oradea-timisoara.-baschet

CSM Oradea - SCM Timişoara 81-87. Eşec surprinzător al bihorenilor pe teren propriu

Video U Cluj - Donar Groningen 73-77. Final dramatic la debutul în FIBA Europe Cup

real1

Video Real Madrid - Valencia 91-72. A doua victorie în cinci zile în faţa unei rivale din Spania

U Cluj baschet

19.12.2017, 22:36
  • Tenis, WTA, Stuttgart: Simona Halep - Coco Vandeweghe (vineri, 14:30, Digi Sport 2)

• Serie A, EXCLUSIV, etapa 35: Inter-Juventus (sâmbătă, ora 21:45, pe Digi Sport 2) şi Fiorentina-Napoli (duminică, ora 19:00, pe Digi Sport 2)

ÎN DIRECT la Digi Sport 2, U-BT Cluj-Napoca a fost învinsă acasă de formaţia olandeză Donar Groningen, cu scorul de 73-77 (22-19, 26-11, 8-20, 19-23), la debutul ardelenilor în Grupa L a FIBA Europe Cup la baschet masculin.

Campioana României a fost dominată clar de campioana Olandei în prima jumătate a meciului, batavii având avantaj de 18 puncte după 20 de minute, 48-30.

''U'' a început o cursă de urmărire şi, după un sfert trei excelent, adjudecat cu 20-8, s-a apropiat pe tabelă la şase puncte, 50-56. Cu un minut şi 20 de secunde rămase de joc, clujenii erau la trei puncte, 68-71, iar apoi oaspeţii au avut 74-73 când mai erau 18 secunde, însă Groningen a reuşit să îşi apropie victoria, cu 77-73.

Miercuri va avea loc celălalt meci al grupei, Keravnos (Cipru) - Belfius Mons-Hainaut (Belgia).

"U" va juca următorul meci din faza a doua a grupelor pe 9 ianuarie, în deplasare, cu Belfius Mons-Hainaut.