trofeu si minge liga campionilor
Real Madrid, mai mult decât toate celelalte echipe din sferturile UEFA Champions League la un loc
France v Poland: Round of 16 - FIFA World Cup Qatar 2022
Lewandowski despre viitorul său rival din La Liga: ”Nu îmi e teamă de el”
skriniar1
Atenție ”tricolori”! Starul unei adversare de la EURO 2024 a revenit la antrenamente

VIDEO CSM - Buducnost 22-28. Prima înfrângere a româncelor în Ligă. Neagu, jucătoarea meciului

01.11.2015, 11:00

CSM Bucureşti a suferit prima înfrângere în grupele Ligii Campionilor: 22-28 cu deţinătoarea trofeului, Buducnost. Cristina Neagu a fost cea mai bună jucătoare a întâlnirii, cu 9 reușite.

csm buducnost
  • SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

CSM București a suferit prima înfrângere în grupa D a Ligii Campionilor, chiar în fața deținătoarei trofeului, Buducnost. Cristina Neagu a purtat la încălzire un tricou inscripţionat cu un mesaj pentru victimele incendiului din Colectiv, iar înaintea partidei s-a ţinut un moment de reculegere. Tot ea a fost şi cea mai bună jucătoare a celor de la Buducnost din prima repriză, cu şase goluri.

De la CSM s-au remarcat: Carmen Martin, care a restabilit egalitatea la 4 şi a ridicat publicul în picioare, și brazilianca Ana Paula Rodrigues, care a marcat un gol senzațional în minutul 13. Buducnost conducea cu 15-11 la pauză, însă jucătoarele de la CSM au intrat mult mai motivate în repriza secundă.

Gazdele au egalat la 15 în doar șase minute. Cu o Cristina Neagu într-o formă de zile mari, Buducnost, și-a revenit, însă, rapid și s-a impus cu 28-22. A fost prima înfrângere pentru CSM București, care ocupă locul secund in grupa D a Ligii Campionilor, cu patru puncte. Buducnost e lider, cu trei victorii din tot atâtea partide.

„Ne așteptam la un meci foarte greu. E un meci cu echipa câștigătoare. Ne-am dorit foarte mult. Nu mă gândeam că nu o să putem câștiga. Am făcut multe greșeli, am luat multe goluri ușoare și asta a făcut diferența”, a declarat Aurelia Brădeanu, completată de Oana Manea:

”Nu ne așteptam la asta. Ne-am dorit foarte mult, dar am decăzut puțin psihic și așa au reușit să ne bată”.

Cristina Neagu a fost cea mai bună jucătoare a întâlnirii, cu 9 reușite, urmată de colega sa Katarina Bulatovic, cu 7 goluri. Rodrigues a adunat cele mai multe goluri pentru CSM, 5.

„Am pregătit extrem de bine meciul. Am avut o mică cădere la începutul celei de-a doua reprize. Eu cred că CSM e o echipă bună, cu pretenții de Final Four. Cred că am jucat ca o adevărată campioană a Europei astăzi. Ne așteptăm la un meci extrem de greu și în Muntenegru. Sunt două puncte mari câștigate aici și sper într-un rezultat pozitiv și săptămâna viitoare”, a declarat Cristina Neagu la final.

Min. 60 - FINAL - CSM București - Buducnost 22-28. Muntenegrencele s-au impus la București și au trei victorii din trei partide în grupa D a Ligii Campionilor. În schimb, a fost prima înfrângere pentru românce, care rămân pe locul 2, cu patru puncte.

Min. 55 - CSM București - Buducnost 20-25. Echipa din Podgorica pare că se îndreaptă spre victorie. După acel moment culminant din startul părții a doua, muntenegrencele și-au pus în valoare experiența superioară, asta și datorită unei prestații excelente a Cristinei Neagu, care a ajuns la opt goluri marcate. Neagu putea marca mai mult dacă nu o avea în față pe Mayssa Pessoa.

Min. 47 - CSM București - Buducnost 17-21. Cu o Cristina Neagu într-o formă de zile mari, a marcat și golul al șaptelea, handbalistele din Muntenegru și-au revenit după startul mai slab din partea a doua și au revenit în avantaj.

Braziliencele noastre încearcă să țină isonul, cum a fost golul marcat de Da Silva la scorul de 17-19.

Min. 37 - CSM București - Buducnost 15-15! Elevele lui Kim Rasmussen au intrat în repriza secundă mult mai motivate. În doar șase minute, fetele noastre au marcat de patru ori fără să primească niciun gol, obligândul pe antrenorul celor de la Buducnost să ceară deja al doilea time-out al trupei din Podgorica.

