Arnel Jakupovic of Maribor shoots a penalty during the UEFA Europa Conference League 3rd qualifying round second leg match between Maribor and Fenerbahce at Ljudski Vrt Stadium. Final score; Maribor 0:3 Fenerbahce.
”Clubul are nevoie de bani”. Cât trebuie să plătească FCSB pentru transferul atacantului cu 16 goluri în acest sezon

• 87 | OcaziiOțelul
    Încă o ocazie mare pentru rapidişti, care au lovit bara, după lovitura de cap a lui Morar.
  • 81 | Schimbări
    Căruţă a intrat în locul lui Luque.
  • 78 | Ratare Penalty-uri
    PENALTY RATAT DE OŢELUL!!!! Ciurea a încercat o "scăriţă" de efect, dar mingea a trecut peste poarta Rapidului.
  • 77 | Penalty-uriOțelul
    Penalty pentru Oţelul, după un henţ făcut de Vasile.
  • 76 | Schimbări
    Cruz a intrat în locul lui Robuste.
  • 70 | OcaziiOțelul
    Ţîră îl depăşeşte în viteză pe Maftei, dar şutul său la colţul lung nu prinde cadrul porţii.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Maftei este avertizat.
    Avrămia este avertizat.
  • 61 | Schimbări
    Ţîră în locul lui Martin.
  • 60 | Goluri
    GOOOOOOL RAPID!!!!! GOOOOL MORAR!!!!! Atancantul oaspeţilor a marcat superb, dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri.
  • 58 | Schimbări
    A. Bordieanu intră în locul lui Toma.
  • 49 | OcaziiOțelul
    Martin e şi el aproape de gol, dar reluarea cu capul a rapidistului este respinsă de Bordieanu. Ganea îi pasează perfect lui Morar, dar acesta luftează.
    A început actul secund.
    S-a terminat prima repriză.
  • 44 | Goluri
    GOOOOOOL RAPID!!! GOOOOOL GANEA!!!! Jucătorul oaspeţilor a preluat în careu şi a şutat imparabil, la colţul lung.
  • 36 | Faze meciOțelul
    Raiciu şi-a încercat norocul cu un şut de la peste 30 de metri, dar nu a prins cadrul porţii.
  • 23 | OcaziiOțelul
    Vlad Morar şutează din întoarcere, de la marginea careului, dar Bordieanu respinge în corner.
  • 13 | Cartonaşe Galbene
    Luque este avertizat.
  • 11 | Goluri
    GOOOOOL RAPID!!!!! GOOOOOOL GANEA!!!!! Fiul lui Ionel Ganea a deschis scorul, cu un şut din interiorul careului, după o respingere greşită a portarului Bordieanu.
  • 7 | Faze meci
    Aceasta este a 53-a întâlnire dintre cele două echipe: s-au înregistrat 26 de succese ale Rapidului, 15 victorii ale Oţelului şi 11 rezultate de egalitate.
Dan AlexaRapid

Oțelul - Rapid 0-3. Gălăţenii au retrogradat. Oaspeţii au câştigat sezonul regulat

Rapid s-a detaşat la 4 puncte în fruntea clasamentului Seriei 1, în faţa Dunării Călăraşi, după o victorie la scor în faţa "lanternei roşii", Oţelul, 3-0.

Giuleştenii au deschis scorul în minutul 11 prin George Ganea, fiul fostului internaţional, Ionel Ganea. Până la pauză, Dan Alexa s-a felicitat din nou pentru titularizarea atacantului în vârstă de doar 16 ani, care a reuşit dubla cu un şut la colţul lung.

După o oră de joc, scorul a devenit 3-0 pentru oaspeţi după un şut de generic al lui Vlad Morar, din lovitură liberă. În minutul 77, Oţelul a beneficiat de o lovitură de pedeapsă, ratată de Ciurea. Morar a trimis în bară, cu 3 minute înainte de final, iar Oţelul - Rapid s-a terminat 0-3.

Rapid are cea mai bună defensivă din ambele serii ale Ligii a doua, cu doar 9 goluri primite în 23 de etape, şi a câştigat sezonul regulat, în timp ce Oţelul a retrogradat matematic în Liga a treia.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar