Exclusiv Gabi Torje a avut oferte din străinătate înainte să semneze cu Chiajna! De ce a picat mutarea
Exclusiv Aflat în ultimele luni de contract cu Concordia Chiajna, Gabi Torje și-a dezvăluit planul
Exclusiv Decizia ”destul de costisitoare” luată în premieră de Dinamo, după sancțiunea dură primită

Concordia ChiajnaConcordia Chiajna
05.11.2016, ora 14:00
FC Voluntari FC Voluntari
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
    Final de partidă la Vountari. Gazdele s-au impus cu 1-0 grație reușitei lui Cernat din prelungiri
  • 90+3 | Goluri
    GOOOOOOL FC VOLUNTARI! GOOOL CERNAT! Decarul gazdelor a marcat un gol de 3 puncte. Cernat a luat o acțiune pe cont propriu și a finalizat cu un șut în cross, din afara careului, care l-a lăsat fără replică pe Bălgrădean
  • 75 | Ocazii
    OCAZIE CONCORDIA! Cristescu a reluat cu capul o centrare venită din lovitură liberă, balonul a trecut milimetric pe lângă bara porții lui Balauru
  • 75 | Schimbări
    Modificare la oaspeți. Pena este înlocuit cu Marian Constantinescu
  • 73 | Faze meci
    Cristescu a executat direct pe poartă o lovitură liberă din colțul stâng al careului de 16 metri al gazdelor, dar Balaur a fost atent și a reținut fără probleme
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Lazăr l-a faultat din spate pe Bucurică și a văzut și el cartonașul gaben
  • 65 | Ocazii
    OCAZIE FC VOLUNTARI! Cernat a ridicat elegant o minge peste defensiva gazdelor, balonul a ajuns la Bălan, dar acesta a greșit preluarea și-a închis unghiul și a șutat în plasa laterală
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Primul avertisment și în tabăra gazdelor. Acsinte este cel care l-a văzut, pentru un fault la Grădinaru. Fundașul va fi suspendat pentru partida următoare, când Voluntari merge la Botoșani
  • 51 | Ocazii
    OCAZIE CONCORDIA! Același Serediuc a fost într-o poziție foarte bună de finalizare, dar a trimis din nou slab și portarul gazdelor a reținut.
  • 50 | Ocazii
    OCAZIE CONCORDIA! Serediuc a scăpat singur cu Balauru, dar a trimis direct în portarul celor de la FC Voluntari și tabela a rămas nemodificată
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    Grădinaru a văzut al doilea avetisment al partidei. Fostul jucător al Stelei l-a faultat din spate pe Costin Lazăr
    A început repriza secundă a partidei dintre FC Voulntari și Concordia Chiajna
    Prima modificare în echipa lui Florin Marin. Curelea a intrat în locul lui Ivanovici
    S-a încheiat prima repriză. După 45 de minute, cele două formații sunt în continuare la egalitate, 0-0
  • 44 | Ocazii
    OCAZIE FC VOLUNTARI! Ivanovici a fost angajat cu un balon în colțul careului de 16 metri al Concordiei și a încercat un șut cu efect, către colțul lung. Balonul a trecut puțin pe lângă poartă
  • 42 | Faze meci
    Acsinte a făcut o preluare bună în interiorul carelui de 16 metri al Concordiei, dar șutul său nu a fost pe măsura preluării și tabela a rămas nemodificată
  • 38 | Ocazii
    OCAZIE CONCORDIA! Prima oportunitate importantă de a marca și pentru oaspeți. Grădinaru a reușit o incursiune foarte bună în flancul drept al ofensivei Concordiei, a pătruns în careu și a centrat pentru Cristescu. Realuarea acestuia a trecut puțin pe lângă vinclul porții lui Balaur
  • 37 | Faze meci
    Marinescu a încercat un voleu de la 20 de metri dar a ratat execuția și mingea n-a pus deloc în pericol poarta lui Bălgrădean
  • 35 | Faze meci
    Florin Cernat a mai încercat un șut de la distanță însă mingea a trecut mult pe lângă buturile porții apărate de Bălgrădean
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Feussi a văzut cartonașul galben pentru un fault asupra lui Adrian Bălan. A fost primul avertisment arătat de centralul Chivulete
  • 16 | Faze meci
    La partida de la Voluntari asistă și fostul selecționer Anghel Iordănescu, dar și Daniel Pancu, fotbalist retras din activitate la finalul sezonului trecut
  • 8 | Faze meci
    Serediuc a tras de la distanță, dar mingea a trecut mult pe lângă poarta gazdelor
  • 2 | Ocazii
    OCAZIE FC VOLUNTARI! Gazdele au început în atac partida. Costin Lazăr a așezat o minge pentru Florin Cernat, care a șutat de la marginea careului de 16 metri. Bălgrădean a fost atent și a respins de lângă bară

FC Voluntari - Concordia 1-0. Cernat a marcat un gol de generic la ultima fază

Florin Cernat a descis la ultima faza derby-ul ilfovean dintre FC Voluntari și Concordia Chiajna. Veteranul gazdelor a inventat un gol de generic și formația lui Florin Marin s-a impus cu 1-0.

La derby-ul ilfovean cu Chiajna, Voluntariul a intrat pe teren cu un mesaj de protest la adresa arbitrajelor, același pe care Florin Marin l-a afișat și la conferința de presă de vineri: "Ne pasă de fotbal. Respectați-ne și pe noi". Primele ocazii au venit abia înainte de pauză. Mai întâi oaspeţii au trecut pe lângă gol prin Cristescu, după care Ivanovici a dat replica. La reluae, Serediuc a ratat două ocazii singur cu portarul într-un singur minut. De fiecare dată, Balauru s-a opus.

Puţin după o oră de joc, Bălan a irosit o pasă de geniu de la Cernat. Concordia a ratat şi ea la rându-i cu un sfert de oră înainte de final, tot prin Cristescu. Lovitura de graţie a venit în prelungiri - Cernat a luat o acţiune pe cont propriu şi a înscris un gol de generic de la 20 de metri! Scor final, Voluntari Chiajna 1-0. Etapa viitoare, după pauza pentru naţională, Voluntariul joacă la Botoşani, iar Concordia la Chiajna, cu Steaua.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano