adrian mutu
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

• 90+3 | Ocazii
    Rafa Jorda scapă singur cu Lungu, dar șutează în portarul Dunării.
  • 89 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    ELIMINARE RAPID. Avrămia vede al doilea galben și e eliminat.
  • 86 | Goluri
    GOOOOOL DUNĂREA! GOOOOOL VALENTIN ANDREI! Gazdele închid tabela pe contraatac, cu un șut plasat pe sub Drăghia, din marginea careului. Dunărea - Rapid 3-0.
  • 86 | Ocazii
    Ocazie mare Rapid. Țîră rămâne singur cu Lungu, șutează, dar portarul Dunării respinge.
  • 84 | Schimbări
    Kanda iese de pe teren și intră Chițu.
  • 75 | Ocazii
    Sergiu Popescu îl lansează pe Alexandru Stoica, acesta încearcă un lob de la 16 metri, dar Drăghia iese oportun și reușește să se opună.
  • 74 | Schimbări
    La Rapid, intră Țîră, în locul lui Iulian Popa.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Bumbac vede cartonașul galben.
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Avrămia e avertizat pentru un fault dur la mijlocul terenului.
  • 64 | Goluri
    GOOOOOOL DUNĂREA! GOOOOOL AL. STOICA! Atacantul de doar 18 ani al gazdelor a pătruns în careu, din stânga spre centru, a driblat un fundaș și a șutat spre colțul lung. Drăghia a atins balonul, dar nu s-a putut opune golului. Dunărea - Rapid 2-0.
  • 62 | Schimbări
    Iese Vădrariu, intră V. Alexandru.
  • 61 | Ocazii
    Luque șutează din prima, de la 19 metri lateral stânga, dar trimite afară.
  • 54 | Schimbări
    Iese Alami, intră V. Andrei.
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Fota e avertizat după un fault la mijlocul terenului.
  • 49 | Ocazii
    Alami trimite din lovitură liberă de la 26 de metri, peste transversală.
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    Raul Costin e avertizat după un fault asupra lui Alexandru Stoica.
  • 48 | Ocazii
    Nkoyi trimite cu capul după un corner de pe stânga, dar mingea se duce pe lângă poarta gazdelor.
    A început repriza secundă.
    Schimbare la giuleșteni. Iese Mădălin Martin și intră Luque.
    PAUZĂ
  • 41 | Ocazii
    Alexandru Stoica l-a driblat foarte ușor pe Robuste, a intrat în careu, dar a șutat peste transversală de la 14 metri, central.
  • 33 | Schimbări
    Accidentat, Nicolae Vasile e înlocuit cu Robuste.
  • 14 | Faze meci
    Avrămia cade la un duel cu Panait și giuleștenii cer penalty, dar arbitrul Cătălin Popa lasă jocul să continue.
  • 10 | Ocazii
    Vădrariu intră în careu, în stânga, șutează pe jos, spre colțul lung, dar Drăghia se întinde și scoate în corner.
  • 2 | Goluri
    GOOOOOOL DUNĂREA! GOOOOOOL ALAMI! Decarul gazdelor șutează de la 25 de metri și trimite jos, la colț, unde Drăghia nu mai poate interveni. Dunărea - Rapid 1-0.

A început prima repriză. Partida se joacă fără spectatori, Dunărea având de disputat două meciuri pe teren propriu cu porțile închise.

Dunărea Călărași - Rapid 3-0. Gazdele urcă pe primul loc în clasament

Rapid a pierdut poziţia de lider în Seria 1 a ligii secunde, după înfrângerea categorică suferită la Călăraşi, în meciul cu Dunărea. Echipa lui Adrian Mihalcea a deschis scorul repede, în minutul 3, prin marocanul Saifeddine Alami, care l-a învins pe Drăghia cu un şut de la marginea careului.

La pauză, de nervi, Dan Alexa a spart un geam cu pumnul, s-a tăiat şi a fost transportat la spital pentru a primi îngrijiri medicale.

Conduşi de pe margine de Mihai Ianovschi, giuleştenii au ratat prima ocazie importantă prin N'Koyi, în minutul 48. Gazdele şi-au dublat avantajul la mijlocul reprizei secunde. Juniorul împrumutat de la Viitorul, Alexandru Stoica, a marcat pentru 2-0, în minutul 64.

Rapid putea reduce din diferenţă în final, dar Ţîră nu l-a putut învinge pe Lungu de la 8 metri 86. Dunărea a rezolvat meciul la faza următoare. Valentin Andrei a făcut 3-0 pe contraatac, cu 4 minute înainte de final.

Giuleştenii au terminat meciul în inferioritate numerică, după eliminarea lui Avrămia. A fost cea mai dură înfrângere suferită de Rapid în acest sezon, egalată la puncte şi depăşită la golaveraj de Dunărea Călăraşi.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar