Finalul meciului! Rapid - Gloria Buzău 4-0
    Kusnir este avertizat pentru o intrare neglijentă la Agache
  • 90 | Faze meci
    Prima repriză este prelungită cu 3 minute
  • 89 | OcaziiRapid București
    Sîrbu evită golul al cincilea la șutul din apropiere trimis de Iulian Popa, după ce Ganea preluase inițial în careu
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Iulian Popa este avertizat pentru un fault comis asupra lui Iordache
  • 84 | Faze meciRapid București
    Rapid nu mai forțează după cele 4 goluri din prima repriză, în timp ce Buzăul mai are puține resurse fizice pe acest final de meci
  • 67 | OcaziiRapid București
    Trandu încearcă să înscrie așa cum a făcut-o în prima repriză, însă șutul său la colțul scurt, dintr-o lovitură liberă, se duce de această dată doar în plasa laterală
  • 63 | Schimbări
    Încă o schimbare la Rapid: Iese Jeslinek și intră Kusnir
    Schimbare Rapid: Iese Raiciu, intră George Ganea (fiul lui Ionel Ganea
  • 61 | OcaziiRapid București
    Față de prima repriză, jocul Rapidului a scăzut în intensitate, însă chiar și așa, giuleștenii mai au o șansă bună de gol. Șutul lui Tudoran, din unghi, trece însă pe lângă poarta buzoienilor
  • 46 | Schimbări
    Schimbare Gloria Buzău: Iese Koprindzhiyski și intră Răduca
    Începe repriza secundă
  • 45 | Final repriza 1
    Finalul primei reprize! Rapid o conduce pe Gloria Buzău cu 4-0
  • 42 | Goluri
    GOOOL RAPID! Scorul începe să ia proporții pe Giulești! Trandu bate excelent o lovitură liberă de pe partea dreaptă, balonul nu este deviat de nimeni și ajunge apoi în poarta lui Sîrbu, învins astfel pentru a patra oară
  • 36 | Goluri
    GOOOL RAPID! Vîrtej încearcă să dribleze în apropierea propriului careu, gafează însă incredibil, Iulian Popa preia și înscrie apoi simplu pentru 3-0
  • 32 | OcaziiRapid București
    OCAZIE MARE RAPID! Gloria a cedat complet și este aproape să primească și golul al treilea. Martin, autorul primului gol, pleacă pe contraatac, însă Sîrbu are o intervenție bună și reușește să trimită în corner
  • 25 | Goluri
    GOOOL RAPID! Gafă mare în defensiva oaspeților, Tudoran îi pasează decisiv pentru Iulian Popa, mijlocașul giuleștenilor punctând din fața porții pentru 2-0
  • 19 | Goluri
    GOOOL RAPID! La prima acțiune mai periculoasă, Rapid reușește să deschidă scorul. Mădălin Martin ia o acțiune pe cont propriu, intră în careu, își face bine mingea, iar apoi înscrie cu o execuție frumoasă, la colțul lung
  • 9 | OcaziiRapid București
    Deși Rapid are o posesie mai bună, Gloria este foarte periculoasă pe contraatac. Drăghia se evidențiază din nou, de această dată la șutul puternic trimis de Burlacu. Buzăul a fost aproape iar de gol
  • 4 | OcaziiRapid București
    OCAZIE MARE GLORIA BUZĂU! Corner al oaspeților, balonul este deviat până la Dedu, care trage foarte bine din careu, însă Drăghia este atent și reușește să respingă în corner
Viorel IonGloria Buzău

VIDEO Rapid - Gloria Buzău 4-0. Giuleștenii au înscris toate golurile în prima repriză!

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Rapid a câştigat fără emoţii partida din Giuleşti cu Gloria Buzău, scor 4-0.

Oaspeţii au început bine, dar după două ocazii mari ratate în primele zece minute, a început coşmarul. Mădălin Martin a deschis scorul după o acţiune personală, iar apoi defensiva Buzăului a gafat incredibil în minutul 25 şi Iulian Popa a marcat pentru 2-0.

După alte 11 minute, gazdele au reuşit să se distanteze la 3 goluri, prin același Iulian Popa, care a speculat o nouă greşeală a apărătorilor Gloriei. Înainte de pauză, scorul a luat proporţii - Trandu a marcat încă un gol, de data aceasta din lovitură liberă.

Rapid nu a mai forţat în repriza a doua, în timp ce Gloria Buzău a cedat pe final și din punct de vedere fizic. Doar Trandu putea să mai marcheze o dată, tot din lovitură liberă, dar a tras în plasa laterală.

Meciul s-a terminat cu scorul de 4-0 pentru echipa lui Dan Alexa, care este în continuare lider în liga a doua.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano