anadolu

Video Meciuri pe muchie de cuțit în etapa a 4-a a Euroligii. Derby la Istanbul!

Video Galatasaray - Fenerbahce 87-103. Finalista ediţiei trecute continuă parcursul perfect în Euroligă

captura baschet oradea

Video CSM Oradea - SCM U Craiova 73-58. A 4-a victorie a sezonului pentru campioană

fener galata euroliga

28.10.2016, 22:50
  • Cupa Spaniei, sferturi: Leganes - Real Madrid (joi, 22:30, Digi Sport 1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Fenerbahce s-a impus cu 103-87 în deplasare cu marea rivală Galatasaray şi continuă parcursul perfect din Euroliga de baschet.

Duelul cu Galata a început însă cu emoţii pentru finalista ediţiei trecute. Gazdele s-au distanţat la 8 puncte în primul sfert, dar Fener a revenit rapid, iar la pauza mare scorul a fost 48-41 în favoarea jucătorilor antrenaţi de Zelimir Obradovic.

În partea secundă, Fenerbahce a rămas în avantaj permanent, mai ales că a avut o tripletă în mare formă. Udoh, Sloukas şi Dixon au reuşit împreună nu mai puţin de 67 de puncte şi 16 recuperări.

S-a terminat 103-87, iar Fener a ajuns la patru victorii din tot atâtea meciuri în Euroligă.

Galata, în schimb, este ultima dintre cele 16 participante, nereuşind înca să câştige vreun meci.

Cu mandat în Parlamentul European încă din 2009, Viorica Dăncilă n-a prea vorbit engleza în public.

Zidane: "Nu îmi pot imagina Real Madrid fără Cristiano. Clubul și fanii îl iubesc"

zidane ronaldo

Casieră promovată direct în Guvern, acum în conducerea Rompetrol

Video Valverde surprinde. Victoria de pe Bernabeu nu e printre momentele preferate la Barça

real barcelona 0-3

Suarez: ”Am plâns când Barcelona mi-a spus că mă vrea chiar dacă îl mușcasem pe Chiellini”