Storl atletism

Andrei Toader, locul 6 în proba de aruncarea greutății de la CE. Un german a reușit să se impună

Medalie românească la Mondialul under 20 de atletism

kendra harrison atletism

Video Record mondial la reuniunea Diamond League de la Londra

Andrei Toader

19.07.2016, 22:58
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: Concordia Chiajna - Voluntari (luni, 17:30, Digi Sport 1)

România a cucerit o medalie încă din prima zi a Campionatelor Mondiale de atletism under 20 din Polonia, de la Bydgoszcz.

Andrei Toader a câştigat medalia de argint în proba de aruncarea greutăţii, cu o performanţă de 22, 30 metri, nou record naţional under 20.

Toader a fost depăşit de polonezul Konrad Bukowiecki, 23,34 m, nou record mondial la această categorie de vârstă.

Andrei Toader a concurat în această vară şi în finala probei de aruncarea greutăţii la Europenele de seniori de la Amsterdam, în care s-a clasat pe locul 6, cu 20,26 de metri.

Marius Musteaţă a aruncat 17,91 m în calificări (al 17-lea rezultat) şi a ratat calificarea în finală.

La 10 000 de metri masculin, Dorin-Andrei Rusu s-a clasat pe locul 9 (30:49.81), iar la aruncarea suliţei, Ioana Valentina Plăvan a ratat intrarea în finală, cu 44,28 metri (locul 38 în calificări).

Miercuri vor concura patru atleţi români: Iulia Nicoleta Banaga (400 m garduri), Mihai Cristian Pîslaru (400 m), Mihăiţă-Andrei Micu şi Florin Constantin Coman (ambii aruncarea ciocanului).

România, a şaptea în liga secundă a Europeanului de atletism pe echipe

romania atletism

Crime oribile în București. Un tânăr şi-a ucis prietena, pisica acesteia și un vecin

Încă un caz de doping! A fost exclus din delegația României de la Jocurile Olimpice

rares andrei toader - infopuls.ro

Încă o medalie! Ștafeta feminină de 4x400m a României a luat bronzul la CM de atletism în sală!

medalie romania 4x400m stafeta feminina