eliminate

Scandalul din baschet continuă. Două din medaliatele ultimei ediții, excluse de la Olimpiadă!

Video Dinamo - Steaua 63-84. Oaspeţii, la o singură victorie de semifinalele Ligii Naţionale

marshall

Video Fază incredibilă în campionatul Greciei. A marcat un buzzer-beater, dar a greșit coșul

steaua 3

24.04.2016, 23:41
  • Cupa Spaniei, sferturi: Leganes - Real Madrid (joi, 22:30, Digi Sport 1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Steaua a trecut la conducere în sfertul de finală cu Dinamo, din Liga Naţională de Baschet, după victoria cu 84-63. Echipa antrenată de Claudiu Fometescu a marcat mai mult decât adversarii în fiecare dintre cele 4 sferturi.

Cu 16 puncte reuşite, lituanianul Babkauskas a fost cel mai bun jucător al echipei lui Aleksandar Todorov. MVP-ul partidei a fost însă stelistul Porter Troupe, marcator a 17 puncte. Un alt stelist aflat într-o zi bună, Malesevic, a reuşit 14 puncte.

Cu 2-1 la general, Steaua mai are nevoie de o singură victorie pentru a accede în semifinale. "Ros-albastrii" o pot obţine chiar pe terenul lui Dinamo, marţi, în direct la Digi Sport 4, de la ora 18:00.

Cu mandat în Parlamentul European încă din 2009, Viorica Dăncilă n-a prea vorbit engleza în public.

Video Alibec, antrenament cu zâmbetul pe buze. "El centrează, el dă cu capul"