real euroliga

Real Madrid - Panathinaikos 87-84. Victorie obținută în ultimul minut

Video BC Timişoara - Olimpic Baia Mare 74-55. Bănăţenii au ajuns la 4 victorii la rând "acasă"

captura baschet fete

Video Premieră în baschetul feminin românesc! Ashley Walker va debuta cu Israel

bc timisoara

18.11.2016, 20:21
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

BC Timişoara a ajuns la 4 victorii consecutive pe teren propriu, în liga naţională de baschet. Bănăţenii şi-au făcut meciul usor cu Olimpic Baia Mare, echipa cu cel mai slab procentaj din competiţie.

Gazdele aveau 19 puncte avans la pauza mare, iar în partea secundă nu au mai forţat. S-a terminat 74-55, după o partidă în care MVP a fost Mladen Jeremic, căpitanul Timişoarei, cu 22 de puncte.

Pe jucătorii lui Nenad Mandic îi aşteaptă acum un adevărat derby: joacă la Sibiu vinerea viitoare, în direct la Digi Sport 2, de la ora 17:15.

sursă foto: facebook BC Timişoara

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Video ”Le-am spus că Voicu va marca”! Niculescu a mutat câștigător în ”cel mai spectaculos meci al anului”

Claudiu Niculescu

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Foto Stadionul Timişoarei, într-o stare profundă de degradare: peluza "a luat-o la vale"

timisoara2-deschidere

Video Inspirația lui Niculescu! Gol senzațional marcat în prelungiri de o rezervă. Execuții spectaculoase la Timișoara