kobe all star

Kobe Bryant în fața ultimului All Star Game din carieră. Cum arată titularii celor două echipe

VIDEO Khimki, o nouă victorie în Euroligă! Succes mare pentru Steaua Roșie

captura baschet steaua

VIDEO Steaua - BC Mureş 77-78. Marinovic a ratat şansa de a duce meciul în prelungiri

Steaua Rosie Unicaja

22.01.2016, 23:40

ÎN DIRECT la Digi Sport, Khimki Moscova a reușit a treia victorie consecutivă pe teren propriu în Top 16 din Euroligă, 78-61 cu Brose Baskets.

A fost 30-28 în pauza mare a meciului, după care rușii s-au dezlănțuit. Khimki a câștigat cu 78-61, iar Alexei Shved a fost omul partidei, cu 22 de puncte și 5 pase decisive.

Pentru Brose, săptămâna viitoare urmează un nou meci de foc, tot la Moscova, împotriva lui ȚSKA.

Steaua Roșie Belgrad - Unicaja Malaga 87-73

Victorie mare pentru Steaua Roșie Belgrad, în duelul cu Unicaja Malaga. Spaniolii nu au fost niciun moment la controlul partidei - Jamar Smith a fost singurul din tabăra oaspeților care a marcat peste 10 puncte. Sârbii l-au avut MVP pe Stefan Jovic, cu 15 puncte și 5 pase decisive.

Întâlnirea s-a terminat cu scorul de 87-73, iar Steaua Roșie are două victorii din patru meciuri, la fel ca Unicaja, dar coșaveraj inferior.

Zalgiris Kaunas - Olympiacos Pireu 75-55

Zalgiris Kaunas a reușit surpriza rundei a 4-a din Top 16 în Euroligă. Formația lituaniană a făcut scor cu Olympiacos Pireu, finalista ultimului sezon în cea mai importantă competiție continentală.

Grecii erau în avantaj la finalul primului sfert, 18-17, însă nu au mai ținut apoi pasul cu adversarii. Zalgiris s-a impus la diferență de 20 de puncte, 75-55, prima victorie a echipei din Kaunas în Top 16, în acest sezon.

O actriță de 31 de ani din Republica Moldova a fost ucisă cu sânge rece de propriul ei soț, care...

Se tem de furia sârbilor! Măsură fără precedent luată în Koln, înaintea meciului din Europa League

politisti peluza

Țările în care restaurantele KFC se închid din lipsă de carne de pui

Video Olympiacos - Anadolu Efes 71-73. Turcii i-au egalat pe greci în sferturile Euroligii

olympiacos anadolu

Video Darussafaka Istanbul - Steaua Roșie Belgrad 78-62. Revelația Euroligii, eliminată