Alexandru Mitriţă se dovedeşte un transfer excelent pentru New York City / Foto: Jonathan Daniel/Getty Images

Video Gooool Alexandru Mitriţă! Olteanul a cucerit America! O nouă reuşită spectaculoasă

12.09.2019, 08:59
  • SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Farul - CFR Cluj, vineri, 20:30, DGS 1

Alexandru Mitriţă, 24 de ani, se dovedeşte un transfer excelent pentru New York City. Atacantul cumpărat de americani în februarie cu 8 milioane de euro, de la Universitatea Craiova, a marcat din nou pentru echipa sa în meciul cu Toronto, scor 1-1, şi a ajuns la 8 reuşite.

Mitriţă a executat superb o lovitură liberă de la marginea careului. Era minutul 6. Golul egalării a venit în minutul 40 şi a fost marcat din penalty de Pozuelo.

Alexandru Mitriţă şi New York City se află pe primul loc în Confeinţa de Est, cu 54 de puncte după 29 de etape. În Conferiţa de Vest conduce Philadeplphia Union, cu 51 de puncte. Fotbalistul român a fost pe teren tot meciul.

Video cu golul marcat de Alexandru Mitriţă în meciul New York City-Toronto 1-1

Alexandru Mitriţă, omul decisiv în ultimele trei meciuri pentru New York City

Luna septembrie este una excelentă pentru Mitriță. Micuțul mijlocaș ofensiv a contribuit la victoria echipei sale etapa trecută, la meciul cu New England, din etapa a 28-a, scor 2-1 cu New England Revolution.

• 6 milioane de euro este cota lui Alexandru Mitriţă

După ce Caicedo a deschis scorul chiar în minutul 2 pentru New England, New York a egalat în minutul 70, prin reușita lui Medina. Tot Medina a adus victoria echipei sale, după ce a transformat un penalty obținut de Mitriță în prelungiri.

La începutul lunii septembrie, liderul Conferinţei de Est a învins pe terenul lui Vancouver cu 3-1. Mitriță a executat magistral o lovitură liberă, de la peste 25 de metri, lateral stânga. Mingea, trimisă cu o execuție de play-station s-a dus direct pe colțul scurt, la semi-înălțime, în dreapta portarului.

Reușita lui Mitriță, care a dat și o pasă de gol, a ridicat publicul în picioare.

Etichete: mls , new york city , alexandru mitrita , gol mitrita

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în Alpii elvețieni, și-ar fi înscenat propria moarte pentru a trăi împreună cu amanta rusoaică la Moscova.

A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

Foto Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB

Foto Au rămas mască! Ce a purtat la Disneyland, înconjurată de mii de copii, după ce a riscat închisoarea din cauza ținutei

Foto Au apărut primele imagini: Ion Țiriac a primit ”bijuteria” după 5 ani! ”Nu întrebați cât costă, că e obscen”

Mesajul fanilor FCSB-ului, după ce Lupu a spus că merge la derby-ul cu Rapid

Dorinel Munteanu s-a comparat cu Xabi Alonso, după calificarea în finala Cupei României

Video Fără precedent! Ce a pățit fotbalistul care i-a deranjat pe adversari cu un laser

Zeljko Kopic, detalii despre Josue Homawoo, fundașul care l-a băgat în spital pe Luca Mihai

Exclusiv Victor Pițurcă ”îl propune” pe Mitriță la națională. ”Cei de la Craiova nu ajungeau în play-off, dacă nu era el”

PEROZJohn Travolta și fiica lui de 24 de ani, la braț la o gală. Ella a moștenit ochii tatălui și delicatețea mamei pierdute prea devreme

FILM NOWUma Thurman, la 30 de ani de când juca rolul Miei Wallace în "Pulp Fiction". Și-a păstrat aura de mister și privirea magnetică

Francezii vin după starul lui FCSB la derby-ul cu Rapid. Gigi Becali cere 6.000.000 de euro pentru transferul imediat citeşte ştirea pe Prosport.ro

"Este ireal!" Partidă memorabilă la Stuttgart: jucătoarea care a salvat cinci mingi de meci citeşte ştirea pe ziare.com

El a fost ”regele” radioului românesc, ascultat de întreaga naţiune. Îţi dai seama cine este tânărul din imagine? citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie