dinamo bc mures

Video Dinamo - BC Mureş 83-92. Prima victorie din acest sezon pentru vicecampioni

Video Unics Kazan - Barcelona 63-69. Răsturnări de scor și final încins

steaua tm

Video Steaua - BC Timişoara 85-71. Victorie fără emoţii pentru roş-albaştri

unics kazan - barcelona

14.10.2016, 22:02
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Barcelona a început cu dreptul noul sezon din Euroliga masculină de baschet și s-a impus în deplasarea de la Kazan, în prima etapă. A fost 69-63 pentru catalani contra lui Unics, la capătul unui meci de mare luptă.

Oaspeţii au câştigat primul sfert, cu 23-21, însă la pauza mare cei care conduceau cu două puncte erau ruşii. Barcelona a avut un sfert 3 de coşmar, în care a reuşit doar 9 puncte, însă şi-a revenit pe final.

S-a terminat 69-63 pentru catalani, care au avut în americanul Justin Doellman cel mai bun jucător de pe teren, cu 23 de puncte, 5 recuperări şi 2 pase decisive.

Sursa foto: euroleague.net

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Video Coutinho a debutat la Barcelona în uralele a zeci de mii de fani. Cum s-a bucurat la golul lui Suarez

coutinho debut barcelona

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Video Espanyol - Barcelona 1-0. Gol marcat de Oscar Melendo. Messi a ratat un penalty

messi ratare penalty barcelona

Video Faza meciului la Barcelona: umilință dublă! Messi și Jordi Alba i-au dat mingea printre picioare de două ori în două secunde