Sepsi - CFR Cluj, LIVE VIDEO, de la 20:30 pe Digi Sport 1. Cu o victorie, ardelenii urcă pe locul 2
Porto v Arsenal, UEFA Champions League, Round of 16, First Leg, Football, Estadio do Dragao, Porto, Portugal - 21 Feb 2024
Video Arsenal - Porto 1-0 (4-2 d.l.d.). ”Tunarii” se califică dramatic în sferturile Champions League
hagi
L-a auzit pe Gică Hagi în direct și a răbufnit: ”Frustrare!”

Auto Goluri
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
Gol din Penalty
    FINAL. FC Viitorul - ASTRA 1-3
  • 90+3 | OcaziiViitorul
    GOL INCORECT ANULAT VIITORULUI! Coman a primit o pasă excelentă în careu, a preluat după care a finalizat la colțul lung. Deși de la margine s-a semnalizat ofsaid, din reluările tv s-a văzut că a fost gol valabil.
  • 87 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    ASTRA A RĂMAS ÎN 10! JUNIOR MORAIS A FOST ELIMINAT! Fundașul stânga a ieșit pe margine pentru îngrijiri medicale și a revenit pe teren fără a primi acceptul arbitrului
  • 82 | Goluri
    GOOOOOL VIITORUL: 1-3, CIOBANU. Puștiul care a debutat în Liga 1 în acest meci a primit o pasă de peste 60 de metri de la Hodorogea, în diagonală, a preluat foarte bine, a intrat în careu după care a finalizat cu un șut la colțul lung.
  • 79 | OcaziiViitorul
    OCAZIE VIITORUL! Ganea a primit o pasă foarte bună, a trecut în dribling de Seto și de Găman, a intrat în careu a șutat, Lung era depășit, dar Oros a respins din fața porții goale!
  • 77 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE VIITORUL. A ieșit Ianis Hagi, a intrat PERJU
    A DOUA SCHIMBARE VIITORUL. A ieșit De Lucas, a intrat CIOBANU (18 ani), debut în Liga 1
  • 76 | OcaziiViitorul
    Lovin a șutat de la distanță, dar Tordai a respins peste transversală.
  • 73 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE ASTRA. A ieșit De Amorim, a intrat DANIEL NICULAE
  • 65 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE VITORUL. A ieșit Chițu, a intrat FLORINEL COMAN
  • 60 | Goluri
    GOOOOOL ASTRA: 0-3, ALIBEC. Faza a plecat de la o gafă a lui Răzvan Marin, care i-a dat o pasă spre propria-i poartă lui Boldrin, acesta l-a deschis apoi pe Alibec iar ”decarul” giurgiuvenilor a marcat cu un șut plasat în dreapta unui Tordai fără replică.
  • 59 | Gol din Penalty
    GOOOOOL ASTRA: 0-2, GĂMAN. Fundașul central a transformat fără emoții lovitura de la 11 metri.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    BOLI pentru fault asupra lui Alibec
  • 58 | Penalty-uriViitorul
    PENALTY PENTRU ASTRA! Alibec a avut o acțiune personală de toată frumusețea, a intrat în careu dar a fost faultat de Boli. Fundașul susține că a atins mai întâi mingea.
  • 56 | Faze meciViitorul
    Alibec a intrat în careu și deși a ajuns într-un unghi mort a șutat pe colțul scurt, dar în plasa laterală. Tordai era pe fază.
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    JUNIOR MORAIS pentru u fault asupra lui Benzar
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    IONIȚĂ pentru un fault asupra lui Ganea.
    A DOUA SCHIMBARE ASTRA. A ieșit Geraldo, a intrat OROS
    PRIMA SCHIMBARE ASTRA. A ieșit Boudjemaa, a intrat IONIȚĂ
    PAUZĂ
  • 44 | OcaziiViitorul
    VIITORUL A CERUT PENALTY! Silviu Lung jr s-a complicat la o pasă primită de la Găman, a preluat larg, Ianis Hagi a încercat să-i ia balonul, portarul a intervenit prin alunecare la balon, Hagi jr a căzut, dar Radu Petrescu a arătat balonul, semn că a considerat corectă intervenția.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    LUNG JR pentru că a țipat la arbitrul Radu Petrescu și pentru că a tras de timp
  • 35 | Faze meciViitorul
    Alibec a șutat de la aproximativ 40 de metri, dar peste transversala porții lui Tordai.
  • 34 | OcaziiViitorul
    Florin Tănase a primit o pasă în adâncime, l-a culcat din fentă pe Geraldo, după care a șutat de la distanță, pe colțul lung, dar balonul a trecut puțin de vinclul porții lui Lung jr.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    RĂZVAN MARIN pentru un fault asupra lui Lovin, ținere de tricou
  • 28 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    VIITORUL A RĂMAS ÎN 10! NEDELCU A FOST ELIMINAT! Jucătorul Viitorului a făcut un fault întârziat asupra lui Boldrin și Radu Petrescu i-a acordat al doilea cartonaș galben și, implicit, pe cel roșu.
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    HODOROGEA pentru că l-a împiedicat pe Silviu lung jr să degajeze un balon.
  • 19 | Auto Goluri
    GOOOOOL ASTRA: 0-1, AUTOGOL GANEA. Boudjema încercat să pună latul, de lângă Cristi Ganea, pe colțul scurt, după o centrare foarte bună a lui Junior Morais, dar mingea a fost deviată de fundașul gazdelor în proprie poartă
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    NEDELCU pentru că l-a tras de tricou pe Boldrin, undeva în lateral dreapta în zona de atac a giurgiuvenilor.
  • 15 | OcaziiViitorul
    OCAZIE VIITORUL! Răzvan Marin a executat o lovitură liberă, din afara careului, direct pe poartă, dar lung a scos superb de sub transversală.
  • 13 | Cartonaşe Galbene
    GERALDO pentru un fault din spate, prin alunecare, asupra lui Ianis Hagi
  • 10 | OcaziiViitorul
    DUBLĂ OCAZIE ASTRA! Boldrin a primit o pasă în careu, a încercat să-l lobeze pe Tordai, acesta a agățat balonul, mingea a revenit la Boldrin care a șutat în forță pe sus dar mingea a lovit transversala! Apoi, din ricoșeu, mingea a ajuns la marginea careului de 16 metri, de unde a reluat Lovin din prima, dar Boli a scos de pe linia porții!
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Viitorul.
Marius ȘumudicăAstra

