Tahar este avertizat.
  • 81 | Schimbări
    Popovici intră în locul lui Doman.
  • 79 | OcaziiTimișoara
    OCAZIE RARISIMĂ pentru Munteanu, care plecat singur spre poarta gazdelor trimite în bară.
  • 78 | Schimbări
    Fucek intră în locul lui Croitoru.
  • 76 | Goluri
    GOOOOOOOL GAZ METAN!!!! GOOOOOL BUZIUC!!!! Buziuc înscrie cu mult noroc, după un corner al medieşenilor. Acesta reia sub bară din apropiere, după o gafă în lanţ a apărării gazdelor.
  • 66 | Goluri
    GOOOOOOL ACS POLI!!!! GOOOOOL DOMAN!!!! Doman profită de o lansare perfectă a lui Artean şi înscrie cu un şut plasat, după ce păcăleşte ieşirea la ofsaid a oaspeţilor.
  • 63 | Schimbări
    Romeo intră în locul lui Eric.
    Henrique intră în locul lui Drăghici.
  • 61 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Rugasevic primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat.
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Itoua este avertizat.
  • 49 | OcaziiTimișoara
    Eric şutează în diagonală, din unghi, dar Straton respinge excelent de lângă bară.
    A început actul secund.
    S-a terminat prima repriză.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Rugasevic primeşte cartonaşul galben.
  • 29 | OcaziiTimișoara
    OCAZIE MARE de gol pentru gazde: Croitoru execută un corner, Străuţ prelungeşte perfect pe bara a doua, de unde Drăghici nu prinde spaţiul porţii din câţiva metri.
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Sikorski este avertizat.
  • 27 | OcaziiTimișoara
    Sikorski obţine prim-planul în duelul cu fundaşii gazdelor, dar nu reuşeşte să reia pe spaţiul porţii, din careu, o centrare perfectă venită din flancul drept.
  • 20 | Cartonaşe Galbene
    Soljic primeşte cartonaşul galben.
  • 17 | OcaziiTimișoara
    Eric execută o lovitură liberă, iar mingea deviată de zid este scoasă cu greu de sub bară de Straton.
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Cînu primeşte primul cartonaş galben al partidei.
  • 15 | OcaziiTimișoara
    Sikorski e aproape de gol, dar lovitura lui de cap din careul mic trece peste poarta lui Straton.
  • 12 | OcaziiTimișoara
    OCAZIE MARE de gol a gazdelor: Doman şutează din careul de 16 metri, Pleşca respinge în faţă, dar Şeroni nu reuşeşte să împingă mingea în poartă din câţiva metri.
  • 9 | OcaziiTimișoara
    Pe un teren moale, Trtovac are prima ocazie a meciului, dar şutul său puternic de la 22 de metri este prins în doi timpi de Straton.
Cristi PustaiGaz Metan

ACS Poli Timișoara - Gaz Metan Mediaș 1-1. Oaspeţii au egalat în inferioritate. Bară pentru Munteanu

ACS Poli Timişoara şi Gaz Metan Mediaş au remizat pe "Dan Păltinişanu", în ultimul meci al etapei cu numărul 22. Doman a avut prima ocazie pentru gazde, dar Pleşca s-a opus.

La poarta cealaltă, austriacul Sikorski a semnat o ratare mare, în urma unui corner. Nici Eric n-a găsit drumul spre gol, dintr-o lovitură liberă, deviată de bănăţeni. Drăghici a ratat incredibil ultima ocazie importantă a primei reprize, iar la pauză a fost 0-0.

La patru minute de la reluare, Eric l-a pus la grea încercare pe Straton. Medieşenii au rămas în inferioritare numerică după ce Rugasevic a luat al doilea galben. Imediat, Doman a deschis scorul pentru timişoreni din pasa lui Artean.

Gaz Metan a reuşit egalarea peste zece minute, prin Buziuc. Jucătorii antrenaţi de Cristian Pustai puteau trece în avantaj, dar Alex Munteanu a nimerit doar bara, iar ACS Poli - Gaz Metan s-a terminat 1-1.

Punctul obţinut în faţa medieşenilor îi propulsează pe bănăţeni pe locul 13, la egalitate cu ASA Tîrgu Mureş, dar cu golaveraj mai bun.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

• 12:00 Stirile Digi Sport
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

UEFA a decis: o echipă de tradiție din Europa, suspendată 3 ani din toate competițiile europene!

Football - UEFA Champions League 2016/17 Group Stage Group G FC Porto v Leicester Estadio Do Dragao, Oporto, Portugal - 07 Dec 2016

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”