Etapa 2 Superliga: Voluntari-Hermannstadt

Juventus Juventus
Schimbări
Cartonaşe Galbene
  • 92 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! JUVENTUS A REZOLVAT PARTIDA ÎN DOAR 7 MINUTE ȘI A AJUNS LA CEA DE-A 11-A VICTORIE LA RÂND
  • 80 | Goluri
    GOOOOL JUVENTUS! Lichtsteiner a profitat de eroarea lui Adan, care a respins slab un șut al lui Llorente. Pe fază, elvețianul i-a furat mingea portarului și a înscris în poarta goală
  • 77 | Schimbări
    Cagliari mai face o schimbare: Cabrera îi ia locul lui Pisano
  • 76 | Goluri

GOOOOL JUVENTUS! Lichtsteiner i-a pasat foarte bine în fața porții lui Llorente, iar spaniolul a pus latul din interiorul careului mic, o simplă formalitate pentru torinez

• 73 | Goluri
    GOOOOL JUVENTUS! Marchisio, recent intrat pe teren, a șutat năpraznic de la 20 de metri, la colțul scurt și și-a readus echipa în avantaj
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Cossu vede un cartonaș galben pentru o intervenție neregulamentară comisă la Arturo Vidal
    A reînceput partida
  • 45 | Final repriza 1
    Final de repriză în partida dintre Cagliari și Juventus. Cele două echipe au intrat la egalitate la cabine după reușitele semnate de Pinilla și Llorente
  • 44 | Faze meci

Asamoah centrează în careu pentru Lichtsteiner însă reluarea cu stângul a elvețianului se duce mult peste poarta gazdelor

• 40 | Faze meci
    Vidal șutează puternic de la 25 de metri, Adan reține fără probleme
  • 33 | Ocazii
    Ocazie mare pentru gazde. Buffon scoate senzațional mingea trimisă cu capul de Dessena din 5 metri după o centrare a lui Murru
  • 31 | Goluri
    GOOOL JUVENTUS! Llorente restabilește egalitatea cu o lovitură de cap de la 10 metri după o centrare venită din flancul drept, de la Lichtsteiner
  • 29 | Ocazii
    Pinilla șutează la colțul lung de la marginea careului de 16 metri, Buffon se întinde și respinge în lateral
  • 25 | Ocazii
    Conti reia cu capul din 6 metri după un corner însă mingea trece puțin peste transversala porții apărate de Buffon
  • 20 | Goluri
    GOOOOL CAGLIARI! Pinilla deschide scorul în minutul 21. Atacantul gazdelor a marcat cu un șut din careu după un corner executat din partea dreaptă a atacului sard și o deviere cu capul a lui Conti
  • 13 | Faze meci
    Juventus s-a instalat în jumătatea adversă încă din startul partidei însă campioana Italiei nu și-a creat încă nicio ocazie importantă de a marca
  • 10 | Faze meci
    David Moyes, managerul lui Manchester United, urmărește din tribune partida din Sardinia
  • 2 | Ocazii
    Juventus are prima ocazie a partidei. Tevez a centrat pentru lovitura de cap a lui Llorente, dar Adan a reținut fără probleme balonul
    A început partida dintre Cagliari și Juventus. Aproximativ 5000 de suporteri asistă la meci
Antonio ConteJuventus

VIDEO Cagliari - Juventus 1-4. Record! A 11-a victorie la rând pentru liderul Seriei A

Juventus a bifat a 11-a victorie consecutivă în campionat, însă a avut emoţii în prima parte a meciului de la Cagliari. Este un record al clubului Juventus, care în urmă cu 80 de ani reușea 10 succese la rând în Serie A (sezonul 1931/1932).

Gazdele au deschis scorul prin Pinilla, în minutul 23, însă după aceea partida a urmat scenariu așteptat de toată lumea. Avantajul echipei lui Diego Lopez a ţinut doar 10 minute. Llorente a fructificat centrarea lui Lichtsteiner şi a stabilit scorul pauzei.

Introdus în locul lui Pirlo, în a doua repriză, Marchisio a prins un şut excelent de la distanţă. A fost momentul psihologic al meciului, după care Juve s-a dezlănţuit. Llorente a reuşit dubla servit din nou de Lichtsteiner, apoi elveţianul a profitat de greşeala lui Adan. Dărâmați de primirea celor trei goluri într-un interval atât de scurt, jucătorii lui Cagliari au cedat nervos. Autorul golului gazdelor, Pinilla, l-a înjurat pe centralul partidei în minutul 87 și a văzut cartonașul roșu.

Juventus îşi păstrează astfel avantajul de 8 puncte faţă de Roma şi bifează a 5-a partidă consecutivă în care înscrie de cel puţin 3 ori.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...