u cluj steaua

Video U BT Cluj - Steaua 90-84. Victorie a liderului înaintea debutului în play-off

Video Fenerbahce - Barcelona 68-65. Turcii au avut nevoie de prelungiri pentru a depăși dezamăgirea sezonului

darussafaka istanbul - steaua rosie belgrad

Video Darussafaka Istanbul - Steaua Roșie Belgrad 78-62. Revelația Euroligii, eliminată

fener - barcelona

06.04.2017, 21:17

Victorie importantă pentru Fenerbahce, în tentativa de a avea un adversar accesibil în play-off-ul Euroligii masculine de baschet. În ultima etapă din sezonul regulat, turcii au avut viaţă grea cu Barcelona, una dintre dezamăgirile acestei ediții, dar au învins, în cele din urmă, cu 68-65.

Catalanii s-au apărat excelent și conduceau cu 58-56, cu 5 secunde înaintea finalului, însă un coș al lui Bogdan Bogdanovic a împins meciul în prelungiri. În minutele suplimentare, Barcelona nu a mai rezistat presiunii celor 12.000 de fani turci și Fener s-a impus cu 68-65.

Oaspetii au dat, în schimb, MVP-ul partidei, Tyrese Rice. Americanul naturalizat de Muntenegru a fost și cel mai bun marcator al partidei, cu 19 puncte. A avut și 4 recuperări și 3 assit-uri. Pe locul al doilea în topul punctelor marcate s-au clasat doi jucători, ambii cu câte 15: Bogdan Bogdanovic (Fenerbahce) și Victor Claver (Barcelona).

VIDEO Fenerbahce - Barcelona 68-65

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

GAFĂ uriașă a Vioricăi Dăncilă: „Avem un interviu absolut ridicol”

Gafă a europarlamentarului Viorica Dancilă, propusă de PSD pentru funcţia de premier.

Video Fenerbahce - Panathinaikos 79-61. Într-o atmosferă incendiară, turcii s-au calificat în Final Four-ul Euroligii

fener basche

O fotografie surprinsă la -60 de grade Celsius a devenit virală

Video Olympiacos - Anadolu Efes 71-73. Turcii i-au egalat pe greci în sferturile Euroligii