Final de meci pe Național Arena! Steaua se impune cu 1-0.
    Budescu bate bine o lovitură liberă însă Niță reține fără probleme.
    Tamaș vede cartonașul galben pentru un fault asupra lui Alibec.
  • 90+4 | Faze meci
    S-a reluat jocul. Partida s-a prelungit cu 4 minute.
  • 89 | Ocazii
    Incidente între jucătorii celor de la Astra și staff-ul Stelei. Meciul este întrerupt de 4 minute. Meme Stoica a fost trimis în tribune în urma acestor incidente.
  • 89 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Morais vede cartonașul galben și este eliminat!
  • 88 | Faze meciSteaua
    Săpunaru șutează de la marginea careului de 16 metri  însă Niță reține.
  • 85 | OcaziiSteaua
    Adi Popa șutează frumos din interiorul careului de 16 metri, mingea trimisă de el se duce însă puțin pe lângă poarta lui Silviu Lung Jr.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Mitrea vede cartonașul galben pentru un fault la Boudjemaa.
  • 81 | OcaziiSteaua
    O nouă ocazie pentru Steaua! Tudorie scapă spre poarta giurgiuvenilor dar este blocat în ultimul moment de Morais.
  • 79 | Schimbări
    Schimbare și la Steaua! Tudorie intră în locul lui Golubovic.
  • 78 | Schimbări
    Schimbare la Astra! Teixeira este înlocuit de Nicoară.
  • 75 | OcaziiSteaua
    Boldrin rămâne singur în careul giurgiuvenilor însă șutul său trece pe lângă poartă.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    William De Amorim vede cartonașul galben.
  • 70 | OcaziiSteaua
    Alibec șutează periculos de la marginea careului de 16 metri însă Niță se află la post și respinge.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Budescu vede și el cartonașul galben, tot pentru proteste.
    Morais vede cartonașul galben pentru proteste!
  • 65 | OcaziiSteaua
    Morais îl pune la grea încercare pe Niță. Portarul Stelei reușește să respingă însă șutul trimis de fundașul Astrei, de la aproximativ 20 de metri.
  • 62 | Faze meciSteaua
    Adi Popa pătrunde periculos în careul oaspeților însă centrarea sa este respinsă de Lung Jr.
  • 58 | Schimbări
    Schimbare la Astra! Budescu intră în locul lui Daniel Niculae.
  • 55 | Schimbări
    A doua schimbare la Steaua! Iese Moke și intră Ov. Popescu
    Schimbare la Steaua! Iese Florin Tănase și intră De Amorim!
  • 50 | OcaziiSteaua
    Ocazie uriașă pentru Steaua! Adi Popa trimite periculos din interiorul careului de 16 metri însă Silviu Lung reușește să rețină după ce Morais a respins mingea care-l depășise pe portarul giurgiuvenilor!
    A început repriza secundă! Steaua a avut lovitura de start!
    Prima schimbare la Astra! Iese Lovin și intră Boudjemaa!
    Pauză pe Arena Națională! Steaua conduce cu 1-0.
  • 45 | Goluri
    GOOOOLLLLL Steauaaa!!! Gooollll Boldrin!!! Brazilianul înscrie împotriva fostei sale echipe. Mijlocașul a executat foarte bine o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri  lateral dreapta.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Fabricio vede cartonașul galben după un fault asupra lui Adi Popa.
  • 36 | OcaziiSteaua
    Ocazie mare pentru Astra! Alibec îl păcălește pe Tamaș și șutează din interiorul careului de 16 metri, mingea trimisă de el este însă respinsă de Niță.
  • 29 | OcaziiSteaua
    Moke îl pune la grea încercare pe Silviu Lung, portarul giurgiuvenilor reușește să respingă în corner lovitura de cap trimisă de mijlocașul roș-albaștrilor.
  • 28 | OcaziiSteaua
    O nouă ocazie pentru Steaua! Tamaș deviază o centrare venită de la Boldrin dar Silviu Lung Jr. reușește să respingă de pe linia porții, cu ajutorul lui Morais.
  • 20 | OcaziiSteaua
    Prima ocazie și pentru Astra! Șutul lui Săpunaru de la marginea careului de 16 metri se duce puțin pe lângă poarta lui Niță.
  • 15 | OcaziiSteaua
    Steliștii cer penalty la un duel între Săpunaru și Fl. Tănase!
  • 13 | Cartonaşe Galbene
    Geraldo vede primul cartonaș galben al partidei după un fault făcut asupra lui Boldrin.
  • 11 | OcaziiSteaua
    Ocazie importantă pentru Steaua! Adi Popa scapă pe contraatac însă șutul său, de la marginea careului de 16 metri, este respins de Silviu Lung Jr.
  • 5 | Faze meci
    Se joacă mai mult la mijlocul terenului, cele două echipe nu și-au creat ocazii de gol până în acest moment.
    A început partida! Astra a avut lovitura de începere!
Marius ȘumudicăAstra

Steaua - Astra 1-0. Roș-albaștrii se impun și se distanțează la 12 puncte de campioană

Steaua a câştigat la limită derby-ul cu Astra, pe Arena Naţională. Roș-albaștrii s-au impus cu 1-0.

Adi Popa a avut primul şut periculos spre poarta lui Silviu Lung Junior. Replica a venit din partea lui Săpunaru, care a ratat de puţin ţinta. Portarul campioanei s-a remarcat la devierea periculoasă a lui Tamaş.
La faza imediat următoare, Silviu Lung a scos din vinclu lovitura de cap a lui Moke. Şi Astra a fost aproape de deschiderea scorului după ce Alibec l-a fentat uşor pe Tamaş. În minutul 45 fostul astral, Boldrin, a deschis scorul cu un şut centrare, din lovitură liberă.

După pauză Junior Morais a respins din faţa porţii goale după ce şutul lui Adi Popa a trecut pe lângă Lung. Căpitanul campioanei l-a pus apoi la grea încercare pe Niţă. Goalkeeperul roș-albastrilor a fost la datorie şi la execuţia lui Alibec.

Cu un sfert de oră înainte de final, Boldrin putea reuşi dubla. În ultimele minute, Junior Morais a intrat dur la Adi Popa şi a fost eliminat după ce a văzut al doilea galben. Imediat a avut loc o îmbrânceală generală între oficialii şi jucătorii celor două echipe.

În prelungiri, Budescu, din lovitură liberă, a ratat şansa egalării iar Steaua - Astra s-a terminat 1-0.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano