inter jucatori
Video Fiesta la Milano! Inter a sărbătorit al 20-lea titlu chiar sub ochii rivalilor de la AC Milan
Milan vs Inter - Serie A 2023/2024
Video Inter este noua campioană a Italiei! Titlul, asigurat chiar după victoria cu AC Milan, 2-1
mititelu
Mititelu jr. a explicat cum a ajuns în comă. ”Dacă mai întârziau câteva minute nu mai aveau ce face”

Juventus TorinoJuventus Torino
3 - 2
AC MilanAC Milan
(la pauză 1-1)
Juventus Torino Juventus Torino
AC Milan AC Milan
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Fluier final
  • 90+4 | OcaziiJuventus Torino
    Ocazie pentru Milan! Zapata reia cu mult peste poartă, dintr-o centrare din corner, după ce a fost păcălit de o săritură pe sub minge a lui Constant
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Sulley Muntari, care jucase mingea
  • 90 | Faze meci
    De la margine se arată patru minute de prelungire
  • 90 | Goluri
    GOOOOL Milan! Sulley Muntari realizează dubla, cu un șut din marginea careului, deviat de Bonucci
  • 86 | Schimbări
    Modificare și la Milan: iese De Jong și intră Andrea Poli
    Schimbare al Juventus: iese Carlos Tevez și intră Fernando Llorente
  • 85 | Faze meciJuventus Torino
    Șut din prima, surprinzător, trimis de Arturo Vidal, însă peste poartă
  • 75 | Goluri
    GOOOOL Juventus! Pirlo a șutat în vinclu dintr-o lovitură liberă de la peste 25 de metri, apoi Chiellini a lovit balonul din mijlocul unei apărări visătoare și a dus scorul la 3-1
  • 74 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Eliminare la Milan! Mexes încasează un cartonaș galben, pentru un fault la Giovinco, apoi este eliminat. A fost al doilea avertisment pentru francez
  • 71 | Schimbări
    Schimbare la Milan: iese Nocerino și intră Niang
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Mexes încasează un cartonaș galben pentru un fault nesancționat în primă fază, la care arbitrul a lăsat jocul să continue
  • 69 | Goluri
    GOOOOL Juventus! Giovinco punctează la prima atingere de balon. L-a driblat în careu pe Zapata, apoi a trimis un șut care a propulsat balonul prin plasa porții lui Abbiati
  • 67 | Schimbări
    Schimbare la gazde: iese Quagliarella și intră Giovinco
  • 66 | OcaziiJuventus Torino
    Fază prelungită de atac a lui Juve, în care Abbiati a avut probleme la șutul lui Tevez, apoi Asamoah a tras alături
  • 63 | Faze meciJuventus Torino
    Milanezii centrează din corner, dar apărarea torineză respinge. Mingea se duce până la circa 25 de metri, la De Jong, care preia și șutează frumos, însă alături de poartă
  • 59 | OcaziiJuventus Torino
    Asamoah șutează din marginea careului, în blocajul lui Abate, care i-a pus mingea înapoi în picior. Asamoah a tras din nou, dar de această dată peste poartă
  • 55 | Schimbări
    Prima schimbare a partidei este efectuată de Juventus: iese Padoin și intră Pogba
  • 52 | OcaziiJuventus Torino
    Ocazie pentru Milan! Matri pasează excelent pentru Robinho, care pătrunde printre apărătorii gazdelor și șutează către colțul lung, dar Buffon deviază în corner
  • 49 | OcaziiJuventus Torino
    Vidal șutează cu stângul, din afara careului, dar Abbiati respinge în corner
  • 47 | OcaziiJuventus Torino
    Montolivo șutează puternic din marginea careului, dar direct în brațele lui Buffon
  • 41 | Faze meciJuventus Torino
    Tevez cade în careul milanez, după un duel cu Kevin Constant, dar arbitrul lasă jocul să continue, iar faza se încheie cu un corner pentru gazde
  • 34 | Faze meci
    Ritmul jocului s-a mai calmat, iar cele două echipe își împart posesia, în aceste momente
  • 26 | OcaziiJuventus Torino
    Șansă de gol pentru Milan! Christian Zapata a urcat cu mingea la picior și a șutat în diagonală, dar Buffon a respins excelent, de lângă bară, mingea care luase și pământul în fața sa
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Bonucci încasează un cartonaș galben, după un gest nesportiv comis față de Robinho
  • 18 | OcaziiJuventus Torino
    Ocazie pentru Juventus! Vidal a reluat cu capul după un corner bătut de Pirlo, dar Tevez, apărut surprinzător la colțul lung, se afla în offside. Oricum, argentinianul respinsese mingea, în loc să o împingă în poartă
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben și pentru Kevin Constant, tot pentru un fault asupra lui Tevez
  • 15 | Goluri
    GOOOOL Juventus! Andrea Pirlo a egalat cu un șut excelent din lovitura liberă scoasă de Tevez. Abbiati a atins mingea cu mâna dreaptă, însă nu a fost de ajuns pentru a o scoate de pe spațiul porții
  • 14 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaș galben al partidei este încasat de Nigel de Jong, pentruu n fault din spate asupra lui Carlos Tevez, în marginea propriului careu
  • 11 | OcaziiJuventus Torino
    Abbiati este din nou pus la încercare de la distanță, de această dată de Chiellini, care a avut o execuție asemănătoare cu cea a lui Asamoah. Portarul oaspeților respinge din nou pe spate și gazdele au din nou lovitură de colț
  • 9 | OcaziiJuventus Torino
    O nouă șansă de gol pentru gazde! Asamoah a șutat puternic din marginea careului, dar pe direcția lui Abbiati, care a respins pe spate, în corner
  • 8 | OcaziiJuventus Torino
    Ocazie pentru Juventus! Quagliarella a primit în careu de la Vidal, dar șutul său a trecut cu mult peste poartă
  • 5 | Faze meci
    Gazdele încă nu își revin, după golul rapid marcat de milanezi, care acum așteaptă în propria jumătate atacurile lui Juve
  • 1 | Goluri
    GOOOOL Milan! Muntari deschide scorul chiar din secunda 19, cu un șut din prima, din careu, la care Buffon nu a avut replică

