steaua dinamo baschet

Video Dinamo - Steaua 77-79. Roş-albaştrii, victorie dramatică şi calificare în semifinale

Video Surpriză imensă în Euroligă! Barcelona a fost eliminată de Lokomotiv Kuban

oradea galati

Video Phoenix Galaţi - CSM CSU Oradea 62-81. Ardelenii, în semifinalele Ligii Naţionale

baschet Barcelona

26.04.2016, 23:01
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (duminică, 21:45, Digi Sport 2).
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (duminică, ora 20:45, Digi Sport 1)

Lokomotiv Kuban este marea surpriză din Euroliga de baschet, după ce ruşii s-au calificat în dauna Barcelonei. În meciul decisiv Lokomotiv s-a impus fără drept de apel, cu 81-67.

Lokomotiv Kuban Krasnodar s-a calificat în premieră în Final Four-ul Euroligii de baschet după ce a învins-o pe Barcelona în meciul 5. Ruşii egalaseră la general la 2, după 92-80, în urma prelungirilor, dar în decisiv au avut meciul sub control.

Primele două sferturi au fost câştigate clar de echipa condusă de Georgios Bartzokas, cu 26-21 şi 24-18. Catalanii s-au trezit în sfertul al treilea graţie şi evoluţiilor lui Perperoglou şi Navarro, care împreună au marcat 25 de puncte până la finalul partidei.

În ultimul sfert a fost însă o singură echipă pe teren, Lokomotiv, care a reuşit 23 de puncte, în timp ce catalanii doar 5. Eroii ruşilor au fost Delaney, cu 17 puncte, dar şi Singleton, cu 16.

Lokomotiv va juca în Final Four-ul de la Berlin, unde o va întâlni pe ŢSKA Moscova. Cealaltă semifinală se va juca între Fenerbahce şi Laboral Kutxa. Final Four-ul va avea loc în perioada 13-15 mai și va fi în direct la Digi Sport.

Datoriile lanțului de restaurante pe care îl deține depășesc 71 de milioane de lire sterline.

Video Khimki - Unicaja Malaga 68-66. Rușii au obținut victoria cu un coș în ultima secundă

khimki

Doi pensionari nevinovaţi, loviţi de mascaţi. Poliţie: S-a acţionat conform procedurii

Video Seară neagră pentru echipele spaniole, în Euroligă. CSKA rămâne lider în clasament