Viitorul - Astra 1-3. 4 goluri, 2 eliminați, un gol anulat și un penalty cerut de gazde

Astra e la patru meciuri distanţă de titlul de campioană, după ce a învins Viitorul la Ovidiu, în etapa a 6-a din play-off.

Giurgiuvenii au început în forţă, cu o dublă ocazie, prin Boldrin şi Lovin (10). Oaspeţii au replicat la lovitura liberă periculoasă a lui Răzvan Marin (15). Astra a deschis scorul în minutul 19 prin autogolul lui Ganea.

Situatia s-a complicat pentru trupa lui Hagi, care a rămas în 10 după ce Nedelcu a văzut al doilea galben (28). Giurgiuvenii au majorat diferența după un penalty primit în minutul 58 în urma unui fault al lui Boli asupra lui Alibec. Găman a transformat de la punctul cu var pentru 2-0.

Peste alte două minute (60), Alibec a marcat al 5-lea gol în play-off, după o greşeală a lui Răzvan Marin, care i-a pasat inapoi lui Boldrin. Viitorul s-a consolat cu golul din minutul 83 al debutantului Andrei Ciobanu, un mijlocaş în vârstă de doar 18 ani.

Junior Morais a fost şi el eliminat, pentru al doilea galben (83). În prelungiri (90+3) golul lui Florinel Coman, de la gazde, a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...