FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)
Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3. Debut cu dreptul pentru Costel Gâlcă. Oltenii au urcat pe locul doi
FOTBAL:OTELUL GALATI-UNIVERSITATEA CLUJ, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (21.04.2024)
Video Oțelul - ”U” Cluj 1-0. Frederic Maciel a obținut cele trei puncte pentru gălățeni, dar a fost eliminat
Ovidiu Popescu, Octavian Popescu, Darius Olaru,Florinel Coman și Risto Radunovic / Foto: Sport Pictures

Chiajna Chiajna
    Final de joc la Ovidiu! Viitorul se impune cu 2-1 în fața Concordiei Chiajna!
  • 92 | OcaziiViitorul
    Iancu trece pe lângă golul de 3-1. Decarul Viitorului este găsit bine în careu de Chițu, dar trimite ușor o spre poarta lui Bălgrădean și nu-l poate învinge pe acesta.
  • 91 | OcaziiViitorul
    Pena trece pe lângă egalare. Atacantul ilfovenilor trimite cu capul puțin pe lângă poarta lui Buzbuchi!
  • 90 | Goluri
    Goooolllll Concordia!!! Gooollll Pena! Atacantul Concordiei este găsit bine în careu de Buleică și-l învinge pe Buzbuchi cu o  lovitură de cap trimisă din apropierea careului de 6 metri.
  • 88 | OcaziiViitorul
    Ocazie importantă pentru Concordia! Raul Costin șutează de la aproximativ 20 de metri puțin peste poarta lui Buzbuchi.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Buleică vede cartonașul galben!
  • 82 | Schimbări
    Ultima schimbare și la Chiajna! Iese Roșu și intră Serediuc!
  • 79 | Schimbări
    Ultima schimbare la Viitorul! Iese Purece și intră pe teren Sorin Rădoi.
  • 76 | Schimbări
    Schimbare la Chiajna! Iese Koenders și intră Buleică.
  • 72 | Goluri
    Goooollll Viitorul!!! Gooolll Chițu!!! Atacantul face dubla cu o execuție asemânătoare. Aurelian Chițu își face mingea pe piciorul stâng și-l ”execută” pe Bălgrădean cu șut din interiorul careului de 16 metri.
  • 70 | Schimbări
    Schimbare la Concordia! Iese Albu, care este accidentat, și intră Tincu.
  • 66 | Schimbări
    O nouă schimbare la Viitorul! Iese Coman și intră Stoica!
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Bucurică vede galben pentru o simulare în careul advers!
  • 57 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul! Iese Carp și intră Nedelcu!
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Iancu vede cartonașul galben după un fault asupra lui Grădinaru!
  • 48 | Faze meciViitorul
    Chiajna ripostează prin Neluț Roșu, șutul acestuia nu nimerește însă spațiul porții apărate de Buzbuchi.
  • 46 | Goluri
    Goooolllll Viitorul! Gooolll Chițu!!! Atacantul gazdelor marchează cu o execuție superbă din interiorul careului de 16 metri, la doar 17 secunde după startul reprize secunde.
    A început repriza a doua!
    Pauză la Ovidiu! Viitorul și Concordia se află la egalitate 0-0.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Boli vede galbenul după un fault asupra lui Grădinaru.
  • 38 | OcaziiViitorul
    Benzar este găsit bine în careul advers de către Carp însă șutul său este respins în corner de Bucurică.
  • 32 | OcaziiViitorul
    Țîru trimite periculos cu capul, de la aproximativ 10 metri de poarta lui Bălgrădean, minge se duce însă peste poarta ilfovenilor.
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Raul Costin vede cartonașul galben după un fault asupra lui Răzvan Marin.
  • 24 | OcaziiViitorul
    Gabi Iancu execută bine o lovitură liberă de la marginea careului de 16 metri însă Bălgrădean este la post și respinge în corner.
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Koenders vede cartonașul galben pentru un fault asupra lui Chițu.
  • 20 | Faze meciViitorul
    Benzar centrează bine pentru Boli dar lovitura de cap trimisă de fundașul Viitorului se duce departe de poarta lui Bălgrădean.
  • 19 | OcaziiViitorul
    Bucurică șutează puternic de la peste 25 de metri însă Buzbuchi reușește să respingă în corner.
  • 15 | Faze meciViitorul
    Viitorul domină jocul însă fără a-și crea ocazii importante de gol.
  • 8 | OcaziiViitorul
    Cristescu șutează periculos de la marginea careului de 16 metri însă Buzbuchi este la post și reține.
  • 1 | Cartonaşe GalbeneViitorul
    Cătălin Carp vede cartonașul galben pentru o intrare cu talpa asupra lui Raul Costin!

Viitorul - Chiajna 2-1. Echipa lui Hagi ajunge la 3 succese în acest sezon

Viitorul s-a impus cu emoţii la Ovidiu în faţa Concordiei, scor 2-1.

Ilfovenii au început mai bine partida, Cristescu a testat vigilenţa lui Buzbuchi. Portarul gazdelor a fost la post şi la execuţia lui Bucurică. Gabi Iancu a fost periculos, la poarta opusă, din lovitură liberă. Ţîru putea deschide şi el scorul dar a ratat de puţin ţinta.

Repriza a doua a început cu golul lui Aurelian Chiţu, la doar 17 secunde de la reluarea partidei. Atacantul şi-a trecut în cont dubla în minutul 72 cu o nouă execuţie spectaculoasă.

În minutul 90 Pena a redus din diferenţă şi a marcat primul său gol în acest sezon. În prelungiri, atacantul oaspetilor putea da lovitura dar a trimis puţin pe lângă poartă iar Viitorul - Concordia s-a terminat 2-1.

Concordia este în continuare echipa cu cel mai slab atac, doar 3 goluri marcate în 7 etape disputate.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl

FOTBAL: Farul - Rapid, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - FCSB, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0815509144

FOTBAL: Everton - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Luptătorul suspendat pe viață pentru gestul golănesc pe care l-a făcut către fata din ring a rupt tăcerea! Mai rău a făcut

ali-hebaiti13

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”