marshall

Video Fază incredibilă în campionatul Greciei. A marcat un buzzer-beater, dar a greșit coșul

Video BC Mureş - SCMU Craiova 72-62. Ardelenii s-au calificat în semifinalele Ligii Naţionale

steaua dinamo baschet

Video Dinamo - Steaua 77-79. Roş-albaştrii, victorie dramatică şi calificare în semifinale

baschet mures

25.04.2016, 21:44
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

BC Mureş a învins-o pe SCMU Craiova cu 72-62, în cel de-al treilea meci din sferturile Ligii Naţionale de baschet. Cu scorul general de 3-0, ardelenii s-au calificat în semifinale.

Echipa din Mureş s-a calificat în semifinalele Ligii Naţionale pentru a patra oară consecutiv.

După două victorii în prelungiri la Craiova, mureşenii au avut o misiune mai uşoară la primul meci de pe teren propriu.

Cu Gajovic principal marcator, BC Mureş şi-a asigurat un avans de opt puncte la pauza mare, dar l-a pierdut, pe finalul sfertului al doilea pe Alhaji Mohammed, accidentat.

De nervi, americanul s-a răzbunat pe un panou publicitar.

În a doua jumătate a meciului, gazdele au continuat să impună ritmul şi s-au impus cu 72-62, mergând în semifinale după ce au câştigat seria cu Craiova cu 3-0 la general.

Goran Gajovic a fost cel mai bun om al gazdelor, cu 18 puncte, în timp ce Darius Hargrove a înscris 20 de puncte pentru Craiova.

Sursa foto: bcmures.com

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Video ASU Poli Timișoara - Chindia Târgoviște 1-2. Rezultatele din etapa 22 a ligii secunde