ding ning

Video Ding Ning a câştigat pentru a treia oară titlul mondial la tenis de masă

Video Fan şi Xu, campionii probei de dublu de la Campionatele Mondiale de la Dusseldorf

ma long

Video Ma Long, campion mondial la Dusseldorf. Spectacol total în finala cu Fan Zhedong

dublu tenis

04.06.2017, 21:59
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Zhendong Fan şi Xin Xu sunt campionii probei de dublu de la Campionatele Mondiale de la Dusseldorf. ÎN DIRECT la Digi Sprot, perechea chineză a avut nevoie de cinci seturi în finala cu japonezii Masataka Morizono / Yuya Oshima.

Jucătorii clasaţi pe locurile doi şi trei mondial au câştigat la 9 primul set, însă s-au întrebuinţat serios în cel secund, adjudecat cu 16-14.

După ce au pierdut şi al treilea set, japonezii au avut o tresărire de orgoliu şi au câştigat al patrulea act, cu 11-6. Totuşi, victoria le-a revenit chinezilor, care s-au impus cu 13-11 în setul cinci și și-au adjudecat titlul mondial.

În imaginile înregistrate zilele trecute, pe ascuns, cu telefonul, se observă câinii care se luptă...

Performanță răsunătoare pentru Bernadette Szocs! E cea mai bună jucătoare de tenis de masă din Europa