Exclusiv Ionel Dănciulescu, reacție-fulger după ”nebunia” din Botoșani - Dinamo 2-1: ”E interzis ce a făcut!”

Juventus Juventus
AS ROMA AS ROMA
Gol din Penalty
Cartonaşe Roşii
    FINAL! Juventus învinge cu 3-2 și rămâne lider, cu trei puncte avans față de AS Roma.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Tevez e avertizat pentru tragere de timp.
  • 88 | Cartonaşe Roşii
    Manolas e și el eliminat, după ce s-a contrat cu Morata.
    Morata e eliminat, pentru o intrare dură la Manolas.
  • 86 | Goluri
    GOOOOOL JUVENTUS! GOOOOOL BONUCCI! Corner de pe stânga, mingea e respinsă și Bonucci trimite o torpilă din afara careului, învingându-l pe Skorupski. Juventus - AS Roma 3-2!
  • 85 | Ocazii
    Tevez pătrunde în careu, trece ușor pe lângă Nainggolan, dar e blocat de Manolas în momentul șutului.
  • 85 | Schimbări
    Iese Pjanic, intră Paredes.
  • 82 | Ocazii
    BARĂ JUVENTUS! Centrare de pe dreapta, Alvaro Morata se înalță la 12 metri și trimite în transversală, cu capul!
  • 59 | Ocazii
    OCAZIE URIAȘĂ AS ROMA! Gervinho intră în careu, pe stânga, ajunge la linia de fund, pasează în spate pentru Pjanic, care șutează cu latul, spre colțul lung, de la 6 metri, dar trimite incredibil afară.
  • 46 | Start prima repriza
    Iese Caceres, intră Ogbona.
  • 45+3 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+3 | Gol din Penalty
    GOOOOOL JUVENTUS! GOOOOOL TEVEZ! Argentinianul transformă fără probleme lovitura de pedeapsă. Juventus - AS Roma 2-2.
  • 45+2 | Penalty-uri
    PENALTY JUVENTUS! Pogba trece mingea peste Pjanic, apoi cade și se dictează eronat penalty.
  • 45 | Ocazii
    OCAZIE AS ROMA! Gervinho scapă singur, după ce Caceres a acuzat o accidentare, pătrunde și șutează din careu peste poartă, din poziție favorabilă.
  • 43 | Goluri
    GOOOOOL AS ROMA! GOOOOOL ITURBE! Gervinho trece ușor de Marchisio, pătrunde spre careu, apoi îi pasează lui Iturbe, în spatele lui Caceres. Argentinianul preia și apoi șutează elegant, la colțul scurt, pe lângă Buffon. Juventus - AS Roma 1-2!
  • 41 | Ocazii
    Chiellini trimite cu capul puțin pe lângă poartă, din careu, după o centrare din corner a lui Pirlo.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Gervinho vede galben pentru un fault asupra lui Chiellini.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Totti e avertizat pentru manifestarea de după gol.
  • 32 | Gol din Penalty
    GOOOOL AS ROMA! GOOOOL TOTTI! Căpitanul Romei egalează transfprmând sigur lovitura de pedeapsă.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Lichtsteiner este avertizat.
  • 31 | Penalty-uri
    PENALTY AS ROMA! Lichtsteiner îl trântește pe Totti în careu!
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Chiellini e avertizat pentru un fault asupra lui Totti, în preajma careului lui Juve.
  • 27 | Faze meci
    Antrenorul oaspeților, Rudi Garcia, este trimis la vestiare, după protestele de la acordearea loviturii de la 11 metri.
  • 26 | Gol din Penalty
    GOOOOOL JUVENTUS! GOOOOOL TEVEZ. Argentinianul transformă fără probleme lovitura de la 11 metri. Juventus - AS Roma 1-0.
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Maicon e avertizat pentru henț.
  • 25 | Penalty-uri
    PENALTY JUVENTUS! Pirlo a executat o lovitură liberă de la 25 de metri, Maicon respinge ducând mâna spre față, iar arbitrul dictează lovitură liberă. Inițial din afara careului, apoi schimbă decizia și dictează penalty.
  • 11 | Faze meci
    Tevez pătrunde la marginea careului advers, șutează, slab, mingea e preluată de Marchisio în careu, acesta e agățat, dar jocul este lăsat să continue, Juventus a cerut penalty.
  • 5 | Faze meci
    Totti centrează din corner, de pe dreapta, Keita lovește mingea cu capul de la 12 metri, dar trimite peste transversală.
Rudi GarciaAS ROMA

VIDEO Juve – AS Roma 3-2. Trei goluri din penalty, în prima repriză. Bianconerii se distanțează la 3 puncte

Juventus își continuă seria perfectă din Serie A. Bianco-nerii au câștigat derby-ul cu Roma, 3-2, și au bifat a șasea victorie consecutivă în campionat.

Tevez a deschis scorul din penalty în minutul 27, după un henț al lui Maicon. Totti a obținut și el o lovitură de la 11 metri în urma unui duel cu Lichtsteiner și a restabilit egalitatea în minutul 32.

Capitolinii au preluat conducerea în minutul 44 grație unei reușite a lui Iturbe, care a combinat perfect cu Gervinho. Nu avea să fie însă scorul pauzei, pentru că centralul Rocchi a mai acordat încă o lovitură de pedeapsă, după o intervenție a lui Pjanic asupra lui Pogba. Tevez l-a învins pe din nou pe Skorupsky și a ajuns la 6 goluri în acest sezon.

Pjainc a ratat o mare ocazie în minutul 59, iar la cealaltă poartă Morata a lovit bara. Juve a dat lovitura în minutul 86, atunci când Bonucci a prins un șut de excepție.

Finalul partidei a găsit ambele echipe în zece oameni: Manolas și Morata au văzut direct roșu în urma unui conflict.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”