baschet timisoara

Video BC Timişoara - BCMU Piteşti 88-67. Mladen Jeremic a terminat meciul cu 33 de puncte

Video Phoenix Galați- SCMU Craiova 84-86. Victorie dramatică a oltenilor

baschet sibiu timisoara

Video BC Timişoara - CSU Sibiu 85-90. Fără înfrângere în faţa bănăţenilor în acest sezon

galati craiova baschet

20.03.2017, 21:44
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Meci extrem de disputat în grupa 7-10 a Ligii Naționale masculine de baschet. SCMU Craiova a dat lovitura la Galati și a învins Phoenix-ul la o diferență de numai două puncte.

Dornici să salveze un sezon modest cu o calificare în play-off, oltenii au început bine și au încheiat prima jumătate a meciului în avantaj, 47-43.

Cu Lee principal marcator, Phoenix a preluat conducerea în sfertul 3, dar oaspeții au gestionat mai bine finalul și au câștigat cu 86-84.

Gălățenii au avut șansa de a egala și a trimite meciul în prelungiri, dar Guțoaia a ratat când mai erau doar cinci secunde rămase de disputat. Antrenorul lui Phoenix pune eșecul și pe seama arbitrajului.

"Cei de la comisie trebuie să ne spună. Dacă se dorește favorizarea unei echipe să ne spună, ne retragem din campionat și lăsăm echipele favorite să joace", a declarat Florin Nini.

Adrian Guțoaia a fost principalul marcator al gălățenilor, cu 19 puncte, în timp ce de la oaspeți s-a remarcat Christopher Lee, cu 21.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

cluj baschet

VIDEO. Aterizare pe furtună cu rafale de 110 km/h, la Düsseldorf

Video CSM CSU Oradea - Phoenix Galați 73-63. Campioana și-a luat revanșa după înfrângerea din tur

oradea baschet

Video SCM U Craiova - Steaua CSM 81-79. Oltenii şi-au luat revanşa după eliminarea din Cupă