nocioni

Video 6 coșuri de 3 puncte din 6 aruncări! Vedeta argentiniană a Realului a făcut spectacol în Lituania

Video U Cluj - CSM Oradea 87-85. Revenire spectaculoasă a gazdelor, pe final de meci

sala-polivalenta-cluj-plina

Video Copil rănit în cea mai modernă sală de sport din România. S-a întâmplat la U Cluj - CSM Oradea

cluj baschet.

12.03.2016, 23:18
  • Cupa Spaniei, sferturi: Leganes - Real Madrid (joi, 22:30, Digi Sport 1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

CSM Oradea nu a trecut peste şocul înfrângerii pe teren propriu cu Steaua şi a pierdut din nou pe final un meci din Liga Naţională. Liderul a jucat excelent în primul sfert al partidei de la Cluj şi a încheiat în avantaj, 26-17.

Gazdele au încercat să revină, însă Oradea a rămas la controlul partidei - cu şase minute înainte de final, avea 12 puncte avans. A urmat o serie incredibilă a clujenilor: cu 42 de secunde rămase, Torok a egalat la 85, iar apoi Dykes a semnat victoria lui U, 87-85.

CSM Oradea rămâne în fruntea clasamentului, cu 20 de victorii în 27 de partide, urmată chiar de rivalii de la Cluj şi de Steaua.

SURSĂ FOTO: u-bt.ro

Cu mandat în Parlamentul European încă din 2009, Viorica Dăncilă n-a prea vorbit engleza în public.

Video CSM CSU Oradea - Dinamo 104-65. Echipa pregătită de Cristian Achim a ajuns la opt victorii în 13 etape

Casieră promovată direct în Guvern, acum în conducerea Rompetrol

Video Steaua - CSU Sibiu 78-68. Au început ezitant, dar s-au impus la diferenţă de zece puncte

CSM Oradea - SCM Timişoara 81-87. Eşec surprinzător al bihorenilor pe teren propriu