ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 90+5 | Final repriza 2
    FINAL. Primul succes după cinci luni și două zile pentru FC Botoșani, care a învins FC Brașov cu 2-1.
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Cristea a primit un cartonaș galben
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Bordeanu a primit cartonaș galben.
  • 90+1 | Goluri
    GOOOOOL BOTOȘANI: 2-1, STOJKOV. Bordeanu a centrat în careu, Cârjan a sărit să finalizeze cu capul, dar a fost blocat de Iacob, care a respins, mingea a ajuns la Stojkov, care a finalizat cu un șut pe centruil porții.
  • 86 | OcaziiFC Botoșani
    Botoșănenii puteau marca golul de 2-1, prin Puri, dar mingea trimisă de acesta cu capul a fost prinsă de Iacob
  • 70 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA BOTOȘANI. A ieșit Hadnagy, a intrat STOJKOV.
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Cristi Ionescu a primit un cartonaș galben pentru un fault comis asupra lui Fulop
  • 61 | Faze meci
    S-A SPART MINGEA. Momentul haios a fost gustat de întreaga asistență.
  • 57 | Ocazii
    Patache l-a văzut ieșit din poartă pe Iacob și a încercat să-l surprindă cu un lob de la mare distanță, dar portarul brașovenilor a fost atent și a prins mingea înainte ca aceasta să intre în poartă.
  • 55 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA BOTOȘANI. A ieșit Codoban, a intrat PURI
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Patache a primit un cartonaș galben pentru o ținere de tricou la Surdu.
  • 46 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA FC BRAȘOV. A ieșit Serginho, a intrat BUGA
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZA
  • 41 | Faze meciFC Botoșani
    Andrei Cristea își putea aduce echipa în avantaj, dar Lazar a ieșit inspirat în afara careului și a blocat.
  • 40 | Goluri
    GOOOOOL FC BRAȘOV: 1-1, CRISTEA. Atacantul a plecat excelent dintre fundașii centrali ai moldovenilor, după o pasă pe culoar a lui Mateiu, și a finalizat cu toată opoziția lui Lazar.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Surdu a primit un cartonaș galben
  • 36 | Ocazii
    ALTĂ OCAZIE FC BRAȘOV. Mateiu, de data aceasta, a tras peste deși se afla într-o poziție bună, undeva la 11 metri.
  • 34 | OcaziiFC Botoșani
    OCAZIE FC BRAȘOV. Serginho a reluat cu capul, din țase metri, din centrarea lui Szekely, dar mingea s-a dus pe direcția lui Lazar, care a respins.
  • 29 | OcaziiFC Botoșani
    Frumoasă acțiune de atac a celor de la Botoșani, mingea a ajuns la Hadnagy, care a tras dar Iacob a reținut.
  • 28 | Faze meciFC Botoșani
    BRAȘOVENII AU CERUT PENALTY. Szekely a intrat în careu flancat de Olteanu a căzut, dar Istvan Kovacs a făcut semn ca n-a fost nimic.
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Leko a primit un galben pentru un fault comis asupra lui Codoban
  • 21 | Cartonaşe Galbene
    Szekely a primit un cartonaș galben pentru un fault comis asupra lui Oltean.
  • 19 | Faze meciFC Botoșani
    Brașovenii au încercat să dea imediat lovitura, dar Szekely i-a pasat aiurea lui Surdu și botoșănenii au respins.
  • 18 | Auto Goluri
    GOOOOOL FC BOTOȘANI: 1-0, CRISTEA. Atacantul brașovenilor și-a trimis, nefericit, mingea în propria poartă, cu umărul, într-o fază în care era implicat și Oltean, din centrarea lui Croitoru.
  • 2 | OcaziiFC Botoșani
    Vașvari a tras de la mare distanță, dar mingea s-a dus de puțin pe lângă bara lui Iacob.
Cornel ȚălnarFC Brașov

VIDEO Botoșani-FC Brașov 2-1. Moldovenii au obținut victoria în minutul 90+1!

Într-un derby la retrogradare, Botoşaniul a învins-o pe FC Braşov cu 2-1 chiar în prelungirile partidei. Macedoneanul adus în iarnă, Stojkov, a adus prima victorie pentru moldoveni din ultimele cinci luni.

Aflate pe locuri retrogradabile, Botoşaniul şi Braşovul au mers pe cartea atacului de la început. După 17 minute, gazdele au preluat conducerea după autogolul lui Andrei Cristea.

Braşovul s-a aruncat în atac, iar portughezul Serginho a ratat o ocazie imensă. Lazar a respins excelent. Andrei Cristea s-a revanşat pentru autogol şi a restabilit egalitatea cu cinci minute rămase din prima repriză.

Botoşaniul a luat toate punctele chiar în secundele de prelungire. Intrat în repriza secundă, atacantul macedonean de 30 de ani, Stojkov, a marcat primul lui gol pentru Botoşani, care a bifat prima victorie după cinci luni şi 12 etape trecute în acest interval.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...