jamie greean

Video Jamie Green a câștigat cea de a doua cursă DTM de la Hockenheim și a 14-a din carieră

Video Charles LeClerc a câștigat cursa principală din Formula 2, de la Barcelona

Nobuharu Matsushita

Nobuharu Matsushita a câştigat cursa de sprint de la Barcelona, în Formula 2

formula2

13.05.2017, 18:15
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (duminică, 21:45, Digi Sport 2).
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (duminică, ora 20:45, Digi Sport 1)

ÎN DIRECT la Digi Sport, Charles LeClerc a câștigat cursa principală din Formula 2, de la Barcelona, și a obținut a doua victorie consecutivă.

Monegascul a plecat din pole-position, iar în turul cu numărul 8 a intrat la boxe pentru schimbul obligatoriu de pneuri. La scurt timp, mașina de siguranță și-a făcut apariția, după ce Sergio Canamasas a rămas blocat înaintea virajului 7. LeClerc a profitat și l-a învins pe Luca Ghiotto cu 3 secunde și 7 zecimi.

Podiumul a avut aceeași componență ca în manșa secundă din Bahrain. Oliver Rowland a sosit al treilea și a făcut o cursă de recuperare bună. După schimbul său de pneuri a revenit pe pistă pe locul 7. În urma lui Rowland au apărut monoposturile ART Grand Prix, pilotate de Nobuharu Matsushita, junior Honda, și Alexander Albon.

Rusul Artem Markelov a încheiat pe locul 8, poziție care îi va aduce pole-position-ul în cursa de sprint, de duminică. Cu aceasta victorie iberica, Charles LeClerc și-a consolidat prima poziție în clasamentul general.

Cursa de sprint de la Barcelona va fi duminică, de la ora 11:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 4.

Datoriile lanțului de restaurante pe care îl deține depășesc 71 de milioane de lire sterline.

Video Un brand legendar revine în Formula 1 după 30 de ani și și-a prezentat deja monopostul

alfa romeo

Doi pensionari nevinovaţi, loviţi de mascaţi. Poliţie: S-a acţionat conform procedurii

Video Robert Vişoiu, locul 12 în Formula 2. Primul clasat a pierdut victoria după ce a fost penalizat cu zece secunde