Atletism

Digi Sport îți aduce ultimele știri din atletism, noutăți de la cele mai importante competiții, imagini spectaculoase cu atleți din timpul concursurilor. Fii la curent cu cele mai importante maratoane și competiții, află rezultatele de la Jocurile Olimpice sau de la Campionatele Mondiale și Europene de Atletism și află ce sportivi români au reușit să obțină medalii.

Cristina Casandra, locul 12, Daniela Stanciu locul 8, în ultima zi a CE de la Zurich

daniela-stanciu

Marius Ionescu a abandonat la jumătatea probei de maraton, la CE de atletism

ionescu maraton

Mirela Lavric, pe locul 8 la CE, în finala de la 800 de metri

Lavric

Răzor, pe locul 6 în finala de la 400 de metri. Rezultatele românilor la Europene

Razor

VIDEO Un francez a fost descalificat la proba de 3.000 m obstacole de la CE, din cauza unui gest indecent

benabbad alergator descalificat

Cristina Casandra s-a calificat în finală la 3 000 m obstacole, la CE de la Zurich

• 13:15 Euro Fotbal
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”

Screenshot 2024-04-16 at 21.24.53

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Bergodi a câștigat o avere ca ”să rezilieze amiabil” contractul cu Rapid. Nu și-a asumat nimic

CRISTIANO BERGODI NERVOS (5)

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

Victor Angelescu și Dan Șucu / Foto: Sport Pictures

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

colaj ilie dumitrescu istvan kovacs

Cum a fost numit Istvan Kovacs de...

profimedia-0865395091

Știri

Marian Oprea, locul 5 la triplusalt, la CE de atletism

marian oprea locul 5 triplusalt CE

FOTO Chinezii au vopsit o pistă de alergare în colțuri, pentru că le-a fost mai ușor decât să o facă ovală

pista de alergare in colturi

O sportivă din Marea Britanie, cea mai în vârstă campionă europeană la atletism

Jo Pavey

Rezultate la CE de atletism: Cîmpeanu, locul 7 la 100 m, Alina Rotaru, pe 7 la lungime

atletism

Bianca Perie, în finala probei de aruncare a ciocanului la CE, cu a 10-a performanță

bianca.perie

Cătălin Cîmpeanu, calificat în semifinale la 100 de metri la CE de la Zurich!

catalin.campeanu

VIDEO Asafa Powell a fost învins de un fost jucător de fotbal american, la 100 de m

captura atletism belgia

Revenire modestă pentru Asafa Powell după șase luni de suspendare pentru dopaj

asafa.powell

VIDEO Diamond League la Glasgow, după 46 de ani

captura diamond league-1

VIDEO Gatlin, învingător la Lausanne. A stabilit cea mai bună performanță a anului

captura diamond league

Se mai retrage o campioană! Constantina Diță își încheie activitatea la Maratonul Internațional de la București