baschet dinamo

Video Dinamo - CSU Sibiu 79-73. Conduși și cu 16 puncte, roș-albii au bifat prima victorie a sezonului

Video BC Mureş - BC Timişoara 82-81. Victorie dramatică a ardelenilor

captura baschet oradea

Video CSM Oradea - Saratov 96-85. Campioana României, la prima victorie în Champions League

BC-Timisoara-BC-Mures-Tg-Mures

31.10.2016, 20:45
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

BC Mureş a obţinut dramatic a doua victorie a sezonului. Pe propriul teren, echipa lui Barnabas Szaszgaspar a început ezitant în faţa lui BC Timişoara.

Bănăţenii conduceau cu 25-17 după primul sfert. Gazdele nu au schimbat prea multe până la pauză, când timişorenii aveau avantaj de opt puncte pe tabelă.

Partea a doua a început mai bine pentru mureşeni, care au egalat abia în al patrulea sfert. Finalul a fost dramatic. Gazdele au câştigat cu doar un punct în plus, 82-81.

Jeremic a fost cel mai bun marcator al timişorenilor, cu 24 de puncte, în timp ce Martinica adus 21 de puncte pentru BC Mureş.

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Video CSU Sibiu - U BT Cluj 84-83. Primul eşec stagional al clujenilor

sibiu cluj baschet

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Video BC Mureş - SCM U Craiova 78-75. Final incendiar de partidă în prima victorie a ardelenilor din acest sezon

baschet mures

Video BC Timişoara- SCM U Craiova 103-105. Oltenii au învins, dar au fost eliminaţi din Cupa României