baschet craiova

Video SCMU Craiova - BCMU Piteşti 81-74 Oltenii au ajuns în sferturile Cupei

Video Dinamo - CSU Sibiu 83-76. ”Roș-albii” au ratat calificarea în sferturi în dauna victoriei

Oradea baschet

Video Campioana României, CSM Oradea, s-a calificat în grupele Basketball Champions League

baschet dinamo

05.10.2016, 22:26
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

CSU Sibiu a trecut de Dinamo în Cupa României. Ardelenii au făcut diferenţa încă din prima manşă iar alb-roşii au reuşit doar o victorie de palmares în retur, cu 83-76.

CSU Sibiu s-a calificat în sferturile Cupei României în dauna lui Dinamo. Ardelenii învinseseră în prima manşă la o diferenţă confortabilă, 94-76. În retur, alb-roşiii, la primul meci cu Eugen Ilie pe bancă, au început slab şi au fost conduşi după primul sfert cu 28-19. La începutul celui de-al doilea sfert, partida a fost întreruptă pentru un moment de reculegere în memoria lui Cătălin Hîldan. Dinamoviștii au revenit până la pauza mare, care s-a terminat 47-38 în favoarea gazdelor. Pâna la final, elevii lui Eugen Ilie nu au mai cedat iniţiativa. S-au impus cu 83-76, insuficient însă pentru calificare.

”Am avut un joc total opus față de primul meci, e greu să remontezi 18 puncte”, a spus Iulian Orbeanu după ratarea calificării în sferturile Cupei României. ”Dinamo este o echipă foarte bună, redutabilă acasă, noi am fost mai relaxati pentru că am avut meciul din tur”, a spus Bogdan Popescu de la CSU Sibiu.

Fiul unui om important, el s-ar fi aflat sub influența drogurilor.

"Explicații ridicole". Răspunsul oficial al Astrei pentru Dinamo, după acuzațiile de la meciul direct

FOTBAL:ASTRA GIURGIU-DINAMO BUCURESTI, LIGA 1 BETANO (24.02.2018)

Manifestații pentru suținerea șefei DNA. Mii de oameni s-au strâns la Guvern

Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Miriuţă: "A fost o discuţie de principiu şi mi-am dat acordul să vin"

miriuta multescu dinamo

Video Exclusiv Ultraşii lui Dinamo au printat bancnote false de 50 de lei! Au aruncat cu banii în timpul meciului