Atletism

Digi Sport îți aduce ultimele știri din atletism, noutăți de la cele mai importante competiții, imagini spectaculoase cu atleți din timpul concursurilor. Fii la curent cu cele mai importante maratoane și competiții, află rezultatele de la Jocurile Olimpice sau de la Campionatele Mondiale și Europene de Atletism și află ce sportivi români au reușit să obțină medalii.

Record european la 1500 metri stabilit de britanicul Mo Farah

Mo Farah

Dopajul s-a infiltrat puternic și în atletism. Și jamaicanul Traves Smikle a fost depistat pozitiv!

Traves Smikle

Tyson Gay pierde sponsori după ce a fost prins dopat

Tyson Gay-1

Asafa Powell, după ce-a fost prins dopat: “Nu sunt un trișor!“. Și americanul Tayson Gay a fost depistat pozitiv

asafa powell

Mirela Lavric, aur în proba de 800 de metri la Campionatele Continentale din Finlanda

mirela lavric

Andreea Ogrăzeanu, medalie de bronz la proba de 100 de metri de la Jocurile Mondiale Universitare

profimedia-0712984186

Exclusiv Brutal: primul verdict al medicilor în cazul lui Luca Mihai! Autoritățile vor fi sesizate

FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

Alex Pițurcă, filmat în parc cu o tânără! Cristina Ich a reacționat imediat și a făcut anunțul

Screenshot 2024-04-14 at 16.08.31

Daniel Bîrligea a dat declarația serii, după ce FCSB a învins-o pe CFR la Cluj

Romania SuperLiga Stage 1: CFR Cluj vs Politehnica Iasi

Video Ucraina - România, marcat de un moment...

ucraina

Video CFR Cluj - FCSB 0-1. ”Roș-albaștrii”...

Exclusiv Ilie Dumitrescu a rămas impresionat...

ILIE

Reacția lui Xabi Alonso, după ce Bayer...

Bayer Leverkusen - Werder Bremen

Știri

VIDEO Usain Bolt a fost de neoprit în proba de 200 de metri, la Paris

usain bolt-1

Tyson Gay a câștigat cursa de 100 m de la Lausanne, din Diamond League

diamond league

Usain Bolt vrea să le arate tuturor că e numărul 1: "Abia aştept să alerg la Paris"

usain bolt

VIDEO Fără Bolt și Blake, tot jamaicanii domina cursa de 100 m în Diamond League