Echipa din Bundesliga care a făcut o ofertă oficială pentru un internațional român: ”Mult peste toți”

Concordia ChiajnaConcordia Chiajna
vineri, 24.11.17, ora 18:00
Juventus București Juventus București
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
    FINAL DE MECI la Ploieşti! Chiajna se impune cu 5-0 şi obţine cea mai clară victorie din istoria ei în Liga 1.
  • 90+3 | Goluri
    GOOOOOL, 5-0 Chiajna! Marian Cristescu, cel care a deschis scorul, face "dubla", cu o execuţie simplă din interiorul careului.
  • 90+1 | Goluri
    GOOOOOL, 4-0 Chiajna! Cristi Bud a ratat iniţial lovitura de pedeapsă, dar a fost pe fază la respingerea lui Drăghia şi a marcat cu o scăriţă, din apropiere.
  • 90 | Penalty-uriJuventus București
    Penalty Chiajna! Iulian Dima a acordat lovitură de la 11 metri, după un fault al lui Călinţaru asupra lui Bumba.
  • 89 | Schimbări
    Ultima schimbare la Chiajna. Bărboianu a intrat în locul lui Grădinaru.
  • 86 | Goluri
    GOOOOOL, 3-0 Chiajna! Scorul ia proporţii, după execuţia frumoasă a lui Claudiu Bumba, care l-a învins pe Drăghia cu un şut la colţul lung.
  • 85 | Schimbări
    A doua schimbare la Juventus. Babic a intrat în locul lui Bawab.
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Ţâră a primit cartonaşul galben, pentru proteste.
  • 80 | Schimbări
    Ultima modificare la gazde. Stoenac i-a luat locul lui Bărbulescu.
    Schimbare la Chiajna. Bud a intrat în locul lui Pena.
  • 74 | OcaziiJuventus București
    Ocazie Chiajna! Deaconu a fost aproape să marcheze un nou gol de senzaţie, aproape identic cu cel din finalul primei reprize. De această dată, însă, mingea a trecut pe lângă poartă.
  • 67 | Schimbări
    A doua schimbare la Juventus. Dzalamidze i-a lăsat locul lui Cazan.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Bărbulescu a primit primul "galben" al meciului, după un fault asupra lui Deaconu.
  • 48 | OcaziiJuventus București
    Ocazie Juventus! O primă oportunitate a gazdelor, irosită uşor de Măzărache, care nu a putut marca din apropiere. Atacantul echipei lui Marin Barbu a încercat o execuţie pretenţioasă, cu călcâiul.
    Schimbare la JUventus. Ciprian Petre a intrat în locul lui Benga.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ! Concordia Chiajna conduce cu 2-0, după o primă repriză în care Juventus a fost inexistentă în atac.
  • 38 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 Chiajna! Oaspeţii s-au desprins cu puţin timp înainte de pauză. Deaconu a înscris cu o execuţie splendidă: şut cu piciorul stâng, de pe loc, de la aproximativ 20 de metri. Mingea s-a dus aproape de vinclu, iar plonjonul lui Drăghia a fost inutil.
  • 29 | OcaziiJuventus București
    Ocazie Chiajna! O nouă şansă pentru echipa lui Ion Moldovan. Drăghia a respins spectaculos de sub bară mingea trimisă de Bawab de la marginea careului.
  • 13 | OcaziiJuventus București
    Ocazie Chiajna! Cristescu a fost aproape de a face "dubla", după o acţiune superbă, dar a ratat complet şutul şi a trimis pe lângă poartă.
  • 4 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Chiajna! Concordia a deschis rapid scorul, prin Marian Cristescu. Mijlocaşul ilfovenilor a fost pe fază la o minge respinsă în faţă de Drăghia şi a marcat.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut Concordiei.
Ion MoldovanConcordia Chiajna

Juventus Bucureşti - Concordia Chiajna 0-5. Cea mai clară victorie din istoria ilfovenilor în Liga 1

Concordia Chiajna a pus capăt unei serii de patru meciuri fără victorie în campionat şi a făcut-o cu stil. Ilfovenii s-au impus cu 5-0 la Ploieşti, în faţa lui Juventus Bucureşti, şi au obţinut astfel cea mai clară victorie din istoria lor în Liga 1.

Veteranul Marian Cristescu a înscris de două ori, dar omul serii a fost Ronaldo Deaconu, care a marcat cel mai frumos gol al partidei.

Calvarul lui Juventus a început încă din minutul 4, când Cristescu a înscris din apropiere, după o respingere nu foarte convingătoare a lui Drăghia.

Până la pauză s-a făcut 2-0. În minutul 38, Deaconu a prins un şut de senzaţie de la aproximativ 20 de metri, iar mingea s-a dus la vinclu, făcând inutil plonjonul disperat al portarului gazdelor.

Chiajna s-a dezlănţuit în finalul meciului. Claudiu Bumba a înscris cu o execuţie de fineţe, în minutul 86, apoi a scos penalty-ul pe care Cristi Bud l-a ratat patru minute mai târziu. Pe fază, fostul atacant de la CFR Cluj a înscris totuşi pe urmărire, printr-o scăriţă.

În prelungiri, Cristescu a reuşit "dubla", cu o execuţie simplă din interiorul careului, care a consfinţit un succes istoric pentru Concordia.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...