Chiţu ratează incredibil din câţiva metri, după o centrare perfectă a lui Ţigoianu.
  • 74 | Schimbări
    Nkoyi intră în locul lui Popa.
  • 69 | Goluri
    GOOOOOOL RAPID!!!! GOOOOOL COSTIN!!!! Vlad Morar execută o lovitură liberă, Dinu respinge greu în faţă şi Costin reia cu capul în plasă.
  • 67 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Bratu primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat.
  • 61 | OcaziiFarul Constanta
    Martin reia cu capul din interiorul careului, dar nu reuşeşte să trimită pe spaţiul porţii.
  • 56 | OcaziiFarul Constanta
    Morar execută o lovitură liberă de la 25 de metri, mingea este deviată de zid şi trece puţin pe lângă poarta lui Dinu.
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Bratu este avertizat.
  • 53 | OcaziiFarul Constanta
    Rapid contruieşte o fază de atac pe partea dreaptă, mingea îi este aşezată lui Popa la marginea careului, dar şutul acestuia din prima trece pe lângă poartă.
    Martin intră în locul lui Rafa Jorda.
    S-a terminat prima repriză.
  • 41 | OcaziiFarul Constanta
    Bară pentru gazde: Raiciu pierde un balon, mingea ajunge în zonă centrală la Neagu şi şutul acestuia din prima loveşte transversala.
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Vlăescu este avertizat.
  • 38 | Schimbări
    Vlăescu intră în locul lui Suciu.
  • 35 | OcaziiFarul Constanta
    Vlad Morar execută la colţul scurt o lovitură liberă de pe partea stângă, dar Dinu este la post şi respinge.
  • 33 | OcaziiFarul Constanta
    Rafa Jorda primeşte un balon în poziţie de singur cu portarul, preia perfect, dar şutul său din voleu trece peste poartă.
  • 23 | OcaziiFarul Constanta
    Vlad Morar a vrut să îl surprindă pe portarul gazdelor cu un şut centrare din unghi, dar mingea nu prinde cadrul porţii.
  • 22 | OcaziiFarul Constanta

Raiciu încheie o acţiune prelungită de atac a rapidiştilor cu un şut peste poartă, din interiorul careului.

• 20 | Faze meciFarul Constanta
    Raul Costin înaintează şi îşi încearcă norocul cu un şut de la peste 25 de metri, dar mingea trece pe lângă poarta gazdelor.
  • 12 | OcaziiFarul Constanta
    Pătulea pătrunde pe partea stângă, dar intră în unghi, după ce trece de Robuste, şi şutează în plasa laterală.
  • 8 | Faze meci
    Cele două echipe s-au mai întâlnit de trei ori în acest sezon: la Constanţa, în sezonul regulat, Farul s-a impus cu 1-0, iar în retur scorul a fost egal, 0-0. În play-off, giuleştenii au câştigat pe teren propriu cu 1-0.

Farul - Rapid 0-1. Încă un pas spre revenirea în Liga 1

Rapid a făcut încă un pas spre revenirea în Liga 1. Giuleştenii s-au impus, în deplasare, cu 1-0, la Contanţa, în faţa Farului şi, cu două etape rămase de disputat, sunt pe primul loc în Seria 1, la două lungimi de Dunărea Călăraşi.

Prima mare ocazie de gol le-a aparţinut oaspeţilor: Rafa Jorda a preluat un balon în poziţie de singur cu portarul, dar şutul său puternic nu a prins cadrul porţii lui Dinu. Vlad Morar a fost şi el aproape de gol, din lovitură liberă.

Cea mai mare şansă de gol a primei reprize le-a aparţinut însă gazdelor: Neagu a şutat din prima de la peste 20 de metri, dar mingea a lovit bara. Morar a răspuns în repriza secundă, dar o nouă lovitură liberă a lovit zidul şi a trecut puţin pe lângă poartă.

Totul s-a decis în numai două minute: Doru Bratu a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe, la jumătatea reprizei secunde, iar din lovitura liberă rezultată Rapid a marcat singurul gol al partidei: Morar a executat, Dinu a respins în faţă şi Raul Costin a trimis mingea în plasă.

În inferioritate numerică, gazdele au avut o singură răbufnire: Chiţu a ratat incredibil, din câţiva metri, după o centrare bună a lui Ţigoianu. S-a terminat 1-0 pentru gruparea "alb-vişinie", care este în continuare liderul Seriei 1.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!