steaua baschet

VIDEO Steaua - Buducnost 81-75. A doua victorie pentru roș-albaștri în EuroCup

VIDEO Anadolu Istanbul - Olympiacos 87-91. Meciul a fost decis în overtime

filip-adamovic2

VIDEO U-BT Cluj - BCMU Pitești 81-77. Adamovic și Zigeranovic au marcat împreună 44 de puncte

olimpiacos

13.11.2015, 00:26
  • Cupa Spaniei, sferturi: Leganes - Real Madrid (joi, 22:30, Digi Sport 1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Meciul serii din grupa B a Euroligii a fost decis în overtime. Anadolu Istanbul a condus-o pe Olympiacos şi la nouă puncte cu mai puţin de trei minute rămase din sfertul patru, dar finalista sezonului trecut şi campioana din 2012 şi 2013 a revenit şi a trimis partida în prelungiri.

În cele cinci minute suplimentare, cele două rivale s-au întrecut în coşuri de trei puncte, iar câştig de cauză a avut Olympiacos, care s-a impus cu 91-87 şi a ajuns la patru victorii în cinci meciuri.

Bayern Munchen - Steaua Roşie Belgrad 79-90

În grupa A, Steaua Roşie Belgrad a obţinut o victorie mare pe arena lui Bayern Munchen şi a pus punct unei serii de trei înfrângeri. Cu mai mult de o mie de fani veniţi în deplasarea din Germania, sârbii au fost de neoprit.

Cinci jucători şi-au trecut în cont cel puţin zece puncte şi Steaua Roşie s-a impus cu 90-79. După cinci etape, cele două echipe au aceeaşi linie de clasament pe locurile patru şi cinci din grupă, cu două victorii şi trei eşecuri.

Cu mandat în Parlamentul European încă din 2009, Viorica Dăncilă n-a prea vorbit engleza în public.

Video Maxim, pasă de gol într-un meci nebun. Mainz a ajuns la un punct de retrogradare

maxim

Casieră promovată direct în Guvern, acum în conducerea Rompetrol

Video Minute de panică la Istanbul, în Euroligă. Un jucător a căzut în cap după un slam dunk