Rezumat meci

Campioana din Serie A, Juventus Torino, rămâne fără înfrângere în actualul sezon. Duminică, echipa lui Antonio Conte a câștigat cu 3-2 în fața lui AC Milan, în etapa a șaptea a campionatului italian.

Fără jucători ca Balotelli (suspendat), El Shaarawy sau Kaka (ambii accidentați), "diavolii" rossoneri au ajuns, astfel, la a treia înfrângere consecutivă pe terenul "zebrelor".

Golul din secunda 19, marcat de Sulley Muntari, nu a fost de ajuns pentru ca milanezii să plece cu măcar un punct de pe terenul campioanei din Serie A. Jocul s-a înclinat imediat spre poarta milaneză, iar torinezii au avut o serie de cornere și ocazii mari. Quagliarella (8), Asamoah (9) și Chiellini i-au dat bătăi de cap lui Abbiati, înainte ca fostul jucător al milanezilor, Andrea Pirlo, să egaleze după un sfert de oră, cu un șut dintr-o lovitură liberă. Ocaziile lui Vidal (18) și Zapata (26) au completat o primă jumătate de oră încântătoare, apoi ritmul s-a calmat, iar la cabine s-a intrat cu 1-1.

Oaspeții au început repriza secundă în atac, dar Buffon i-a blocat foarte bine pe Montolivo (49) și Robinho (52). Între ocaziile milaneze s-a strecurat și șutul lui Vidal, din afara careului, pe care Abbiati l-a scos în corner.

Giovinco i-a adus pe campioni pentru prima dată în avantaj la două minute după ce a intrat pe teren, la prima atingere de balon (69). Philippe Mexes a fost eliminat în minutul 74, după ce a primit al doilea galben pentru un fault la același Giovinco. Primul avertisment îl primise chiar la golul micuțului atacant torinez, pentru un fault în afara careului, la care arbitrul lăsase avantaj. Din lovitura liberă rezultată, de la circa 25 de metri, Pirlo a luat la țintă vinclul, iar mingea revenită în teren a fost reluată în poartă de Giorgio Chiellini, din mijlocul unei apărări visătoare a rossonerilor.

Sulley Muntari a redus din diferență în minutul 90, realizând dubla cu un șut din 16 metri, deviat de Bonucci. În 10 oameni, milanezii puteau restabili egalitatea la ultima fază, în urma unui corner. Kevin Constant a sărit pe sub centrare, păcălindu-l pe Zapata, care a reluat puternic cu capul, dar peste poartă.

În decembrie 2007 marca Sulley Muntari ultima dată două goluri într-un singur meci, când juca pentru Portsmouth.

Cu acest prim gol marcat în actuala stagiune, Giorgio Chiellini devine singurul fotbalist al lui Juventus care a înscris cel puțin o dată în ultimele opt sezoane de Serie A.

Video Ce au făcut suporterii FCSB-ului când...

hromada accidentare

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Exclusiv Florin Prunea a reacționat, după ce a văzut noile imagini de la golul care a decis rezultatul din FCSB - Rapid