A început repriza a doua

PAUZĂ - CSM București - Buducnost 11-15. În prima repriză a partidei din cadrul Ligii Campionilor, din Sala Polivalentă, Cristina Neagu a marcat șase goluri și a avut doar două ratări.

A fost o primă parte dominată de campioana Europei, dar și elevele lui Kim Rasmussen au demonstrat că au valoare. În afara braziliencei Rodrigues, s-a remarcat și Carmen Martin, care a mai marcat un gol pe finalul primei părți.

Min. 20 - CSM București - Buducnost 8-12. Din păcate, handbalistele din Podgorica au mărit avantajul. Cristina Neagu a marcat golul al patrulea, în timp ce Rasmussen a simțit momentul mai slab și a cerut primul time-out.

Cea mai bună sportivă a celor de la CSM, cel puțin până acum, este brazilianca Ana Paula Rodrigues, care a marcat un gol senzațional în minutul 13, la scorul de 6-7.

Min. 10 - CSM București - Buducnost 4-6. În prima parte a partidei, Cristina Neagu a marcat deja de trei ori pentru muntenegrence. După ce noi am marcat primul gol al întâlnirii, sportivele de la Buducnost au trecut la conducere.

În timp ce handbalistele noastre au ratat de trei ori cu pivotul, cele de la Buducnost au fost mai atente la finalizare.

Golul marcat de Carmen Martin, care a restabilit egalitatea la 4 a ridicat publicul în picioare. Balonul a lovit bara și a intrat în plasă.

Atmosfera din Sala Polivalentă este absolut fabuloasă

Min. 1 - A început partida.

Înainte de startul partidei s-a ținut un moment de reculegere în memoria victimelor accidentului din clubul ”Colectiv”

Cristina Neagu, sportiva celor de la Buducnost, a intrat în sală cu un maieu alb purtat peste tricoul de joc, pe care a fost inscripționat mesajulAlături de voi! Condoleanțe! #Colectiv”

Cele două formații ocupă primele două locuri în Grupa D din Champions League, din care mai fac parte Savehof (Suedia) și MKS Selgros Lublin (Polonia).

Etichete: liga campionilor , video handbal , csm - buducnost , video csm bucuresti - buducnost podgorica , video csm bucuresti - buducnost podgorica digi sport , video csm bucuresti - buducnost podgorica liga campionilor

Una dintre celebrele gemene siameze Abby și Brittany s-a căsătorit. De ce nu au făcut niciodată operația de separare

Abby și Brittany Hensel, gemene siameze din SUA, care au devenit celebre în toată lumea după ce au...

OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

Nu se mai ascund! Internaționalul român și-a făcut publică relația
aza3
Chetă pentru un violator: cine a plătit, de fapt, milionul de euro care l-a scos pe Dani Alves din închisoare
Dani Alves is released on bail from Can Brians jail
După 57 de ani, recordul e istorie! Un puști a reușit să îl întreacă pe marele Arnold Schwarzenegger
327210115_214907157678345_2804730496893185967_n
Se îngroașă "gluma": Napoli a intrat și ea în cursa pentru un jucător din SuperLiga României!
profimedia-0774483276
skriniar1

Foto Starul din La Liga și-a alimentat mașina de 450.000€ la o benzinărie low-cost
depay
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur
Screenshot 2024-03-28 at 22.53.08
Ce surpriză! Schimbarea majoră pe care UEFA o ia în calcul pentru EURO 2024
Accidentare la FCSB! Titularul ”s-a rupt" și ar putea rata tot sezonul!
Prima apariție a lui Gigi Becali, după ce a ținut post negru 5 zile! Cum arată: ”Dacă mănânci mult, te uiți după femei”
Adevărul despre scandalul dintre Rebel Wilson și Sacha Baron Cohen. Ce a scris actrița despre starul din „Borat” în cartea ei de memorii
Are 47 de ani, dar arată ca o puștoaică. Shakira, irezistibilă în emisiunea lui Jimmy Fallon, într-o rochie scurtă
Hagi s-a liniștit: Ianis merge sigur în Germania! Avem premianții și corigenții lotului pentru Euro
Ungaria introduce vinieta de o zi. Cât costă și de ce nu merită să o cumperi?
Simona Halep, veste total neașteptată. Ce i se pregătește fostului lider mondial
Lovitură pentru Simona Halep! Românca a primit "interzis" la turneul favorit al Mariei Șarapova
Video Krim - CSM București 24-30. Demonstrație de forță! ”Tigroaicele”, pas uriaș către sferturile Ligii Campionilor