ocazie a reprizei secunde le aparține celor de la Viitorul! Nimely trimite cu capul, din 8 metri, pe lângă poartă.
    A început repriza a doua. Ieșenii au avut lovitura de start.
    Pauză la Ovidiu!
  • 39 | OcaziiViitorul
    Ganea centrează bine pentru Nimely, care reia cu călcâiul spre poarta ieșenilor, dar Grahovac este la post și reține.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Ciucur vede cartonașul galben pentru un fault la Coman.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Lopez vede cartonașul galben.
  • 34 | Faze meciViitorul
    Ganea centrează bine în careu pentru Nedelcu, însă șutul acestuia este slab și Grahovac reține fără probleme.
  • 23 | Faze meciViitorul
    Viitorul domină, însă echipa antrenată de Gică Hagi nu și-a mai creat ocazii mari de gol.
  • 8 | Cartonaşe Galbene
    Bole vede cartonașul galben pentru un fault la Benzar.
  • 5 | OcaziiViitorul
    O nouă ocazie pentru Viitorul! Coman șutează din careul de 16 metri, însă mingea trimisă de el se duce peste poartă.
  • 4 | OcaziiViitorul
    Viitorul începe meciul în atac. Nimely este găsit bine în careu de către Chițu, însă lovitura de cap a atacantului se duce peste poartă.
    A început meciul! Viitorul a avut lovitura de start!
Eugen NeagoeCSM Poli Iași

Viitorul - CSM Poli Iași 1-0. Echipa lui Hagi amenință liderul: a ajuns la un punct în spatele Stelei

Viitorul s-a impus cu 1-0 în fața celor de la CSM Poli Iași. Cu gândul la locul doi, echipa antrenată de Gică Hagi a avut două ocazii în primele cinci minute ale partidei cu moldovenii.

Chiţu a ratat primul, apoi Coman a fost foarte aproape să deschidă scorul. A fost 0 la 0 la pauză şi jucătorii lui Hagi au început la fel de motivaţi repriza a doua. Iancu a prins un şut excelent, dar Grahovac a intervenit in extremis.

Nimely a deschis scorul după o fază creată tot de Iancu. Fostul stelist a executat aproape perfect o lovitură liberă, dar bara l-a salvat pe Grahovac. Viitorul putea să câştige la diferenţă mai mare, dar Coman a tras puţin pe lângă poartă.

S-a terminat 1 - 0, iar echipa lui Hagi este pe locul doi, la un singur punct în spatele Stelei, pe care o aşteaptă derby-ul cu Dinamo.

În etapa a 19-a, Viitorul joacă împotriva Craiovei, iar ieşenii aşteaptă vizita Concordiei Chiajna.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid