ionut ilie

Ionuț Ilie, dublu medaliat cu aur la Europenele U 23

Moment istoric! România a câştigat prima medalie de aur la un Campionat Mondial de tenis de masă, la juniori

paige spiranac 1 -1

Abuzată pe internet, Paige Spiranac reacționează: ”Este important ca lumea să știe”

aur ping pong 3

07.12.2016, 16:37
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (azi, 21:45, Digi Sport 2)
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (azi, ora 20:45, Digi Sport 1)

Jucătoarele române de tenis de masă Adina Diaconu şi Andreea Dragoman au cucerit medalia de aur în proba feminină de dublu, miercuri, la Campionatele Mondiale de juniori de la Cape Town.  Aceasta este prima medalie pe care România o câştigă la un turneu final mondial la juniori.

Jucătoarele din România au învins, în finală, cu scorul de 4-2, cuplul japonez Hina Hayata/Miyu Kato.

Adina Diaconu, dublă campioană europeană la junioare şi campioană europeană la cadeţi în 2013 şi 2014, a cucerit medalia de bronz în proba de simplu, după ce a fost învinsă în semifinale de Mak Tze Wing din Hong Kong.

Bilanţul României la Mondialele de juniori a fost completat de locul 5 ocupat de echipa masculină şi de locul 6 pe care s-a clasat formaţia feminină.

Sursa foto: contul de Facebook Federația Română de Tenis de Masă

Datoriile lanțului de restaurante pe care îl deține depășesc 71 de milioane de lire sterline.

Performanță răsunătoare pentru Bernadette Szocs! E cea mai bună jucătoare de tenis de masă din Europa

bernadette szocs

Doi pensionari nevinovaţi, loviţi de mascaţi. Poliţie: S-a acţionat conform procedurii

Samara, după succesul superb al "tricolorelor": "Ne susţinem una pe cealaltă"

samara

Video Ma Long, campion mondial la Dusseldorf. Spectacol total în finala cu Fan Zhedong