Exclusiv Ionel Dănciulescu, reacție-fulger după ”nebunia” din Botoșani - Dinamo 2-1: ”E interzis ce a făcut!”

marți, 04.04.17, ora 20:30
ACS Poli Timișoara ACS Poli Timișoara
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
  • 90+5 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! ACS Poli Timişoara şi Concordia Chiajna au încheiat la egalitate, scor 0-0, un duel crucial în lupta pentru evitarea retrogradării. Ilfovenii au avut cele mai mari ocazii.
  • 90+4 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Fază controversată la mijlocul terenului. Pedro Henrique l-a lovit cu cotul în săritură pe Melinte, dar atacantul gazdelor a scăpat fără avertisment.
  • 90+1 | Schimbări
    Ultima schimbare la oaspeţi. Alexandru a intrat în locul lui Ciobanu.
  • 90 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie ACS Poli! Mailat putea da lovitura pentru gazde în ultimul minut, prin Mailat. Şutul acestuia a fost, însă, deviat uşor, puţin pe lângă poartă.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Raul Costin a primit la rândul său cartonaşul galben.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Cristescu.
  • 82 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Chiajna! Cristescu a apărut din nou periculos în careul gazdelor, după o fază frumoasă, dar a greşit preluarea şi i-a permis lui Straton să intervină. În încercarea de a păstra controlul balonului, jucătorul ilfovenilor l-a lovit în alunecare pe adversarul său.
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Cânu.
  • 75 | Schimbări
    Ultima schimbare la bănăţeni. Pedro Henrique a intrat în locul lui Drăghici.
  • 74 | Schimbări
    O nouă modificare la oaspeţi. Herea l-a înlocuit pe Albu.
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Neagu.
  • 62 | Schimbări
    A doua schimbare la ACS Poli. Neagu a intrat în locul lui Poparadu.
  • 55 | Schimbări
    O modificare şi la Concordia. Serediuc i-a luat locul lui Grădinaru.
  • 54 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului, la gazde. Străuţ a intrat în locul lui Bocşan.
  • 48 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Chiajna! Şi în repriza a doua, prima şansă a aparţinut tot ilfovenilor. Ciobanu a tras tare de la marginea careului, dar pe direcţia lui Straton, care a respins.
    PAUZĂ la Timişoara! ACS Poli Timişoara şi Concordia Chiajna sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză în care ilfovenii au ratat marile ocazii.
  • 39 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Chiajna! Grădinaru a tras frumos de la aproximativ 30 de metri, dar Straton, aflat pe direcţia mingii, a reuşit să respingă.
  • 38 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Chiajna! Ilfovenii continuă să fie mai periculoşi. Raul Costin a încercat să înţepe mingea pe sub Straton, dar nu a reuşit să trimită suficient de puternic şi pe spaţiul porţii, iar apărarea gazdelor a respins.
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Scutaru.
  • 27 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Chiajna! Ilfovenii au avut o nouă şansă mare de a marca, prin Ciobanu de această dată. Straton a respins, însă, cu piciorul şutul trimis pe colţul scurt de jucătorul oaspeţilor.
  • 18 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Chiajna! Cristescu a fost din nou aproape de deschiderea scorului. Mijlocaşul oaspeţilor a trimis în bară, după o centrare excelentă a fostului timişorean Dan Popescu.
  • 8 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Chiajna! prima şansă de gol a meciului a aparţinut oaspeţilor. Ciobanu a pătruns pe stânga şi a întros foarte bine pentru Cristescu, a cărui finalizare a lăsat, însă, mult de dorit.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Dan AlexaConcordia Chiajna

ACS Poli Timișoara - Concordia 0-0. Ilfovenii au avut marile ocazii, dar gazdele puteau da lovitura în minutul 90

Concordia rămâne în criză de rezultate, după ce a irosit mai multe ocazii importante la Timişoara. Ilfovenii nu au reuşit decât o remiză albă şi sunt în continuare fără victorie în play-out.

După trei eşecuri în primele trei meciuri din play-out, Concordia a fost echipa care a atacat mai mult în prima repriză pe arena Dan Păltinişanu.

Primul aproape de gol a fost Cristescu, cel care a reluat în bară o centrare excelentă a lui Dan Popescu.

Ilfovenii au fost din nou insistenţi la şutul lui Ciobanu, respins de Straton.

Pe finalul reprizei, Grădinaru a prins un şut excelent, de la peste 25 de metri, şi l-a întins pe acelaşi Straton.

În debutul părţii secunde, Ciobanu a testat încă o dată vigilenţa portarului gazdelor.

Cu aproape 10 minute înainte de final, Cristescu s-a aflat în faţa golului, dar a fost blocat în ultimul moment de Straton, cu preţul accidentării.

După un joc dominat de oaspeţi, bănăţenii puteau da lovitura în minutul 90, prin Mailat, al cărui şut deviat s-a dus pe lângă poartă.

După 0-0 la Timişoara, ilfovenii au rămas în continuare pe loc retrogradabil, în spatele celor de la ACS Poli.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”