baschet-1

Video Steaua - BC Mureş (20:00, Digi Sport 3), primul meci din semifinalele Ligii Naţionale

Video CSMU Oradea - U-BT Cluj 72-71. Clujenii au ratat victoria în ultimele secunde, în primul meci al semifinalei

baschet steaua-1

Video Steaua- BC Mureş 71-90. Victorie clară a vicecampioanei, în primul meci din semifinale

Cluj Oradea

04.05.2016, 21:46

Victorie la limită pentru CSMU Oradea în primul meci al semifinalei Ligii Naţionale de baschet masculin, contra lui U-BT Cluj. Vicecampioana din 2013 şi 2014 s-a impus cu 72-71, în faţa propriilor suporteri.

CSMU Oradea conduce cu 1-0 la general în semifinala Ligii Naţionale, contra lui U-BT Cluj. Învinşi în finala Cupei chiar la ei acasă, jucătorii antrenaţi de Cristian Achim şi-au luat revanşa şi s-au impus în Sala Antonio Alexe. Oaspeţii au condus cu 23-21 după primul sfert, dar diferenţa a rămas de un punct la pauza mare.

Înaintea ultimelor 10 minute, clujenii au adaugat încă două puncte, dar finalul le-a aparţinut vicecampionilor din 2013 şi 2014. Totuşi, oaspeţii au avut şansa victoriei în ultimele secunde.

S-a terminat 72-71 pentru CSMU Oradea. Cu 18 puncte, americanul gazdelor, Sean Barnette, a fost cel mai bun marcator al partidei. Al doilea meci al semifinalei se va disputa tot la Oradea, vineri, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3, de la ora 20:00.

baschet Oradea

Cum s-au organizat postacii PSD după anunțul lui Toader: „E COD ROȘU”

Video CSM CSU Oradea a pierdut dramatic calificarea în turul secund din Europe Cup

baschet oradea

Video CSM CSU Oradea - CSU Sibiu 70-66. Se joacă meci decisiv pentru bronzul în Liga Națională!