41 rezultate pentru eticheta

anastasija sevastova

”Mă deranjează întruna”. E pe locul 65 în lume, a câștigat peste 8 milioane $, dar a decis brusc să-și pună cariera pe ”hold”

Anastasija Sevastova / Foto: Instagram@nastysevastova

Planul gândit de Sevastova ca s-o învingă pe Simona Halep. Meciul e diseară, de la ora 23:00, pe Digi Sport 2

Tennis: Miami Open

Video Anastasija Sevastova, principala favorită, a câștigat turneul de la Jurmala

Anastasija Sevastova

Video Anastasija Sevastova, în finală la Jurmala. Letona a trecut în două seturi de Potapova

sevastova

Video Irina Bara și Patricia Ţig, eliminate în sferturile turneului de la Jurmala

patricia tig si irina bara

Video Jaqueline Cristian, înfrângere severă la BRD Bucharest Open. Patricia Țig a produs surpriza

captura tenis

Trei românce pe tabloul principal de la BRD Bucharest Open. Turneul va fi la Digi Sport

Ana Bogdan Sorana Begu

Wozniacki se apropie de Simona Halep. A câştigat finala de la Beijing

Caroline Wozniacki

Video Campioana de anul trecut de la US Open, eliminată din optimi la Beijing

Sloane Stephens

Sloane Stephens, cădere abruptă în clasamentul WTA. Vezi TOP 5

Încă o veste bună pentru Simona Halep. Campioana de anul trecut, eliminată de la US Open

2018 US Open

Irina Bara, eliminată de Sevastova în optimile de la Moscova

Irina Bara

Video Sevastova este noua campioană de la BRD Bucharest Open. Victorie în două seturi în finala cu Martic

sevastova victorie

Video Begu şi Mitu au cucerit titlul la dublu la BRD Bucharest Open. Irina câștigase trofeul şi anul trecut, alături de Olaru

Begu si Mitu bat cuba

Campioană-surpriză la Mallorca. A cucerit trofeul la prima finală din carieră

tatjana_maria_mallorca

Video Spectacol total! Punctul cu care Halep a încheiat meciul cu Sevastova a ridicat publicul în picioare

halep punct final

Video Sharapova a fost aproape de eliminare la China Open, deși a condus cu 5-2 în decisiv

sharapova selfie

Venus Williams a revenit după șapte ani în semifinalele de la US Open și o poate depăși pe Halep în clasament

venus kvitova

"Câteodată nu îmi răspunde la salut"! Continuă dezvăluirile care nu îi fac cinste lui Ostapenko

jelena ostapenko

Eliminată de la US Open, Sharapova a spus că ”își va aminti mereu” noaptea victoriei cu Halep

sharapova-1

Sharapova, eliminată de la US Open! Sevastova a revenit după ce a pierdut primul set

sevastova sharapova

Video Cahill a salvat-o din nou pe Halep: ”Concentrează-te și nu te grăbi! Doar tu te poți ajuta”

cahill halep-2

Video Sevastova - Halep 4-6, 3-6. Simona s-a calificat în sferturi la Cincinnati, după ce i-a cerut ajutorul lui Cahill în fiecare set

halep cincy

Simona Halep și-a aflat adversara din turul trei de la Cincinnati

halep-5

Victorii pentru favorite la Bastad

sevastova

Video Favoritele de la BRD Bucharest Open, calificări fără emoţii în sferturile de finală

sevastova brd

Video Sevastova a câștigat primul turneu WTA după o pauză de șapte ani

sevastova-1

Video Julia Goerges, în fața primului titlu din ultimii șase ani

goerges

Video Meciul principalei favorite de la Mallorca Open, întrerupt în setul decisiv

pavlyuchenkova mallorca

Simona Halep s-a antrenat normal, înainte de a afla dacă poate juca la RG. Stare de spirit bună a româncei

halep accidentare

Exclusiv Halep, prima jucătoare care joacă trei finale la Madrid: ”Am avut nervi. E ceea ce nu aș vrea să schimb niciodată”

simona halep-2

Simona Halep, după victoria spectaculoasă cu Vandeweghe: "Nu am făcut nimic special"

reactii halep

Video Halep, în finală la Madrid după o nouă evoluţie impresionantă

halep

Halep, entuziasmată după performanța realizată la Stuttgart: ”Unul dintre cele mai bune meciuri din acest an”

halep fh sevastova

Video Halep, la cel mai bun rezultat din 2017, după o victorie în 59 de minute cu Sevastova. Posibilă finală cu Sharapova

halep sevastova-1

Video Sorana ”McEnroe”. Cîrstea și-a ieșit din minți după o decizie nefavorabilă a arbitrului de linie

cirstea sticla

Video Sorana Cîrstea a trecut peste un moment greu, în setul al doilea, și a învins-o pe Sevastova, la Miami Open

c sorana

Video Angelique Kerber, calificare fără set pierdut în semifinale la Dubai

kerber dubai

Video Irina Begu, învinsă în două seturi, în primul tur de la Dubai, de către Anastasija Sevastova

begu sevastova 1

Campioana de la Roland Garros stă în drumul Soranei spre sferturile de la Melbourne

muguruza

Surpriză de proporții la US Open. Muguruza, eliminată în turul doi. Rezultatele zilei