FOTBAL:FC VOLUNTARI-GAZ METAN MEDIAS, LIGA 1 CASA PARIURILOR (24.08.2020)
Cel mai bun marcator străin din istoria SuperLigii a dezvăluit de ce nu a ajuns la FCSB sau Dinamo
Marius Lăcătuș
Exclusiv "O să mergi să dai cu târnăcopul". Cum a fost Marius Lăcătuș la un pas să-și rateze cariera de fotbalist
rednic
Exclusiv Rapid, replică pentru Mircea Rednic!

Ratare Penalty-uri
    Final de meci pe Arena Națională! Steaua pierde pentru a doua oară în acest sezon.
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Rugasevic vede cartonașul galben.
  • 90+2 | Schimbări
    Ultima schimbare la Gaz Metan! Iese Llullaku și intră Axente.
  • 89 | Schimbări
    Schimbare la Gaz Metan! Iese Munteanu și intră Danci.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Toșca vede cartonașul galben.
  • 82 | OcaziiSteaua
    Boldrin execută bine o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri de poarta medieșenilor însă Pleșca se întinde și respinge în corner.
  • 79 | OcaziiSteaua
    O nouă ocazie pentru Steaua! De Amorim șutează periculos din interiorul careului însă Pleșca respinge în corner.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Pleșca vede cartonașul galben pentru trageri de timp.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la Gaz Metan! Iese Eric și intră Romeo.
  • 72 | OcaziiSteaua
    Adi Popa execută periculos lovitura liberă însă Pleșca este la post și respinge.
  • 71 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Crețu vede al doilea cartonaș galben și este eliminat.
  • 71 | OcaziiSteaua
    De Amorim este faultat de Crețu la marginea careului de 16 metri, steliștii cer penalty însă centralul acordă lovitură liberă de la marginea careului.
  • 68 | OcaziiSteaua
    Ocazie uriașă pentru Steaua! Ovidiu Popescu îl păcălește pe Zaharia însă șutul său din interiorul careului de 16 metri este respins din drumul spre poartă de fundașii adverși. Faza este finalizată de Adi Popa, dar și șutul său este respins de către medieșeni.
  • 65 | Faze meci
    Steaua presează dar jucători lui Reghecampf nu găsesc drumul spre gol.
  • 54 | Ratare Penalty-uriSteaua
    Boldrin ratează penalty-ul! Brazilianul trimite puternic în bară.
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Crețu vede cartonașul galben pentru faultul la Adi Popa!
  • 53 | Penalty-uriSteaua
    Penalty pentru Steaua! Crețu îl faultează în careu pe Popa și centralul acordă lovitură de la 11 metri.
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Boldrin cere penalty după un contact cu Susnjar dar primește cartonaș galben pentru simulare.
  • 50 | Faze meciSteaua
    Steaua ratează prima ocazie a reprizei secunde! Enache reia slab o centrare venită de la De Amorim.
    Ultima schimbare la Steaua! Iese Bourceanu și intră Enache!
    A doua schimbare la Steaua! Iese Jakolis și intră Popa!
    A început repriza a doua! Steaua a avut lovitura de start.
    Pauză pe Arena Națională! Steaua este condusă de Gaz Metan.
  • 42 | OcaziiSteaua
    Tamaș îl pune la încercare pe Pleșca. Fundașul roș-albaștrilor șutează de la aproximativ 30 de metri însă portarul advers reține.
  • 41 | Schimbări
    Prima schimbare la Steaua! Mitrea este înlocuit de Muniru!
  • 38 | OcaziiSteaua
    Ocazie mare pentru Gaz Metan! Eric îl lansează bine pe Llullaku care scapă din marcajul lui Mitrea și-l lobează pe Stăncioiu, mingea se duce însă peste poarta roș-albaștrilor.
  • 36 | Faze meciSteaua
    Boldrin șutează slab de la aproximativ 20 de metri de poarta medieșenilor și mingea trimisă de el este reținută de Pleșca.
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    Tamaș vede cartonașul galben după un fault la Llullaku.
  • 33 | OcaziiSteaua
    Steaua ripostează prin Boldrin, șutul brazilianului din interiorul careului de 16 metri  este respins însă de fundașii adverși.
  • 26 | Goluri
    Goooollll Gaz Metan!!! Gooolll Munteanu! Medieșenii deschid scorul după șutul lui Alex Munteanu. Mingea trimisă de mijlocașul gazului a fost deviată în propia poartă de Mitrea.
  • 22 | OcaziiSteaua
    Ocazie mare pentru Steaua! Boldrin șutează periculos din lovitură liberă însă șutul acestuia de la circa 25 de metri este respins de Pleșca.
  • 17 | OcaziiSteaua
    Ovidiu Popescu este găsit bine în careu de către Golubovic care a prelungit o centrare venită de la De Amorim însă mijlocașul a șutat peste poarta lui Pleșca.
  • 10 | Faze meciSteaua
    Steaua domină jocul în aceste prime minute dar jucătorii lui Laurențiu Reghecampf nu au reușit să-și creeze vreo ocazie de gol.
  • 6 | Faze meciSteaua
    Gaz Metan a început meciul destul de sus și încearcă să pună probleme Stelei.
    A început partida! Gaz Metan a avut lovitura de start!

Steaua - Gaz Metan 0-1. Roș-albaștrii pierd pentru a doua oară în acest sezon

ÎN DIRECT la Digi Sport, Steaua a pierdut al doilea meci din acest sezon. Gaz Metan s-a impus la limită pe Arena Națională, scor 1-0.

Boldrin putea deschide scorul în minutul 22, dar Pleșca a respins spectaculos lovitura liberă. Oaspeții, în schimb, au marcat la prima ocazie: înlocuitorul lui Niță, Stăncioiu, a fost păcălit de devierea lui Mitrea la șutul lui Alex Muntean.

Gaz Metan putea avea chiar 2-0 la pauză, dar lobul lui Llullaku n-a căzut în poartă. În repriza a doua, nou-intratul Adi Popa a scos un penalty după intrarea lui Crețu, fază la care fundașul s-a ales și cu avertisment. Boldrin, însă, a luat la țintă bara și scorul a rămas 0-1.

Ovidiu Popescu a avut și el șansa egalării, dar, când Pleșca a fost depășit, fundașii au respins in extremis. Cu 20 de minute înainte de final, Crețu l-a faultat pe De Amorim la limita careului, fază la care Steaua a cerut iar penalty. Arbitrul a acordat însă doar lovitură liberă și l-a eliminat pe Crețu după al doilea galben.

Portarul Pleșca a mai respins o dată la șutul lui Adi Popa, iar Steaua - Gaz Metan s-a terminat 0-1.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Vassaras a dat verdictul la faza la...

hasani

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”